Tamte dni, tamte noce Cały film (2018) • Online • CDA Vider

CDA Vider » Dramaty » Tamte dni, tamte noce
Tamte dni, tamte noce cały film CDA

Tamte dni, tamte noce • CDA

Oryginalny tytuł: Call Me by Your Name

2h 12min

Dramaty

8.0
8.0/10 29 123 głosów

2018

Administratorem Twoich danych osobowych jest Instytucja Filmowa MAX-FILM Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, ul. Panieńska 11, Wpisana do Rejestru Przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Warszawy Mokotowa, XIII Wydział Gospodarczy pod numerem KRS 0000236457 Posiadasz prawo dostępu do treści Swoich danych osobowych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych osobowych, prawo wniesienia sprzeciwu, a także prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie. W 2016 Ivory zrezygnował z posady reżysera, by uniknąć „konfliktów”, „bójek” i „niezręcznych sytuacji” na planie zdjęciowym 5 20 W ten sposób ustalono, że Guadagnino samodzielnie będzie sprawował funkcję reżyserską 10 11 W wywiadzie dla serwisu Guadagnino powiedział, że Tamte dni, tamte noce reżyserowane lub współreżyserowane przez Ivory’ego byłyby „zupełnie innym filmem”, „dużo bardziej kosztownym”; taki projekt nie mógł powstać, ze względu na „marketingowe standardy”, obowiązujące w branży filmowej 21 Ivory, choć ostatecznie nie objął roli reżysera, zyskał tytuł głównego fabularzysty: tylko on wymieniany jest w napisach filmu jako scenarzysta 22 Skrypt autorstwa Ivory’ego wykupiony został przez studio należące do Guadagniniego 5 20 Scenariusz Tamtych dni, tamtych nocy jest pierwszym wyprodukowanym skryptem Ivory’ego od czasu Rozwodu po francusku − na podstawie którego powstała komedia romantyczna z 2003 roku. Na ogólny efekt pracuj± także naturalnie urokliwe scenerie (Guadagnino kręcił w malowniczej wiosce, w której na co dzień mieszka) oraz bez mała hipnotyzuj±ce zdjęcia tajskiego operatora Sayombhu Mukdeeproma („Wujek Boonmee, który potrafi przywołać swoje poprzednie wcielenia”, tryptyk „Tysiąc i jedna noc”), które doskonale odzwierciedlaj± stan ducha Elio w danym momencie. Sam projekt jest jedynym filmem wyłącznie przez Ivory’ego napisanym, ale nie wyreżyserowanym (odliczając dokumenty i krótkie metraże) 22 Pomimo ograniczonej funkcji, Ivory był mocno zaangażowany w produkcję filmu 22 Guadagnino dedykował obraz aktorowi Billowi Paxtonowi , który zmarł w lutym 2017 roku 23 Paxton był przyjacielem reżysera, producenta Petera Spearsa i jego małżonka, Briana Swardstroma 23.

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. A że nigdy nie stało się kasowym hitem i przez lata zdążyło się już trochę przykurzyć, idealnie nadaje się do otwarcia cyklu Upiory z lamusa, w którym prezentowane będą trochę mniej znane, lub zapomniane filmy grozy, które z jakiegoś powodu zasługują na przypomnienie. Guadagnino określił Tamte dni, tamte noce jako film „poniekąd familijny „, „przekazujący widzom pewną wiedzę”, taki, który powinien być oglądany przez przedstawicieli różnych pokoleń 13 Według reżysera, nie jest to projekt stricte gejowski czy też queerowy , a raczej film „nowo narodzonym pożądaniu − pozbawionym uprzedzeń i cynizmu” 25 Takie pożądanie uznał Guadagnino za „piękne” 25 , odzwierciedlające jego własne motto, jakoby najważniejsze znaczenie posiadała radość życia (franc.

W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych. Informuje, że zgodnie z przepisami ustawy z dnia 29.08.1997 r. ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, a ponadto osobie, której dotyczą dane osobowe przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Zgodnie z wymogami prawnymi nałożonymi na nas przez Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE przyjęliśmy nową politykę prywatności , w której wyjaśniamy w jaki sposób zbieramy, przetwarzamy i chronimy wasze dane osobowe.

Podróbki wampirów słońca się nie boją (vide saga Zmierzch), ale tymi odszczepieńcami wampirzego rodu nie warto się zajmować w cyklu, którego zamierzeniem jest przybliżenie dobrych filmów grozy. Po latach uczłowieczania i wybielania hollywoodzkich i książkowych wampirów, w 2007 roku dostaliśmy film, w którym krwiopijcy są dokładnie tym, czym zawsze być powinni. ” joie de vivre „) 10 W wywiadzie dla dziennika USA Today reżyser powiedział, że film ma funkcję edukacyjną: „uczy, że emocji nigdy nie powinno się ukrywać i nie należy traktować ich jak tarczy” 24 Projekt opowiada rozterkach dorastającego bohatera i przynależy do podgatunku dramatu „coming-of-age”; Guadagnino usiłował nie powtórzyć błędów reżyserskich i narracyjnych, jakie dostrzegał oglądając inne tego typu produkcje 9 Swój film uczynił mniej mechanicznym, pozbawionym klisz (takich, jak konieczność wyboru między dwoma kochankami) 9.

Artysta przyznał: „Jako autor pierwowzoru byłem pod wrażeniem; wierzę, że adaptacja jest lepsza niż książka” 4 Gotowy skrypt spotkał się ze sporym zainteresowaniem; szybko znaleźli się fundatorzy, mający opłacić produkcję filmu 5 6 Projekt został ufundowany przez sześć wytwórni: La Cinéfacture (Francja), Frenesy Film Company (Włochy; studio należy do Guadagniniego), M.Y.R.A. Entertainment (Niemcy), RT Features (Brazylia), Water’s End Productions (USA) i Lombardia Film Commission (Włochy) 15 16 17 Dofinansowało go również Ministerstwo Dziedzictwa i Aktywności Kulturowej (Ministero per i Beni e le Attività Culturali) 16 17 Budżet filmu miał sięgać dwunastu milionów dolarów, ale ostatecznie wyniósł 3,5 mln USD 18 19.

Podobne filmy do Tamte dni, tamte noce:
Inne filmy online CDA