Poroże - ONLINE

Poroże

Poroże

Antlers

Oglądaj cały film Poroże online HD

Cały film Poroże Scotta Coopera odniosły ogromny sukces. Zarówno jako obrzydliwy horror, jak i alegoria traumy pokoleniowej. Autor kontynuuje gorącą passę reżysera, nosząc niewątpliwy znak jednego z jego producentów, Guillermo del Toro. Na podstawie opowiadania Nicka Antosca. Nick brał nawet udział przy tworzeniu filmu online. To jeden z trzech scenarzystów. Widzimy, jak starożytny, złowrogi potwór terroryzuje małą społeczność już zrujnowaną narkotykami i rozpaczą. Film ma coś z kryminału, bo klimat nawiązuje do produkcji Wszyscy święci New Jersey. Takie odnoszę wrażenie w niektórych scenach.

Aktor dziecięcy Jeremy T. Thomas imponuje swoim pierwszym głównym występem, nawiedzonym zwrotem uosabiającym najgłębsze konflikty w filmie o rodzinę, obowiązki i instynkt samozachowawczy. Moim zdaniem to bardzo utalentowany aktor, który zaskoczy nas w niejednej super produkcji. Filmy i seriale online to coś, gdzie zobaczymy tego młodego aktora nie raz. Mogę porównać jego talent z młodym „Harrym Potterem„. Oboje zaczynali w podobnym wieku swoją przygodę aktorską.

Oryginalny tytuł tego filmu to oczywiście – Antlers

To, co sprawia, że film Poroże (Antlers) jest tak niepokojące, to nie tyle mechanizm budowania napięcia i strachu, ile sposób, w jaki filmowiec zagłębia się w umysły swoich dwóch głównych bohaterów. Pierwsza bohaterka to ocalona z nałogów, która została nauczycielką szkoły podstawowej, Julii Meadows (Keri Russell). Drugi bohater to jej łagodny uczeń Lucas (Jeremy T. Thomas). To właśnie ona rozpoznaje u niego czerwone flagi, które przypominają jej traumę, której doświadczyła jako dziecko. Coś niesamowicie złego dzieje się w domu Lucasa, a Julia jest dobrze przygotowana do zidentyfikowania problemu i interweniowania w jego imieniu. Krytycy mają przyzwoite opinie o tym horrorze.

Poroże online Lektor PL

Thomas’ Lucas to 12-latek dźwigający straszliwą odpowiedzialność. Jego ojciec, samotny rodzic, który gotuje metamfetaminę w opuszczonej kopalni węgla w Oregonie, przeszedł przerażającą przemianę. Można by powiedzieć, że po tej informacji porównamy to z serialem Breaking Bad. Niestety ale to zupełnie coś innego. Niestety ale musi być trzymany pod kluczem, aby nie mógł skrzywdzić Lucasa. Aby nie uciec i żywić się mieszkańcami miasta, zjada ofiary drogowe i małe zwierzęta, które chłopiec łapie w pułapkę. Film ostatecznie zidentyfikuje go jako ucieleśnienie wendigo, podobnego do jelenia stworzenia z folkloru rdzennych Amerykanów. Potwór, który został przebudzony przez nieokreślone okrucieństwa, które ludzie dokonali na ziemi. Moim zdaniem fabuła jest po prostu świetna.

Świetna obsada aktorska i fabuła

Horrory przedstawiające przerażające przemiany są zwykle motywowane wypuszczeniem potworów, gdzie mogą zebrać ofiary z korzyścią dla krwiożerczej publiczności. W tym przypadku wszelkie spustoszenie, jakie wendigo może spowodować w mieście, jest niczym w porównaniu z tym, co robi biednemu Lucasowi w domu. Tam, gdy jego ojciec nie pracuje, jest zmuszony bawić się w łowcę, ojca i decydenta. Natomiast ciężar tej odpowiedzialności najwyraźniej pożera go żywcem. Nie mówiąc już o siniakach i ranach na jego wątłym ciele. To ciężkie brzemię.

Gdzie obejrzeć cały film Poroże online?

Boleśnie wycofany w szkole Lucas przyciąga uwagę nauczyciela, który właśnie wrócił do tego małego miasteczka po długiej nieobecności. Julia Keri Russell znosiła domowe okropności jako dziecko i uciekła tak szybko, jak mogła; młodszy brat Paul (Jesse Plemons) utknął ze swoim agresywnym ojcem, a potem dorastał, by zostać szeryfem miasta. Julia nie może przegapić oznak, że Lucas jest molestowany. Wtedy właśnie postanawia go uratować, nawet jeśli jej dyrektor i jej brat uważają, że nie ma wystarczających dowodów, by interweniować. Całość kojarzy mi się bardzo z serialem na podstawie powieści Kinga. Serial, który niedawno ukazał się na HBO. Oczywiście mam na myśli serial Outsider, w którym też pojawiło się wendigo.

Kanada, Meksyk i USA

W pewnym momencie wendigo się rozluźnia, czego rezultatem jest rzeź, której publiczność prawdopodobnie oczekiwała przez cały czas. Projekt stworzenia jest nieco rozczarowujący. Niektórzy powiedzieli, że prawie komiczny. Natomiast dopóki nie zostanie ujawnione, że bestia nadal nosi twarz Franka jak maskę to wszyscy mają to samo zdanie. W każdym razie te rzeczy nie są tak przerażające, jak to, z czym ma do czynienia Lucas, zwłaszcza gdy nadchodzi czas, by zaakceptował fakt, że Franka i Aidena nie można uratować i zamiast tego muszą zostać zniszczeni. Psychologiczne blizny są prawie zbyt trudne do wyobrażenia, chociaż del Toro nie boi się narażać dzieci na takie piekło.

Horror, który zadziwił niejednego fana

Wydajność Russella pod pewnymi względami odzwierciedla Thomasa, nawet jeśli jedynym potworem, który obecnie zagraża Julii, wydaje się być alkoholizm, którego trzyma na dystans. Scenariusz unika szczegółów tego, co ona i Paul przeżyli, w taki sam sposób, w jaki unika przesadnego podkreślania prawdziwych amerykańskich kryzysów, które nadają Antlers wagę. Wersja online Lektor PL dla wielu była najlepsza, ponieważ zagłuszyła przerażające odgłosy. Dlatego właśnie osobiście nie przepadam za horrorami.

Uważni widzowie zauważą w tle spikerów radiowych, wspominających o opioidach i wydobyciu na szczytach górskich, a sporadyczne skargi Paula na jego pracę (eksmisje, aresztowania narkotykowe) odzwierciedlają rzeczywistość. Ale Cooper i jego koledzy pisarze (Antosca i C. Henry Chaisson) wydają się uczyć z innych fikcji poruszających takie kwestie, które często kryją w sobie atmosferę wyzysku pomimo najlepszych intencji. Cały film Poroże to historia, która zapadnie Ci w pamięci na długo.

Zobacz też