Boże ciało

Boże ciało

Boże ciało

1h 56min Dramat

6.8
IMDb 6.8/10 8 921 votes

2019

Boże ciało - OGLĄDAJ ONLINE

Gdzie oglądać cały film Boże ciało online?

Rzadko zdarza się, aby filmy fabularne wywoływały tak silną reakcję. Boże ciało (Corpus Christi) to polski film nominowany do Oscara. Chociaż nie jest to ani klasyczny wyciskacz łez, ani bajka dostosowana do masowego smaku, emocjonalnie rozłupuje ramiona. Intymny dramat o nastolatku udającym księdza jest jak dotąd najbardziej dojrzałym dziełem Jana Komasy, który szczegółowo ilustruje problem z Kościołem. To film o wierzeniach fasady i polskim piekle. Starożytna mini-tragedia o potrzebie duchowego oczyszczenia, w której konfliktowi mieszkańcy prowincjonalnego miasteczka na Podkarpaciu uważają się za dobrych. A może i nawet wzorowych obywateli. Komasa tutaj się nie popisał, ale na pewno zrobił to lepiej niż Vega w filmie Bad Boy 2020. To jest akurat pewna rzecz.

Ten sam człowiek, co wszyscy inni, z wyjątkiem szczerego i wolnego od uprzedzeń, nieudanego w szukaniu władzy, świadomego absurdu sytuacji, a jednak głoszącego dobrą nowinę o zasadach kanonicznych w całym kościele instytucjonalnym. Znają to uczucie, kiedy na ekranie pojawiają się napisy, i zamiast szybko zabierać rzeczy i szukać wyjścia, usiąść w fotelu, wymazać nazwiska aktorów, twórców i producentów. Ciężko stwierdzić jakim filmem jest tak naprawdę ta produkcja. Moim zdaniem było wiele lepszych filmów, które nadawały by się lepiej do Oskara.

To polski kandydat do Oscara

Komasa dotyka wielu rzeczy jednocześnie. Oczywiście najsilniejsza sfera religijności, która okazuje się prawdziwa tylko wtedy, gdy odrzuca pozory rytuału i ślepej wiary. Mówi także o podziałach w Polsce, które po katastrofie smoleńskiej stały się nie do pokonania. Odwołuje się do najbardziej wrażliwych, stłumionych emocji wymagających ucieczki. Tym, co odróżnia cały film Boże Ciało od wielu innych polskich filmów, które krytycznie opisują teraźniejszość, jest wyraźna uwaga pojednawcza. Ludzkie, humanistyczne podejście do bohaterów, brak dumy i oznaki pogardy dla świata, w którym każdy musi mieć miejsce. Ten film powstał całkowicie z serca i miłości. Wielkie Boże Ciało online opowiadane w Ameryce wydaje się psychoterapeutyczną grą moralną. Jest bardziej ekscytujący niż klasyczne westerny i egzorcyzmuje najciemniejsze polskie kompleksy.

Daniel jest jednym z wielu młodych i wściekłych więźniów, miejscem, gdzie rehabilitacja społeczna jest tylko ładnym hasłem, a tak zwana druga szansa jest prawie niemożliwa. Nasz dwudziestoletni bohater, który wydaje się być biernie zaangażowany w atak na słabszego chłopca z grupy. Wydaje się być całkiem odpowiedni dla skorumpowanego środowiska, ale z drugiej strony nadal koncentruje się na osobie księdza Tomasz, zajęcia grupowe w radzeniu sobie ze złością i złością Odprawiamy cotygodniowe msze, w których służy Daniel. Niestety nic z tego, ponieważ osoby z plikami nie akceptują seminarium. Tyle o drugiej szansie. Mam nadzieje, że dzięki temu Polski Instytut Sztuki Filmowej się rozwinie bardziej.

Zobacz też