Valerian i Miasto Tysiąca Planet Cały film (2017) • Online • CDA Vider

CDA Vider » Filmy Akcji » Valerian i Miasto Tysiąca Planet
Valerian i Miasto Tysiąca Planet cały film CDA

Valerian i Miasto Tysiąca Planet • CDA

Oryginalny tytuł: Valerian and the City of a Thousand Planets

Sam przepis na sukces zastosowany przez Bessona jest doskonale znany – korzystali z niego choćby Lucas przy Gwiezdnych Wojnach, czy on sam kręcąc „Piąty element” – ale najnowsze technologie sprzężone ze szczególną wizualną wrażliwością twórców komiksowego pierwowzoru spowodowały, że „Valerian…” spokojnie może zostać zaliczony nie tylko do najdroższych przedsięwzięć w historii kina, ale również do tych najbardziej spektakularnych i wizualnie satysfakcjonujących. Szkoda więc, że reżyser oprócz oczywistej w przypadku takich produkcji warstwy wizualnej, skupił się głównie na politycznym wydźwięku filmu, a parę bohaterów, agentów czasoprzestrzennych Valeriana i Laureine, oraz główną oś fabularną, potraktował po macoszemu, jako tło dla całej gammy efektów specjalnych i politycznych alegorii. Administratorem Twoich danych osobowych jest Instytucja Filmowa MAX-FILM Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, ul. Panieńska 11, Wpisana do Rejestru Przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Warszawy Mokotowa, XIII Wydział Gospodarczy pod numerem KRS 0000236457 Posiadasz prawo dostępu do treści Swoich danych osobowych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych osobowych, prawo wniesienia sprzeciwu, a także prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie. W sobotę, 22 lipca w warszawskim kinie Multikino Złote Tarasy odbyła się pierwsze polska projekcja filmu „ Valerian i Miasto Tysi±ca Planet ”. W pokazie wzi±ł udział sam Luc Besson oraz aktorzy, którzy użyczyli głosów w polskiej wersji językowej filmu.

Ekskluzywne treści dotyczące filmu można znaleźć na stronie Fani kina mogą obejrzeć tam specjalny klip zza kulis powstawania „Valerian i Miasto Tysiąca Planet” oraz rozszerzony zwiastun, które zostały wyprodukowane specjalnie dla Orange. Zdarza mu się odnosić komercyjne sukcesy – jak w przypadku filmu „Lucy” czy serii „Uprowadzona”, której jest scenarzystą i producentem – lecz Besson-artysta to już wspomnienie przeszłości. „Valerianem” próbuje w jakiś sposób się zrehabilitować i po części mu się to udaje, bo jestem w stanie zaryzykować stwierdzenie, że otrzymaliśmy najlepszy film Luca Bessona od kilku lat.

W obu filmach sztuczne, wykreowane przez komputer światy są odkrywane przez dziecko, tyle że chciałoby się, aby Valerian był kimś więcej niż napalonym nastolatkiem, którego decyzje w dużej mierze uzależnione są od chęci przypodobania się bądź zaimponowania dziewczynie. Valerian i miasto tysiąca planet odniósł sukces w rodzimej Francji oraz sąsiednich Niemczech, gdzie oryginalny komiks cieszy się popularnością: do 3 września 2017 zarobił on w tych krajach odpowiednio 34.943.066 oraz 13.144.680 dolarów 1 W innych krajach produkcja Bessona miała zróżnicowane powodzenie, na rynku amerykańskim w ciągu trzech tygodni zarobiła 36 milionów dolarów. Valerian i miasto tysiąca planet to kolejny film science fiction tego reżysera, wcześniej wyreżyserował on między innymi Piąty element oraz Lucy Budżet filmu jest najwyższy spośród wszystkich filmów, jakie powstały poza terytorium USA, wynosi około 180 milionów dolarów 1.

Fabuła filmu Valerian i Miasto Tysiąca Planet” skupia się wokół poszukiwania Convertera – mitycznego zwierzęcia żyjącego na zniszczonej od ponad 30 lat planecie Mul, które ma niezwykłą moc pomnażania zjedzonych przedmiotów. „Kobieciarz” w wersji DeHaana – czyli druga strona filmowej osobowości Valeriana – to de facto żałosny, wkurzający „dresik”, które to wrażenie pogłębia wątły, chłopięcy wygląd aktora, zaś jego „podryw” to końskie zaloty sztubaka z podstawówki skrzyżowane z patetycznymi tekstami rodem z co bardziej tandetnych romansideł dla pewnego rodzaju nastolatek (tych zbyt nieśmiałych, żeby bodaj zbliżyć się do osoby płci przeciwnej, więc pozostających w sferze nierealistycznych rojeń). Scenariusz „Valeriana” jest przewidywalny już od pierwszych minut, co miejscami może irytować, ale mam wrażenie, że w tym przypadku Luc Besson celowo chciał zaprezentować widzom jak najprostszy i najbardziej czytelny w swojej wymowie film.

Jeśli w pierwszych Star Wars możemy doszukać się elementów z komiksów Pierre’a Christina i Jeana-Claude’a Mézièresa, tak w Valerianie i Mieście Tysiąca Planet widać wyraźne wizualne podobieństwo do nowszych filmów z serii stworzonej przez George’a Lucasa. W filmie Bessona tego nie ma. Okej, niby próbuje się przemycić koncept chorych ludzkich ambicji, według których cel uświęca środki, niby w tle próbuje rozgrywać się dramat rasy skazanej na zagładę w imię nieudolności i głupoty ludzkich działań, które odzwierciedlają człowieczą kreatywność tylko w zakresie prowadzenia wojen, ale to wszystko mało! I to jeszcze bym przełknął, ale dlaczego przy okazji superskuteczna, niezależna, wojownicza i zadziorna Laureline z minuty na minutę staje się coraz bardziej ciapowata, by od połowy filmu okazać się damą w opałach, którą Valerian bez przerwy musi ratować?!

Film „Valerian i Miasto Tysi±ca Planet” to najnowsze dzieło Luca Bessona, twórcy takich kinowych hitów jak „Pi±ty element”, „Leon zawodowiec”, „Wielki błękit” czy „Taxi”.

Podobne filmy do Valerian i Miasto Tysiąca Planet:
Inne filmy online CDA