Wszyscy święci New Jersey - ONLINE

Wszyscy święci New Jersey

Wszyscy święci New Jersey

The Many Saints of Newark

Oglądaj cały film Wszyscy święci New Jersey online HD

Tony Soprano, szef mafii w „Rodzinie Soprano”, był już wieloma „osobami”. Był mężem, ojcem, miłośnikiem zwierząt, zabójcą kobiet, socjopatycznym kapitalistą, sensacją popkultury i nie tylko. Amerykanie lubią swoich złoczyńców. Podobnie było w serialu Peaky Blinders. Tony słynie z wewnętrznego zamętu, objawiającego się atakami paniki, które płynęły z krwią na rękach. Gangster na terapii z seksowną terapeutką. Czy coś z tego wyniknie? Wszyscy święci New Jersey to coś więcej. Bohater generował obfite napięcie narracyjne, podobnie jak jego nakładające się gangi i wielopokoleniowe rodziny. Podsumowując, Tony był idealną destylacją dwóch wielkich amerykańskich pasji: samodoskonalenia i ucieczki od morderstwa. Tak to wszystko wygląda.

Ciekawy prequel online

Każdy prequel jest tak naprawdę kontynuacją historii. Szczególnie dotyczy to filmu The Many Saints of Newark, czyli Wszyscy święci New Jersey. Filmu reklamowanego jako opowieść o rodzinie Soprano. Akcja filmu, wypuszczanego jednocześnie w kinach i na HBO Max, toczy się na przełomie lat 60. i 70., w tym samym świecie, co The Sopranos, przełomowy dramat telewizyjny, który pomógł zmienić HBO w silną siłę kulturową.

Akcja filmu rozgrywa się na dziesięciolecia przed tym wszystkim. Prawdopodobnie nie istniałby bez serialu telewizyjnego. I chociaż jego historia jest samotna, jest skierowana przede wszystkim do fanów serialu, przerabiając pomysły i tematy, które scenarzysta i producent David Chase badał w ciągu sześciu sezonów. To tyleż epilog do spektaklu, co prolog. Cieszy mnie fakt, że ten temat może być tak bardzo rozbudowany. Myślę, że w tym „uniwersum” powstanie jeszcze wiele dobrych produkcji online. To trochę odgrzebany film jak Matrix Zmartwychwstania online, gdzie niestety nie zobaczymy starego Morfeusza.

Wszyscy święci New Jersey online Lektor PL

Stworzony przez Davida Chase, „Rodzina Soprano” w 2007 roku przybrał enigmatyczną czerń. Mimo, że przetrwał, w tym w HBO, swoim pierwotnym domu przez sześć sezonów. Z reguły, pisząc o fikcji, używamy czasu teraźniejszego: Postacie istnieją w wiecznym teraz, albo taka jest idea. Ale śmierć Jamesa Gandolfiniego, który grał Tony’ego, komplikuje to, ponieważ on i serial byli wymienni. Dzięki swojej przejrzystej, żywej ekspresji i potężnej, silnie zagrażającej fizyczności, Gandolfini ucieleśnił wewnętrzną walkę Tony’ego, wypełniając potencjalną kreskówkę duszą.

Co za tym idzie, nadając serialowi większą głębię. Serial jak i teraz film jest dostępny w wersji Lektor PL lub z polskimi napisami. Jego nieobecność jest powodem, dla którego myślę o jego charakterystycznej postaci w czasie przeszłym. To bardzo ciekawe zabiegi, które wykorzystał reżyser.

Świetne efekty specjalne i jeszcze lepsza gra aktorska

W The Sopranos Dickie jest odległą legendą, pamiętaną jako dawno zmarły ojciec chuligana. Takiego nowej generacji Christophera Moltisanti. W filmie w tej roli widzimy Michaela Imperioliego, który również opowiada ten film. Widzimy też siostrzeńca Tony’ego Soprano (James Gandolfini), który zostaje szefem i mentorem Christophera. Wszyscy święci New Jersey pokazuje, jak Dickie pomaga Tony’emu. Moim zdaniem bardziej chodzi o to, by Dickie starał się być lepszym człowiekiem niż oszuści, którzy byli przed nim. W ramach tych wysiłków ściśle współpracuje z Haroldem McBrayerem (Leslie Odom Jr.), czarnym gangsterem, do którego jego bardziej fanatyczni włosko-amerykańscy koledzy głęboko nie ufają.

Gdzie oglądać cały film online?

Mniej więcej pierwsza połowa filmu rozgrywa się w 1967 roku i skupia się głównie na relacjach między tymi dwoma mężczyznami, spędzając dużo czasu z Haroldem, który rozważa możliwość oderwania się od Włochów i kierowania własną ekipą. Chase i reżyser Alan Taylor przeciwstawiają konserwatywną kulturę dawnych żołnierzy mafii, którzy wciąż noszą garnitury i słuchają Franka Sinatry, ze zmieniającą się kulturą wokół nich, gdzie kwaśny rock i polityczny radykalizm już zakorzenione. Napięcie dochodzi do zamieszek na tle rasowym w Newark w 1967 roku, które ostatecznie zrywają więź między Haroldem i Dickiem. Efekty i fabuła zachęcają do obejrzenia filmu.

Podsumowanie fabuły filmu bez limitu VOD

Jest to również powód, dla którego spinoff filmu „Wielu świętych z Newark”, pracowita, niepotrzebna, rozczarowująco zwyczajna historia pochodzenia, nie działa. Film z pewnością ma rodowód. Został napisany przez Chase’a z Lawrencem Konnerem, który napisał kilka odcinków „Rodziny Soprano”, a wyreżyserował go Alan Taylor, inny weteran serialu. Skacząc między epokami, śledzi sentymentalną edukację (moralną i emocjonalną) młodego Tony’ego, który w 1967 roku jest jedenastoletnim maluchem granym przez Williama Ludwiga.

Po wielu wprowadzeniach i rozwoju fabuły historia przeskakuje do 16-letniego Tony’ego, granego teraz przez syna Gandolfiniego, Michaela, który jest uderzająco podobny do swojego ojca. Zastanawiacie się gdzie obejrzeć film Wszyscy święci New Jersey? Oczywiście film jest dostępny online w jakości ultra HD i 4k w naszym serwisie, w kinach i na HBO MAX. MAcie ogromny wybór do obejrzenia lub pobrania (download) tej produkcji.

Zalukaj film Wszyscy święci New Jersey

Spin-offy filmowe mogą być trudne do zrealizowania. Nic nie było zagrożone, kiedy oglądałem, och, pierwszy film „Brady Bunch”, ale jego materiał źródłowy nie był krytycznym fetyszem, czymś, co zainspirowało podekscytowane dyskusje na temat męskości, najnowszej złotej ery telewizji i wpływu na branżę. „Rodzina Soprano” była jednak zbyt dobra, zbyt zapadająca w pamięć, a jej wpływ na popularną wyobraźnię pozostaje niezachwiany.

Wciąż rzuca czar, a film o tym wie, dlatego trzyma się zmęczonego szablonu własnej historii chłopca, zamiast przybierać radykalny zwrot, jak powrót do świata Tony’ego z punktu widzenia Giuseppiny, Liwii lub Harolda. Ostatecznie najlepszą rzeczą w „Wszyscy święci New Jersey” jest to, że skłania do myślenia o „Rodzinie Soprano”, ale to też jest w tym najgorsze. My oceniamy ten film podobnie jak serwis IMDB. Dajmy mu mocne 7 punktów w skali dziesięciopunktowej. Możemy z czystym sumieniem polecić ten film online.

Zobacz też