Wszystkie pieniądze świata Cały film (2018) • Online • CDA Vider

CDA Vider » Thrillery » Wszystkie pieniądze świata
Wszystkie pieniądze świata cały film CDA

Wszystkie pieniądze świata • CDA

Oryginalny tytuł: All the Money in the World

Wszystkie pieniądze świata / All the Money in the World po polsku.

Wszystkie pieniądze świata / All the Money in the World cały film lektor pl.

Wszystkie pieniądze świata / All the Money in the World cały film napisy pl.
Wszystkie pieniądze świata / All the Money in the World cały film napisy pl.
Wszystkie pieniądze świata / All the Money in the World lektor cały film.
Wszystkie pieniądze świata / All the Money in the World lektor cały film.
Wszystkie pieniądze świata / All the Money in the World cały film dubbing.
Wszystkie pieniądze świata / All the Money in the World cały film.
Wszystkie pieniądze świata / All the Money in the World film.
Wszyscy wiemy: pieniądze to nie wszystko.
Scott tworzy wizerunek kogoś, kto woli wydać pieniądze na dzieła sztuki, niż na okup za swojego wnuka.
Scott tworzy wizerunek kogoś, kto woli wydać pieniądze na dzieła sztuki, niż na okup za swojego wnuka.
Scott tworzy wizerunek kogoś, kto woli wydać pieniądze na dzieła sztuki, niż na okup za swojego wnuka.
Wahlberg przekazał te pieniądze na cele kampanii Time’s Up walczącej z molestowaniem seksualnym.
'Wszystkie pieni±dze ¶wiata’, Christopher Plummer jako Jean Paul Getty Monolith Films.
_(ツ)_/¯ może jest może nie ale jak bardzo wygodny dla tych co się to bóldupią i co chcą go wyblurować we wszstkich filmach (╭☞σ ͜ʖσ)╭☞ Pierwotnie w roli Jeana Paula Getty’ego miał wystąpić Kevin Spacey, ale autorzy filmu zdecydowali się na zerwanie z nim kontraktu po tym, jak wielokrotnie został oskarżony molestowanie seksualne. Film na początku wydaje się odrobinę przynudzający, jednak, jak moja Luba mądrze powiedziała, trzeba zrobić odpowiedni podkład pod główne wydarzenia, więc po przebrnięciu przez sztuczną sielankowość codzienności głównego bohatera, zaczyna się już robić tylko lepiej, a apogeum wrażeń dostajemy przy podróżach przez tunel czasoprzestrzenny, przygodach na odwiedzanych planetach, czy też ostatecznie przy odwiedzeniu niezbadanego – czarnej dziury.

Christopher Plummer z kolei nie schodzi poniżej pewnego poziomu, a przy tym nie wyobrażam sobie na jego miejscu widocznego w pierwszych zapowiedziach CGI-Spaceya, jednak nie jest to kreacja godna nominacji do statuetki Akademii Filmowej. Film opisywany jest jako inspirowany autentycznymi wydarzeniami, ale nie boi się przyznać, że część z nich – dla podniesienia dramaturgii – została wymyślona. Charlie Plummer, który wciela się w rolę porwanego, przez cały film gra jedną twarzą, do tego stopnia, że pokuszę się stwierdzenie, że jest gorszy od Wahlberga.

– Nigdy się nie zdarzyło w historii kina, żeby na kilka tygodni przed premierą filmu wycinać jedną z głównych postaci i zastępować go innym aktorem – komentuje Adama Siennica z portalu – To jest nawet trochę szalone, ale kto jak kto – tylko on (Ridley Scott -przyp. To przecież od jego decyzji zależy najwięcej i próbkę tego jak zamierzał pokazać na ekranie miliardera Spacey otrzymaliśmy w pierwszym zwiastunie filmu. Szkoda tylko, że film próbuje nam to usilnie wyłuszczyć na każdym momencie, podkreślając, jak bardzo nieludzkie jest podejście Getty’ego i jak wielkie jest jego skąpstwo oraz przywiązanie do posiadania pieniędzy.

Kiedy okazało się jednak, że aktor poważnie zamieszany jest w hollywoodzki seksskandal, wytwórnia Sony podjęła natychmiastową decyzję usunięciu go z filmu „Wszystkie pieniądze świata”. Nieliczna załoga statku na swojej drodze mierzy się z wieloma wyzwaniami natury technicznej, najsilniejsze jednak są rozterki moralne i emocjonalne, które stanowią podstawę całego filmu, angażując widza w opowiadaną historię, nie dając mu utracić kontaktu z filmem i bohaterami. Czynnikiem decydującym okazał się aktor odgrywający główną rolę, Matthew McConaughey, który zauroczył mnie ostatnio wręcz idealnie odegraną rolą detektywa Rust Cohle’a w serialu True Detective (swoją drogą polecam!), a jeśli dołączyć do tego moją ogólną sympatię, którą go darzę, nie mogłem sobie darować.. Tak więc zamiast Furii było Interstellar i była to prawdopodobnie jedna z najlepszych decyzji ostatnich lat w kwestii wyboru filmu.

Pierwotny plan obejmował wyjście z moją Lubą na film Furia, jednak dzień wcześniej moim oczom napatoczył się trailer Interstellar, którym trochę słyszałem, ale jakoś nie potrafiłem się zmotywować, żeby tematem się zainteresować. I wszystko jest tak ukazane, że każdy widz odbiera film inaczej, na swój unikatowy sposób, którym powinien po seansie podzielić się z innymi. I tak film, który w swoich założeniach miał być (prawdopodobnie) kinem akcji, raczy widza moralizatorskim wykładem na temat tego, co pieniądze są w stanie zrobić z człowiekiem.

Podobne filmy do Wszystkie pieniądze świata:
Inne filmy online CDA