Dzień, w którym mój ojciec stał się krzakiem Cały film (2016) • Online • CDA Vider

CDA Vider » Dramaty » Dzień, w którym mój ojciec stał się krzakiem
Dzień, w którym mój ojciec stał się krzakiem cały film CDA

Dzień, w którym mój ojciec stał się krzakiem • CDA

Oryginalny tytuł: Toen mijn vader een struik werd

„Tamte dni, tamte noce” są tak świetne, że nawet gdy w dość jasny sposób Guadagnino wykłada pod koniec filmu jego sens, to robi to w jednej z najlepszych scen: szczera rozmowa ojca z Eliem chwyta za gardło i stanowi kapitalną kodę, a przy tym sprawia, że scenariuszowo niepozorna postać rodzica staje się bohaterem kluczowym dla zrozumienia całej opowieści. Połączenie tych odrębnych rejestrów (doskonale umotywowane także na płaszczyźnie fabularnej, na której oglądamy starcie dwóch bohaterek reprezentujących zupełnie odmienne poglądy na świat) składa się na jeden z najciekawszych i najbardziej odważnych debiutów dekady, w którym artystyczna brawura łączy się z doskonałym wyczuciem filmowej materii, umiejętnością wodzenia widza za nos i budowania osobnych światów. Od 25 maja 2018 r. wchodzi w życie istotna zmiana przepisów dotyczących ochrony danych osobowych, dlatego chcielibyśmy przekazać Ci kilka informacji, które zawarliśmy w tym miejscu i w Polityce Prywatności oraz regulaminie Jeśli chciałbyś otrzymywać od nas wiadomości, wyraź swoja zgodę zaznaczając poniższe pola. Polski tytuł filmu to „Dzień, w którym mój ojciec stał się krzakiem” a zagraniczny „Toen mijn vader een struik werd” Nasz portal automaytcznie indeksuje działające video i dodaje do naszego zbioru.

Aktualnie przeglądasz zwiastun filmowy nazwie „Dzień, w którym mój ojciec stał się krzakiem (2016) – Zwiastun – online” który dostępny jest już do oglądniecia w kategorii Zwiastuny 2018. Choć film Fatiha Akina ma ambicje społeczno-polityczne – w zakończeniu jest mowa liczbie autentycznych ataków na niemieckich Turków przez grupy neonazistowskie, to postawienie w centrum cierpienia Katji i znakomita rola Diane Kruger każe odbierać film na płaszczyźnie bardzo osobistej. Najzabawniej robi się oczywiście, gdy bohaterowie wkraczają na plan filmowy i raz po raz daje znać sobie niekompetencja Wiseau: kręci w studiu ujęcia, które z powodzeniem mógłby zrobić (taniej) na ulicy, używa green screenu z tylko sobie znanych powodów, decyduje się rejestrować całość jednocześnie (sic!) na taśmie i cyfrze, kupuje sprzęt, który zwyczajowo wypożycza się na czas produkcji.

Produkcja Franco szybko wskakuje w ramy filmu kumpelskiego, opowiadając przyjaźni przystojnego, ale niezbyt zdolnego aktora Grega Sestero (to na podstawie jego książki powstał „The Disaster Artist” – tu gra go Dave Franco) oraz Tommy’ego, ambitnego megalomana zupełnie pozbawionego talentu i jakiegokolwiek społecznego instynktu (w tej roli sam James Franco, perfekcyjnie imitujący gestykulację, mimikę i ton głosu Wiseau). W filmie włoskiego reżysera (ze scenariuszem współautorstwa samego Jamesa Ivory’ego) udaje się to bezbłędnie: choć bijąca z ekranu bliskość między Oliverem a Eliem jest poruszająca, a słoneczna prowincja uwodzi światłem, zielenią, blaskiem wody i architekturą, gdzieś na marginesach „Tamtych nocy…” pojawiają się cienie – choć akcja toczy się w wielokulturowym, liberalnym środowisku, coming out wymaga ponadprzeciętnej odwagi; jedno spełnione pragnienie może prowadzić do kilku złamanych serc. Sympatia do Harding podczas filmu się nie budzi – ale współczucie już jak najbardziej tak.

„Onet Rano.” to autorski program Jarosława Kuźniara nadawany na żywo od poniedziałku do piątku od 7.55 do 9.30. Prowadzący dostarczy widzom poranną porcję wiedzy, z którą warto zacząć dzień, a z zaproszonymi gośćmi, w przyjaznej atmosferze i lekkiej formie, skomentuje bieżące wydarzenia w kraju i na świecie oraz poinformuje tym, co ciekawego dopiero się wydarzy.

Podobne filmy do Dzień, w którym mój ojciec stał się krzakiem:
Inne filmy online CDA