Mary Poppins powraca

Mary Poppins powraca

Mary Poppins Returns

1h 58min Muzyczny

7.2
IMDb 7.2/10 6 109 votes

2018

Opis

Dobrze jest czasem zapomnieć codzienności i dać się porwać książce, tak magicznej, że dzięki bezkresnej wyobraźni, znów można poczuć się jak dziecko… Nie wiem, jak to się stało, że w dzieciństwie nie przeczytałam ani jednej opowieści Mary Poppins i moja znajomość tej postaci ograniczyła się tylko do pamiętnego musicalu, ale… okazuje się, że na dobrą lekturę jednak nigdy nie jest za późno 😉 Obraz Mary Poppins z parasolką lecącej nad dachami Londynu na trwałe zapisał się w naszej wyobraźni, ale sama idea tej postaci jest jeszcze donioślejsza, bo zakłada bezpieczne dzieciństwo i daje odpowiedź na odwieczny dylemat kobiet: jak ułożyć sobie życie, żeby zachować równowagę między realizacją własnych aspiracji a zaspokajaniem potrzeb rodziny. W Sing It: Family Hits na gracza czekają utwory z wielu disnejowskich produkcji, w tym między innymi takich filmów jak Auta, Toy Story, Księżniczka i żaba, Król Lew, Aladyn, Mała syrenka, a także wielu klasycznych już obrazów jak na przykład Kopciuszek, Śpiąca królewna, Księga Dżungli i Mary Poppins. Sama Mary Poppins także początkowo nie wzbudza wielkiej sympatii: jest próżna, wyniosła, egocentryczna, a na wszelkie pytania dzieci odpowiada szorstko i sarkastycznie, a jednak mimo to, kocha maluchy, troszczy się nie i zamienia ich życie we wspaniałą niezapomnianą bajkę!

Kluczową postacią jest tutaj Pamela Travers, australijska pisarka książek dla dzieci, która odpowiada za stworzenie Mary Poppins, głównej bohaterki serii książek posiadającej magiczne zdolności. Rozśpiewane twarze aktorów przypominają, że podobnie jak produkcja z 1964 roku, „Mary Poppins wraca” również będzie musicalem. Mary Poppins powraca Mary Poppins Returns 2018 film online bez limitu Twórcy za pomocą zrealizowanego z ogromną pomysłowością wstępu, niejako prologu całej opowieści, doskonale nawiązującym do tytułowej iluzji i przedstawiającym Czterech Jeźdźców z zupełnie innej perspektywy, podającej w wątpliwość ich szlachetne pobudki i postępowanie, w dużym skrócie wyjaśniają najważniejsze wydarzenia z poprzedniej częsci filmu Iluzja 2 CDA HD cały film, dzięki czemu bez problemu odnajdziecie się w ściśle powiązanej z jedynką historii sequela Iluzja 2 cały film cda.

Wewnątrz tego pięknego zbioru znajdują się wszystkie opowieści najsłynniejszej niani świata, tj.: „Mary Poppins”, „Mary Poppins wraca”, „Mary Poppins otwiera drzwi”, „Mary Poppins w parku”, „Mary Poppins na ulicy Czereśniowej”, „Mary Poppins i sąsiedzi”, „Mary Poppins w kuchni” (pierwsze polskie wydanie) oraz „Mary Poppins od A do Z” (także pierwsze polskie wydanie). W tym całym zalewie współczesnych książek dla dzieci, „Mary Poppins” niewątpliwie stanowi perełkę. Dystyngowana Mary Poppins, w wielkim kapeluszu, z zadartym noskiem, dywanikową torbą i parasolem rączce w kształcie papuziej głowy, może nie jest specjalnie miła i sympatyczna, ale jedynie ona potrafi jednym gestem otworzyć drzwi do krainy wyobraźni i zamienić rzeczywistość w kolorową przygodę pełną barw.

Ślady ich obu można znaleźć u trzeciego ojca, całkowicie nieprawdziwego Jerzego Banksa, melancholijnej głowy rodziny w książkach Mary Poppins imiona postaci z serii książek Mary Poppins noszą imiona, jakie w polskim wydaniu nadała im tłumaczka Irena Tuwim; również cytaty z tych książek bazują na tym przekładzie. Reżyserem „Mary Poppins wraca” jest Rob Marshall, który ma już w dorobku tak popularne filmy, jak „Chicago”, „Dziewięć”, „Piraci z Karaibów: Na nieznanych wodach” czy „Tajemnice lasu”.

Mary Poppins powraca - OGLĄDAJ CAŁY FILM ONLINE

Related movies
×
Życzymy miłego seansu!