Czarnobyl zalukaj online

Czarnobyl • Wszystkie sezony i odcinki

Oryginalny tytuł: Chernobyl

Ciekawa produkcja HBO

Co musisz wiedzieć o Czarnobylu, miniserialu 5-odcinkowego HBO od Craiga Mazina, to to, że nie możesz zrozumieć, jak głęboko zniszczy on samą strukturę twojej istoty, dopóki jej nie zobaczysz. Co jest dziwne, analogiczne do opadu z topnienia reaktora w Czarnobylu # 4. Tak jak to się działo i zaraz po tym nikt nie rozumiał, co to znaczy. „Masz do czynienia z czymś, co nigdy wcześniej nie zdarzyło się na tej planecie!”, Mówi naukowiec Valery Legasov (Jared Harris), próbując zaimponować Kremlowi niepoznawalnym zakresem wydarzenia, które miało miejsce w kwietniu 1986 roku. 2019, wiemy. Wiemy przynajmniej, że proste, niemal przyziemne sceny dzieci bawiących się w radioaktywnym popiele i ludziach w elektrowni, pozwalające na napromieniowanie rozbryzgującej się wody na równi, są śmiercią. Ale gdy pierwszy ratownik podnosi kamień i patrzy na niego z ciekawością, jego dłoń topnieje, a inni zaczynają też o tym wiedzieć.

Serial idealnie nadaje się po zakończeniu Gry o Tron. Natomiast ja i tak ciągle czekam oczywiście na 6 sezon Wikingów. Vikings CDA będzie można obejrzeć oczywiście na all-tube oraz CDA.

Czarnobyl zaczyna się od samobójstwa, które naprawdę nadaje ton zagładzie i przerażeniu, które przenikają całą pracę. Nie popełnij błędu, co stworzyli Mazin (który napisał serię) i reżyser Johan Renck jest czymś druzgocąco dobrym, ale kluczowe słowo jest druzgocące. Pierwsze dwa odcinki Czarnobyla rozgrywają się jak horror, z niesamowicie skuteczną partyturą, która zwiększa powolne ujawnienie złożonej katastrofy, ponieważ liczniki geigera zaczynają nucić jak kakofonia letnich cykad. Ludzkie żniwo jest ogromne i wewnętrzne; mężczyzna trzyma biodrem otwarte drzwi, aby pomóc swoim towarzyszom spróbować ochłodzić eksplodowany rdzeń (którego nie można w rzeczywistości zrobić), a jego biodro rozpada się.

Brakuje tylko rosyjskiego języka

Oprócz sceny otwierającej i odcinka zamykającego, Czarnobyl rozgrywa się w linearnej narracji, która sprawia, że ​​czujesz się uwięziony w koszmarze. Jest chmura śmierci, której nikt nie może zobaczyć, z wyjątkiem tego, że możemy zobaczyć jej efekty na twarzach tych, którzy ją napotykają, gdy ich skóra się ściera. Każda dodatkowa osoba wcielona w celu powstrzymania rozprzestrzeniania się krachu – i potencjalnie zabijania milionów w całej Europie – jest twarzą kogoś, kogo znasz, prawdopodobnie umrze wkrótce i okropnie. A jednak jasne jest również, że ich poświęcenia za to, co trzeba zrobić, są niczym innym jak heroicznym.

To, co sprawia, że ​​cała katastrofa jest gorsza, co Mazin naprawdę kieruje do scenariusza, to sieć kłamstw i oszustw prowadzących do krachu i określających jego następstwa. Nigdy nie widzieliście wściekłości, jak słuchanie tych, którzy zaprzeczają, mówią innym, że to, co widzą, po prostu się nie dzieje. To nie jest frustrujące. To szaleństwo. Ale to jest siła, którą może osiągnąć Czarnobyl; to miniseria, która sprawia, że ​​czujesz się głęboko w kaskadzie emocji wpływających na ciało i duszę. Jest wiele strasznych chwil, ale nigdy ze względu na siebie. Należy uprzedzić, że jeden odcinek spędza znaczną ilość czasu na oblężonej łusce eskadry odpowiedzialnej za znalezienie i zabicie wszystkich zwierząt domowych w strefie ewakuacji, ponieważ one również są skażone. (Myślisz, że gra w Fallout przygotowała cię na to, że widzisz mężczyznę bez warg, który otarłby skórę wokół czaszki? A co z mężczyzną, który musi wykonać potomstwo szczeniąt?)

Delikatne podsumowanie

Biorąc pod uwagę to i inne okropności, łatwo będzie powiedzieć, że to fabularyzowane konto jest wzmocnione do dramatu.

Przez cały czas odczuwasz pragnienie autentyczności. Finał poświęcony jest również na wyjaśnienie, jak wszystko się wydarzyło i dlaczego, co może być jednym z największych wyczynów narracji naukowej w telewizji. Dowiesz się, w jaki sposób działa reaktor jądrowy, dlaczego jego zatrzymanie spowodowałoby eksplozję, a dlaczego szczególny system awaryjny w Czarnobylu nigdy nie został zaprojektowany do pracy. Ale z jakiegoś powodu przychodzi do końca – tak, te wyjaśnienia są ważne, aby upewnić się, że taki kryzys się nie powtórzy, ale najpierw musimy zobaczyć, dlaczego jest to tak ważne i żyć w zamieszaniu, by zrozumieć co miał na myśli Czarnobyl na poziomie osobistym, lokalnym, a także w samym Związku Radzieckim. Jak podsumowuje Legasov: „tak wybucha reaktor jądrowy: kłamstwa”.

Podobne seriale do Czarnobyl:
Zalukaj inne seriale online CDA