Całe to piękno i krew Cały film (2023) • Online • CDA Vider

CDA Vider » Filmy Dokumentalne » Całe to piękno i krew
Całe to piękno i krew cały film CDA

Całe to piękno i krew • CDA

Oryginalny tytuł: All the Beauty and the Bloodshed

Całe to piękno i krew online – zalukaj film w jakości HD

Przełomowa artystka, która skierowała obiektyw na własne życie, która dokumentowała bajeczny, kruchy, nocny świat bostońskich drag queens, która skłaniała się ku obrzeżom społeczeństwa, która wstrząsnęła światem sztuki, kiedy była kuratorką programu o AIDS, która wspierała jej fotografię z epizodem prostytutki: Nan Goldin jest fascynującym tematem filmu dokumentalnego, jeszcze zanim wypowiedziała wojnę jednej z najpotężniejszych rodzin w USA. Całe to piękno i krew online radzi sobie wyśmienicie. Ale tym, co podnosi na duchu ten porywający, nominowany do Oscara dokument Laury Poitras. Tak jak Między nami żywiołami i to nie jest nowość. Zdobywczyni Oscara za dokument Edwarda Snowdena Citizenfour. Film jest zręczne połączenie biograficznej i twórczej historii Goldin ze szczegółami jej krucjaty przeciwko rodzinie Sacklerów. Czyli filantropom świata sztuki i miliarderzy farmaceutyczni stojący za OxyContin, a co za tym idzie, kryzys opioidowy. Dlatego to tak wygląda.

All the Beauty and the Bloodshed na Zalukaj, Vider, Filman czy CDA?

To oburzyło Goldina. Całe to piękno i krew zalukaj to nie tylko film dokumentalny, to także ciekawa fabuła. Ale dowiedziała się również, że Sacklerowie byli jednymi z najbardziej szanowanych darczyńców w świecie sztuki ostatniego półwiecza, przekazując miliony dolarów najsłynniejszym muzeom na świecie, w niemałej części po to, by odwrócić uwagę od ich praktyk biznesowych poprzez kultywowanie i szlifowanie ich wizerunek filantropów. Wiele z tych instytucji, jak nowojorskie Metropolitan Museum of Art, miało Sackler Wing. Na pewno lepiej zobaczyć taki dokument niż niekończący się serial Fear the Walking Dead. Oczywiście, każdy może mieć swoje zdanie.

A ponieważ świat sztuki był światem Goldina, była przepełniona wstrętem, w piekący osobisty sposób, z powodu hipokryzji prania wizerunku Sacklerów. Jak mówi w filmie: „Prali swoje krwawe pieniądze w salach muzeów i uniwersytetów na całym świecie”. Postanowiła rozpocząć protest, aby ujawnić grzechy Sacklerów. Po to, aby wypchnąć rodzinę ze świata sztuki. To w  tamtym czasie wydawało się definicją punkowego Davida rzucającego wyzwanie korporacyjnemu Goliatowi. Miała rację, stawiając czoła Sacklerom, ale była artystką, a nie prawnikiem czy politykiem. Ile tak naprawdę mogła zrobić? Całe to piękno i krew vider to świetny dokument, który na długo zapadnie Wam w pamięci.

Całe to piękno i krew gdzie obejrzeć online bez limitu?

Samej Goldin przepisano OxyContin na uśmierzenie bólu i, jak mówi z lakoniczną szczerością, która jest widoczna w całym filmie, niemal natychmiast uzależniła się od tego narkotyku. Założyła organizację rzeczniczą Pain, aby rzucić wyzwanie „praniu reputacji” nazwiska Sackler poprzez ogromne darowizny na rzecz muzeów i galerii. To poruszający, odważny akt kobiety, która ma więcej do stracenia niż większość, stawiając czoła światu sztuki. Cały film Całe to piękno i krew cda pokazuje wiele z życia bohaterki. Poitras nadaje materiałowi z protestów Goldina i tajnych spotkań napięcie nerwowe, które nie byłoby nie na miejscu w thrillerze politycznym. Z filmu, który żywo opisuje tło kulturowe, a także pracę Goldina, staje się jasne, że strach nigdy nie był częścią słownictwa Goldina, ani twórczo, ani osobiście.

Podobne filmy do Całe to piękno i krew:
Inne filmy online CDA