Euforia zalukaj online

Euforia • Wszystkie sezony i odcinki

Oryginalny tytuł: Euphoria

46 min

6.5
6.5/10 3 451 votes

2019

Nowy Serial HBO

W centrum „Euforii” znajduje się nawiedzająca, bolesna i osobista historia, a także nawiedzająca, bolesna i wpływająca na wydajność jej gwiazda, Zendaya. Jako 17-letnia Rue Bennett, „Król Rozrywki” i „K.C. Undercover ”aktor gra nastolatka w kryzysie. Wracając z lata spędzonego na rehabilitacji, po tym, jak jej młodsza siostra znalazła Rue w swoich własnych wymiocinach z powodu paskudnego przedawkowania narkotyków – Rue jest uzależniona i odporna na to. W pierwszych czterech odcinkach Rue wielokrotnie stawia się w niebezpiecznych sytuacjach, dążąc do ulotnego uczucia – nie euforii, ale nicości; nieobecność w ponurej egzystencji, która w inny sposób zasłania jej dni.

Zendaya jest wyjątkowa na każdym kroku. Dodaje przejmującej lekkomyślności momentom, w których jej spiralna nastolatka czuje się niezwyciężona, a nie krucha, a sposób, w jaki sama się nosi, opowiada każdą historię i ogólnie radzi sobie z ciężarem prowadzenia serii, które są równie ujmujące, jak dowodzą. Masz ochotę na Rue i jesteś nią zaskoczony, co nie jest łatwe.

Ale autentyczność jej traumy często przytłacza atak innych bolesnych historii. Podobnie jak Rue, dramat HBO Sama Levinsona odgryza więcej, niż może przeżuć – lub, być może, lepiej, gryzie go więcej niż jego publiczność będzie w stanie obsłużyć. Rozwijając się poza rue Rue do wielu jej niespokojnych rówieśników z liceum, niezachwiane przedstawienie „Euphorii” ciężkich, wzburzonych jelit dorastających wydarzeń stanowi wyczerpujące, irytujące doświadczenie. Dla wszystkich swoich przemyślnych przejść, stymulacji i dynamicznych stylizacji wizualnych, Levinson – który reżyseruje pięć z ośmiu odcinków, z Augustine Frizzellem sterującym pilotem – nie może uciec od zbiorowej ciemności w centrum każdej indywidualnej historii. Oddzielnie są niepokojące. Razem są przerażający.

Gdzie oglądać serial Euforia online CDA?

Jednak w dziwnym zestawieniu „Euforia” to przede wszystkim historia miłosna. Kiedy Rue wychodzi z rehabilitacji, wkrótce spotyka szybkiego przyjaciela i niedługo się zakochuje, Jules (Hunter Schafer). Jules, transseksualna dziewczyna, która właśnie przeniosła się do miasta, nosi swój własny bagaż – a mianowicie, że pociągają ją znacznie starsi i otwarcie homofobiczni mężczyźni – ale ona i Rue natychmiast to zrobili. Każdy próbuje dowiedzieć się, kim jest i do tej pory żaden z nich nie miał partnera w przestępstwie.

Oprócz własnych zrozumiałych lęków i mentalnych przeszkód, koledzy z klasy, z którymi nie udało im się połączyć, również stoją im na drodze. Górujący nad stadem jest konwencjonalny symbol doskonałości w liceum: gwiazda rozgrywająca, Nate Jacobs (Jacob Elordi). Nate jest popularny. Jest wysoki, wycięty i zamożny. Jest głównym elementem imprez, gdzie robi to, co robi większość mężczyzn, niezależnie od tego, czy są pod presją, czy w inny sposób: pije, zgina (często bez koszuli) i łączy się z najgorętszą dziewczyną, jaką może znaleźć.

Ciekawa fabuła serialu

Zwykle oznacza to Maddy (Alexa Demie), dziewczynę Nate’a i jego dziewczynę, ale ich namiętna „miłość” prowadzi do równie pasjonujących walk. Widzisz, Nate nie jest dokładnie dostosowany. Jego mroczna przeszłość doprowadziła go do jeszcze ciemniejszej teraźniejszości, a to, co lubi, nie jest tym, z czego jest publicznie znany; w skrócie, jest przykładem nieświadomego, obsesyjnego i problematycznego białego mężczyzny, tylko jego problemy wykraczają daleko poza typową toksyczność. Opowieść Nate’a jest opisana w drugim odcinku, a Levinson podąża za tym modelem przez pierwsze cztery godziny: jedna postać jest przedstawiana jako małe dziecko i rozwijana poprzez montaż, aby wyjaśnić, jak skończyły się nastolatkami, którymi są dzisiaj. Większość z tych historii waha się od wstrząsających do przerażających, czy to przeszłych, czy obecnych, a one się sumują.

Podobne seriale do Euforia:
Zalukaj inne seriale online CDA