Tajemnice Silver Lake Cały film (2018) • Online • CDA Vider

CDA Vider » Kryminały » Tajemnice Silver Lake
Tajemnice Silver Lake cały film CDA

Tajemnice Silver Lake • CDA

Oryginalny tytuł: Under the Silver Lake

1h 58min

Kryminały

7.4
7.4/10 10 820 głosów

2018

Bohaterem filmu jest bezrobotny młody chłopak z Los Angeles – Sam (Andrew Garfield) – który nie może znaleźć sobie sensownego zajęcia w życiu i całe dnie poświęca na konsumowanie dobrodziejstw popkultury, grę na Nintendo i masturbację. Bohaterem nowego filmu Davida Roberta Mitchella („Coś za mną chodzi”) jest bezrobotny pożeracz popkultury z Los Angeles Sam (Andrew Garfield przekonująco wydobywa ze swojej postaci rys wiecznej chłopackości), który chciałby zrobić coś sensownego, ale chwilowo poprzestaje na masturbacji i grze na Nintendo. Bohaterem nowego filmu Davida Roberta Mitchella jest bezrobotny pożeracz popkultury z Los Angeles Sam (Andrew Garfield przekonująco wydobywa ze swojej postaci rys wiecznej chłopackości), który chciałby zrobić coś sensownego, ale chwilowo poprzestaje na masturbacji i grze na Nintendo. Podczas, gdy jego żona przeżywa żałobę w ciszy i spokoju, Michael wpada w spiralę gniewu, który przybiera coraz bardziej absurdalne rozmiary – analogicznie do surrealistycznych doświadczeń wojennych jego syna… W głównej roli występuje znakomity aktor izraelski – Lior Aszkenazi, gwiazda doskonale znanej również w Polsce czarnej komedii „Duże złe wilki”, jednego z ulubionych filmów Quentina Tarantino.

Celem filmu jest przybliżenie widzowi zagubienia ofiary molestowania seksualnego w dzieciństwie, pojmowania przez nią miłości jak i granic między dobrem a złem, pokazanie mechanizmów psychologicznych, z których to zagubienie wynika. Bohaterem nowego filmu Davida Roberta Mitchella jest bezrobotny pożeracz popkultury z Los Angeles Sam , który chciałby zrobić coś sensownego, ale chwilowo poprzestaje na masturbacji i grze na Nintendo. (…) Oczywiście zmienia się kino, co roku mamy nowe filmy i nowe retrospektywy, ale jednak staramy się pokazywać konsekwentnie kino autorskie, filmy robione przez reżyserów idących własną drogą, wbrew temu, co jest modne na rynku filmowym – podkreślił na wtorkowej konferencji prasowej, na której przedstawiono program festiwalu, dyrektor wydarzenia Roman Gutek.

A kiedy w finale dochodzi do częściowych wyjaśnień oraz wymiany światopoglądowych informacji, z których część nawet można by uznać logiczne, to ostatecznie cała ta wyprawa i tak wydaje się bezcelowa, a film jawi się jedynie jako kolejna artystyczna igraszka. Bohaterem nowego filmu Davida Roberta Mitchella jest bezrobotny pożeracz popkultury z Los Angeles Sam (Andrew Garfield przekonująco wydobywa.. czytaj dalej. Warto dodać, że jest to jedna z najdroższych produkcji w dziejach polskiej kinematografii, której widowiskowość można dostrzec już w samym zwiastunie filmu.

Fabuła filmu Under the Silver Lake skupia się na Samie – młodym mężczyźnie, któremu w oko wpadła… czytaj dalej. Pojawią się też najnowsze produkcje filmowców niepokornych: „Dom, który zbudował Jack” Larsa von Triera oraz „Climax” Gaspara Noé – oba pokazywane w maju podczas canneńskiego festiwalu. Znajomość Ginsburga i Rogersa może być tym, co przyciąga ludzi do teatrów, jednak oba filmy odbiegają od trzech klas, z których większość niezawodnie wydała dla nich wartościowe dokumenty: gwiazdy popu („This Is It” Michaela Jacksona, „Justin Bieber: nigdy nie mów” nie „) oznacza „One Course: This Is Us”), urocze zwierzęta (Marsz pingwinów, „Winged Migration”, sekwencja Disneynature) i kulturowe golary z rynkowymi schticksami (Michael Moore, Dinesh D’Souza, Bill Maher, Morgan Spurlock) Niemniej jednak dodatkowo oglądam filmy, które można rozerwać.

Dodajmy też, że Smarzowski obok Filipa Bajona będzie w tym roku walczyć główną nagrodę na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.

Podobne filmy do Tajemnice Silver Lake:
Inne filmy online CDA