The 100 zalukaj online

The 100 • Wszystkie sezony i odcinki

Oryginalny tytuł: The 100

Gdzie oglądać serial The 100 online?

Nuklearna wojna niszczy cywilizację. Jedynymi ocalałymi ludźmi są mieszkańcy dwunastu stacji kosmicznych na orbicie Ziemi, które po połączeniu tworzą „Arkę”. Panują tam surowe zasady: za każde przestępstwo, bez względu na jego rodzaj, jest kara śmierci. No chyba że sprawca jest poniżej 18 roku życia. Po wielu latach zaczyna brakować zasobów na „Arce”. Zdesperowani mieszkańcy decydują się wysłać na Ziemię grupę nieletnich przestępców w celu kolonizacji. Nastolatkowie muszą połączyć siły, aby przetrwać na planecie, która skrywa przerażające sekrety… I tak własnie dzieje się w serialu The 100 online. Ale to nie wszystko. Inaczej jest w filmie Bad Boy 2020. Ale to zupełnie inny gatunek.

Nie widziała nigdy na oczy dorosła osoba, ale postaci są w większości naprawdę super. Mają każdy swój charakter i co często niespotykane w serialach takich pesymistycznych. Nie ma się na każdym kroku wrażenia, że jest tak fatalnie tylko dlatego, że nikt nie umie podejmować racjonalnych decyzji. Nie mogą zrozumieć, że jest coś takiego jak np. szersza perspektywa. Ogromna większość decyzji, które z perspektywy czasu wydają się być fatalne jest całkowicie logiczna w obliczu stanu wiedzy danego bohatera i często również widza. Przez co popieramy ich rozwiązania i razem z nimi mamy potem wyrzuty sumienia. Ile np. na Lindsey Morgan (Raven), czy Marie Avgeropoulos (Octavia) aż tak nie rzuca się to w oczy. A to dlatego bo ich typ urody jest taki, że makijaż gdzieś ginie. To jednak przy jasnej cerze Elizy Taylor (Clarke) naprawdę widać czarny tusz do rzęs.

Ciężko będzie się rozstać z tym serialem

Problemy z jakimi muszą się zmierzyć bohaterowie to odnalezienie się w zupełnie nowym dla siebie środowisku, szukanie własnego ja”, co doskonale przedstawia praktycznie każda postać – w szczególności Octavia, Bellamy czy Clarke. Minął już jakiś czas od kiedy zakończył się trzeci sezon serialu „The 100”, postanowiłem więc napisać swoje wrażenia po tych 16 odcinkach. Rozumiemy, dlaczego Clarke postępuje tak a nie inaczej, rozumiemy dlaczego Bellamy podejmuje takie decyzje, co napędza motywacje Octavii, dlaczego Abi nie może pogodzić się z tym, co dzieje się dookoła i uparcie się temu przeciwstawia.

Octavia z kolei jest cudownie od brata różna, ze swoimi własnymi poglądami. Na przestrzeni czasu rozwija się w tak daleki do przewidzenia sposób, że nie sposób się w niej wcześniej, czy później w niej nie zakochać. Przy The 100 nawet nie dokończyłam pierwszego sezonu. Odpadłam przy drugim odcinku, bo tak bardzo nie mogłam wytrzymać Clarke. Na dobrą sprawę, nawet nie mam zbyt dużej podstawy by wypowiadać się Marcusie, bo ledwo go kojarzyłam. Czy któraś z was zauważyła, że gdy Clark jest pojmana razem z całą 100 przez Ludzi Gór to zostaje jej przed wejściem do Góry ściągnięty zegarek, który ma następnie trafić do depozytu, ponieważ jest skażony, a zaraz później możemy dostrzec kolejną nieścisłość w fabule kiedy owy zegarek nagle ląduje na szyi Ziemianina i jest niejako zapłonem do tego, że Fin zaczął mordować.

Podobne seriale do The 100:
Zalukaj inne seriale online CDA