The 100

The 100

The 100

N/A 43 min

7.8
IMDb 7.8/10 62,919 votes

19 Mar 2014

Nominated for 1 Primetime Emmy. Another 3 nominacji.

Opis

Nuklearna wojna niszczy cywilizację. Jedynymi ocalałymi ludźmi są mieszkańcy dwunastu stacji kosmicznych na orbicie Ziemi, które po połączeniu tworzą „Arkę”. Panują tam surowe zasady: za każde przestępstwo, bez względu na jego rodzaj, jest kara śmierci, chyba że sprawca jest poniżej 18 roku życia. Po wielu latach zaczyna brakować zasobów na „Arce”, więc zdesperowani mieszkańcy decydują się wysłać na Ziemię grupę nieletnich przestępców w celu kolonizacji. Nastolatkowie muszą połączyć siły, aby przetrwać na planecie, która skrywa przerażające sekrety…

Nie widziała nigdy na oczy dorosła osoba, ale postaci są w większości naprawdę super, mają każdy swój charakter i co często niespotykane w serialach takich… yhm… pesymistycznych (krew leje się strumieniami, trup ściele się jak w Grze Tron, tylko nagości mniej), nie ma się na każdym kroku wrażenia, że jest tak fatalnie tylko dlatego, że nikt nie umie podejmować racjonalnych decyzji i zrozumieć, że jest coś takiego jak np. szersza perspektywa – ogromna większość decyzji, które z perspektywy czasu wydają się być fatalne jest całkowicie logiczna w obliczu stanu wiedzy danego bohatera i często również widza, przez co popieramy ich rozwiązania i razem z nimi mamy potem wyrzuty sumienia. Ile np. na Lindsey Morgan (Raven), czy Marie Avgeropoulos (Octavia) aż tak nie rzuca się to w oczy, bo ich typ urody jest taki, że makijaż gdzieś ginie, to jednak przy jasnej cerze Elizy Taylor (Clarke) naprawdę widać czarny tusz do rzęs. Nie każdego zachwyci ta produkcja, choćby ze względu na intro, w którym figura Jana Pawła II zostaje poturbowana przez spadający meteoryt, jednak może okazać się to ciekawą przygodą, a dla fanów serialów czymś nowym, co warto zobaczyć i wyrobić sobie własną, niezależną opinie. Tak naprawdę homo są nieśmiertelni i generalnie scenarzyści chcą tylko zatuszować to co zrobili, że stworzyli postacie LGBT, teraz wiedzą że to doprowadza świat do ruiny i jak wiele osób decyduje się na bycie homo przez takie seriale co w efekcie prowadzi do (…). Dobrze że ktoś nad tym czuwa i wyczuwa spiski.

Jakiś czas temu obejrzałam pierwszy sezon serialu, który może nie jest jakiś niesamowicie odkrywczy, ale charakteryzuje się ciekawymi zwrotami akcji i wartkim tempem. Problem w tym, że przez sześć lat Clarke nie była w stanie skontaktować się zarówno z Bellamym, jak i grupą ukrytą w podziemnym schronie. Problem z serialem The 100 jest taki, że twórcy od jakiegoś czasu kierują się głównie elementem szoku, a nie tym, co jest fizycznie możliwe, a co jest zwykłą bajką dla dzieci.

Problemy z jakimi muszą się zmierzyć bohaterowie to odnalezienie się w zupełnie nowym dla siebie środowisku, szukanie własnego ja”, co doskonale przedstawia praktycznie każda postać – w szczególności Octavia, Bellamy czy Clarke. Minął już jakiś czas od kiedy zakończył się trzeci sezon serialu „The 100”, postanowiłem więc napisać swoje wrażenia po tych 16 odcinkach. Rozumiemy, dlaczego Clarke postępuje tak a nie inaczej, rozumiemy dlaczego Bellamy podejmuje takie decyzje, co napędza motywacje Octavii, dlaczego Abi nie może pogodzić się z tym, co dzieje się dookoła i uparcie się temu przeciwstawia.

Octavia z kolei jest cudownie od brata różna, ze swoimi własnymi poglądami, a na przestrzeni czasu rozwija się w tak daleki do przewidzenia sposób, że nie sposób się w niej wcześniej, czy później w niej nie zakochać. Przy The 100 nawet nie dokończyłam pierwszego sezonu, odpadłam przy drugim odcinku, bo tak bardzo nie mogłam wytrzymać Clarke :p Więc na dobrą sprawę, nawet nie mam zbyt dużej podstawy by wypowiadać się Marcusie, bo ledwo go kojarzyłam. Czy któraś z was zauważyła, że gdy Clark jest pojmana razem z całą 100 przez Ludzi Gór to zostaje jej przed wejściem do Góry ściągnięty zegarek, który ma następnie trafić do depozytu, ponieważ jest skażony, a zaraz później możemy dostrzec kolejną nieścisłość w fabule kiedy owy zegarek nagle ląduje na szyi Ziemianina i jest niejako zapłonem do tego, że Fin zaczął mordować.

3 komentarze

  1. Bulmaa pisze:

    jak najbardziej pozytywnie ziomeczki 😀

  2. Aneylula pisze:

    wiwat wiwat niech zyja zyja nam!!!!

  3. Irena pisze:

    tlumaczenie i jakoscv jak najbardziej na piątke i to z + 😀 nie dużo Wam brakło do 6

Propozycje dla ciebie
×
Życzymy miłego seansu!