Zama Cały film (2017) • Online • CDA Vider

CDA Vider » Dramaty » Zama
Zama cały film CDA

Zama • CDA

1h 58min

Dramaty

7.5
7.5/10 1 092 głosów

2017

Za każdym razem, kiedy twórcy filmowi wracają do tej opowieści, powstaje pytanie, czy kolejne przygody Muminka, jego rodziny i przyjaciół zdolne są utrzymać na dłużej uwagę tak małego, jak i większego widza, i to niezależnie od zmieniających się czasów, mód i trendów, od całego okropnego procesu dorastania, którego mimowolnie jesteśmy częścią. Dawno nie widzieliśmy w kinach tak udanego filmu dla dzieci, który spodoba się nie tylko wielbicielkom „Krainy lodu” i „You can dance” – to też w dużej części fajna chłopacka historia walki najfajniejszą dziewczynę zama cały film online w mieście. Pamiętamy go nie tylko jako jeden z wyjątkowo przyjemnych obrazów modzie, ale też jako kolejny film-dowód aktorskiego kunsztu Meryl Streep, który można by oglądać wyłącznie dla niej (na szczęście nie ma takiej potrzeby, bo Anne Hathaway, Stanley Tucci i przede wszystkim rewelacyjna Emily Blunt dzielnie dotrzymują jej kroku). Po jej odnalezieniu zatrudnia się w prowadzonym przez nią schronisku dla zwierząt, a już wkrótce między tą dwójką zaczyna rodzić się uczucie… Kobieta jest jednak w skomplikowanej sytuacji życiowej, przez co film trzyma nas cały czas w napięciu i wielokrotnie wzrusza.

Skoro tak bardzo przeszkadza ci wszystko co jest nowe i DZIWO podoba się większosci naszej społeczności to puść sobie wspaniały, stary film dla pełnoletnich bo rozumiem, że mam tu do czynienia z dorosłym człowiekiem, który nigdy nie był dzieckiem i nie może zrozumieć iż czasy się zmieniają ;-)) Odpowiedz. Miłym zaskoczeniem był dla mnie The Banshee Chapter ale jest to film niskobudżetowy, nastawiony na klimat i poruszający dwie z bardziej tajemniczych kwestii które pobudza wyobraźnię i nakręcają wiele teorii spiskowych jednak dziwo nikt z grubszy portfelem nie odważył się nagrać nich filmu (a może to dowód na to że część tych teorii jest prawdziwa? Mam dla Was jeszcze mały bonus w postaci kilku filmów może nie do końca filmów drogi, ani filmów podróżniczych (choć też!), ale także równie ciekawych co powyższe.

Oryginalne, przebogate, gęste od znaczeń dzieło argentyńskiej reżyserki, wyprodukowane ogromnym wysiłkiem i niedocenione przez festiwale (nie znalazło się w żadnym z najważniejszych konkursów, co jest dowodem na ślepotę selekcjonerów, niczym Zama przywiązanych do utartych ścieżek) należy do filmów, które nawet opisane i zanalizowane, wciąż pozostają zagadką. Po kilku latach cena spada, filmy pojawiają się w edycjach specjalnych, ale nic to nie zmienia, bo po kilku latach takie tytuły to już tylko dla zagorzałych miłośników a reszta populacji już dawno takiej produkcji zapomniała. – Polecam zrobić taki eksperyment: wpisać w Google nazwę dowolnego filmu czy serialu W większości przypadków pierwszym wynikiem, jaki podpowie wyszukiwarka, będzie – Marcin Hajek, szef platformy OnetVOD, nie ukrywa, że jemu oraz jego firmie portal Ćwieków naprawdę zabił ćwieka.

Ja bym jednak pokusił się opinię, że sam aspekt science fiction to jest w tym filmie zarówno rzecz najważniejsza (tak powstał kanon) jak i najmniej ważna (nie nim jest historia). Okazało się, że wcale nie jest mi tak łatwo przelać na papier to co siedzi mi w głowie – a jest tego sporo i wieloma sprawami chciałabym się z Wami podzielić, przede wszystkim po to, aby pokazać, że w dzisiejszych czasach filmy z codzienności nagrywać może każdy.

Podobne filmy do Zama:
Inne filmy online CDA