Respect (2021) Cały film (2021) • Zalukaj Online • CDA

PL HD
Respect (2021) cały film CDA online

Respect (2021)

Oryginalny tytuł: Respect

2h 25min DramatyFilmy BiograficzneFilmy Muzyczne

6.8
6.8/10 4 121 głosów

2021

Oglądaj cały film Respect (2021) online HD

Biografia Arethy Franklin, „Respect” kończy się bardzo ciekawym nagraniem. Takim, na którym bohaterka burzy dom w hołdzie dla Carole King w Kennedy Center Honors. Re gra na pianinie i śpiewa „You Make Me Feel Like”. Jak wiecie to utwór współautorstwa Kinga. W kulminacyjnym momencie tego występu Re rzuca swoje futro na podłogę sceny z lekkomyślnością prawdziwej diwy. Moim zdaniem film jest świetny, podobnie jak polski film Teściowie. Na tej komedii ubaw jest gwarantowany.

Wspaniały materiał, nagrany w noc Kennedy Center Honors w 2016 roku. Nie jest dokładnie częścią fabularnego debiutu reżyserki Liesl Tommy, Respect, nadmiernie długiej biografii o życiu Franklina. Zamiast tego gra podczas napisów końcowych filmu, gdy montaż zdjęć przedstawiających wiele triumfów piosenkarki. Chodzi oczywiście o złote płyty, nagrody Grammy, prezydencki medal wolności, jej występ na inauguracji Obamy. Jak widzicie trochę w swoim życiu osiągnęła. Podejrzewam, że gdyby było inaczej to film Respect 2021 by nawet nie powstał.

Respect (2021) online Lektor/Napisy PL

Posiadanie biografii zbliżonej do rzeczywistego tematu jest oczekiwanym tropem, być może jedynym, który nie jest złośliwie wyśmiewany przez znakomitą parodię. Zwykle uważam to za niepotrzebne cięcie na aktora. Gościa, który spędził ostatnie ponad dwie godziny próbując cię przekonać, że to ta osoba. Każde zaklęcie rzucone przez przedstawienie zostaje nagle złamane przez przybycie oryginalnego artykułu. Ten film nie dotyczy Franklina poza jej hitami i skraca jej lata życia do zaznaczonych pól. Jako standardowa, a przez to płytka, muzyczna biografia, bardziej interesuje ją upuszczanie bitów niż odnajdywanie głębi. Rozpoczyna się w Detroit w 1952 roku.

Dziesięcioletnią Arethę budzi jej ojciec, wielebny C.L. Franklin (Forest Whitaker), aby zaśpiewać dla niektórych gości, w tym Dinah Washington (Mary J Blige), Elli Fitzgerald i Duke Ellington, których Ree  wita jako ciocie i wujkowie. W swoim domu młoda dziewczyna daje świadectwo życia osobistego mężczyzn i kobiet chodzących do kościoła z przebłyskami dziwactwa, gdy jeden mężczyzna owija dłonią talię drugiego. Jestem pewny, że dla jej fanów ten film będzie idealny.

Oglądaj cały film online w jakości HD

Tutaj prawdziwa Re pojawia się tuż po tym, jak jej aktorka, Jennifer Hudson, wkracza do kościoła w Los Angeles. Po to, aby nagrać największy album Franklina, Amazing Grace. Przypomniałem sobie ten moment z filmu dokumentalnego koncertu z 1972 roku, który przed światową premierą w 2018 roku był niedokończony przez prawie 50 lat. W swojej recenzji powiedziałem, że film zabrał mnie z powrotem do kościoła. Oglądając Hudsona śpiewającego tytułową piosenkę, ubranego w ten sam strój i fryzurę, poczułem się podobnie przekroczony.

W przeciwieństwie do jej ogromnego głosu, dzieciństwo Franklin jest dalekie od ideału w Szacunku. Zostaje zgwałcona podczas przyjęcia ojca (nigdy nie odkrywamy tożsamości gwałciciela). W wieku 12 lat zachodzi w ciążę (nigdy nie poznajemy imienia dziecka). Jej ojciec, kobieciarz, kontrolująca postać, zmusza ją do śpiewania w kościele pod pozorem podobania się Panu. Jej matka nagle umiera (nigdy nie powiedziano nam, co).

Respect (2021) bez limitu na VOD

Te wczesne kłopoty mają na celu kontekstualizację późniejszych problemów Franklin z alkoholizmem, brutalnymi mężczyznami i „demonem” – eufemizmem używanym przez jej rodzinę do opisania jej choroby afektywnej dwubiegunowej. Podobnie jak w filmie Lee Danielsa Stany Zjednoczone kontra Billie Holiday, scenariusz Szacunek, którego współautorem jest Tracey Scott Wilson (The Americans, Fosse/Verdon), gładko wykorzystuje traumę do tworzenia pustych melodramatycznych łuków.

Wyrzucenie kolegi z kościoła jako jednego ze wspaniałych produktów wychowania w duchu ewangelii jest niepodważalnym wymogiem, zwłaszcza jeśli aktor ma śpiewać własne piosenki. A Hudson nie tylko śpiewa; jeśli mogę użyć języka potocznego, śpiewała Jennifer Hudson. Ale to w jej odtworzeniu wejścia do kościoła w końcu staje się „pełną Arethą”, to znaczy widzimy wszystko, co wiemy i kochamy w tej ikonie. Kiedy więc reżyser Liesl Tommy przełącza się na ten materiał z Kennedy Center, wydaje się, że nie jest to uzurpacja, a bardziej ostatnia scena w historii pochodzenia.

Zalukaj też