Perry Mason

Perry Mason

Oryginalny tytuł: Perry Mason

44 min

6.6
IMDb 6.6/10 2 212 votes

2020

Opis

Gdzie oglądać serial Perry Mason online?

W tych czasach po serialu Gra o Tron, potrzeba dużo czasu, aby program telewizyjny był tak makabryczny. A to wszystko po to aby wywołać u widza prawdziwe skrzywienie. Natomiast Perry Mason online zarządza nim w kilku punktach podczas krwawego odcinka otwierającego. To nie jest replika serii Raymond Burr. To jest to raczej historia pochodzenia, która ponuro toczy się w najciemniejszych zakątkach Los Angeles po depresji. Tutaj, przed sądem kariera, Mason jest ponury, wypalony PI, z rozbitym małżeństwem i nałogiem alkoholowym. A jednak prowadzi dochodzenie w sprawie przerażającej zbrodni, która staje się sensacją mediów. Nie ma nic lepszego niż to.

Nie spodziewałbym się, że „Perry Mason” będzie miał jakieś szczególne znaczenie w roku 2020. Nowy serial HBO, którego akcja toczy się w 1931 roku. Serial online opiera się na prawie dziewięcioletniej serii książek Erle Stanleya Gardnera, która zainspirowała klasyczny telewizyjny dramat sądowy w 1957. Można powiedzieć na pierwszy rzut oka rumieni się jeszcze jednym szorstkim, płatnym buperem o udręczonym męskim antybohaterze i twardych chłopcach i nieszczęsnych damach, które go otaczają.

Bardzo ciekawa produkcja

Jako serial traktuje siebie rozpaczliwie poważnie. Odcinki nazywane są rozdziałami. Mężczyźni marszczą się spod kapeluszy z rondem i jest dużo intensywnego palenia w telewizji. Postacie marszczą brwi i zaciągają się papierosami, jakby oddychały ostatnim oddechem. Kiedy sprawa zaginionego dziecka przybiera makabryczny obrót, Mason i jego luźna kolekcja podobnych mu kolegów wkracza, by bronić rodziców przed niestosownymi oskarżeniami. LAPD nie należy ufać. Ludność miasta jest „głodna, przestraszona, beznadziejna”, według jednego z szefów studia, który postrzega filmy jako eskapizm za dolara. Główna sprawa kręci się i obraca w tym otwierającym odcinku i stanowi większość tego ośmioczęściowego pierwszego sezonu.

Często zdarza się, że przy drugim i trzecim rumieńcu. Ale jest dziwna aktualność w tej historii o pochodzeniu, która przedstawia tytułowego bohatera jako prywatnego detektywa. Takiego, któremu sprzeciwiają się skorumpowani policyjni detektywi, a czasami są nim zakrwawieni, gdy ściga sprawę ulicami Los Angeles z czasów kryzysu, wypełnionymi demonstrantami Armii Bonusowej. Jako powieść kryminalna, ośmioodcinkowy sezon jest na średnim poziomie. Pod koniec powód do ożywienia tej konkretnej serii pozostaje, cóż, tajemnicą. Ale „Perry Mason” maluje ładny, szorstki obraz miasta, w którym sprawiedliwość jest kolejną hollywoodzką fantazją i bohatera, którego przewodnim światłem jest „Wszyscy są winni”.

Propozycje dla ciebie