Searching Cały film (2018) • Online • CDA Vider

CDA Vider » Thrillery » Searching
Searching cały film CDA

Searching • CDA

1h 58min

Thrillery

6.9
6.9/10 3 928 głosów

2018

Połączenie tych odrębnych rejestrów (doskonale umotywowane także na płaszczyźnie fabularnej, na której oglądamy starcie dwóch bohaterek reprezentujących zupełnie odmienne poglądy na świat) składa się na jeden z najciekawszych i najbardziej odważnych debiutów dekady, w którym artystyczna brawura łączy się z doskonałym wyczuciem filmowej materii, umiejętnością wodzenia widza za nos i budowania osobnych światów. „Tamte dni, tamte noce” są tak świetne, że nawet gdy w dość jasny sposób Guadagnino wykłada pod koniec filmu jego sens, to robi to w jednej z najlepszych scen: szczera rozmowa ojca z Eliem chwyta za gardło i stanowi kapitalną kodę, a przy tym sprawia, że scenariuszowo niepozorna postać rodzica staje się bohaterem kluczowym dla zrozumienia całej opowieści. 2018 Ale jeśli film zebrał „tak pochlebne” recenzje, to może nie jest tak zły jak Ci się wydaje? Choć film Fatiha Akina ma ambicje społeczno-polityczne – w zakończeniu jest mowa liczbie autentycznych ataków na niemieckich Turków przez grupy neonazistowskie, to postawienie w centrum cierpienia Katji i znakomita rola Diane Kruger każe odbierać film na płaszczyźnie bardzo osobistej.

Najzabawniej robi się oczywiście, gdy bohaterowie wkraczają na plan filmowy i raz po raz daje znać sobie niekompetencja Wiseau: kręci w studiu ujęcia, które z powodzeniem mógłby zrobić (taniej) na ulicy, używa green screenu z tylko sobie znanych powodów, decyduje się rejestrować całość jednocześnie (sic!) na taśmie i cyfrze, kupuje sprzęt, który zwyczajowo wypożycza się na czas produkcji. W recenzje jego filmów, które próbuj± nadać im jaki¶ sens i podskórne znaczenie, może uwierzyć tylko psychodeliczny królik. Jesień zapowiada się kusząco także dla fanów kryminałów, bo właśnie tym gatunkiem jest film „Tajemnice Silver Lake”.

Kinomani w naszym kraju mogli oglądać nie tylko doskonałe blockbustery, ale również interesujące propozycje polskich twórców oraz kino stricte artystyczne, które zachwycało pod każdym względem filmowego rzemiosła. W filmie włoskiego reżysera (ze scenariuszem współautorstwa samego Jamesa Ivory’ego) udaje się to bezbłędnie: choć bijąca z ekranu bliskość między Oliverem a Eliem jest poruszająca, a słoneczna prowincja uwodzi światłem, zielenią, blaskiem wody i architekturą, gdzieś na marginesach „Tamtych nocy…” pojawiają się cienie – choć akcja toczy się w wielokulturowym, liberalnym środowisku, coming out wymaga ponadprzeciętnej odwagi; jedno spełnione pragnienie może prowadzić do kilku złamanych serc. Twarz nie jest filmem dla każdego, ale nie oznacza to, że jest to produkcja pozbawiona jakiejkolwiek wartości.

Ale wybierając się na nowy film autora „Przełamując fale”, „Idiotów”, „Melancholii”, trudno oczekiwać eksplozji dobra i optymizmu, tak jak od markiza de Sade nie oczekujemy przyjemnego romansu do poduszki. Szczerze nie polecam..bez.powodu kino nie byłoby puste…i nie jestem fanem filmow typu Vega zeby było jasne, ale chyba na jego filmach bardziej byśmy się rozerwali tym razem. Są filmy które warto zobaczyć i do których się wraca – zdecydowanie jest nim Sugar Man,

Zegar ukryty jest w murach ogromnej posiadłości, a jego odnalezienie jest jedynym sposobem, by powstrzymać nadchodzącą zagładę” – czytamy na Film wejdzie do kin również 21 września. Michael Jackson pomagał wielu ludziom, troszczył się nich, ale sam popadł w ogromne długi, co też jest jednym z wątków przewijających się w filmie „Michael Jackson: Searching for Neverland”. Aneesh Chaganty, Searching, oglądaj, cały, film, online, napisy, lektor, pl, premiera, 2018, kino, cda, zalukaj, chomikuj, pobierz

Podobne filmy do Searching:
Inne filmy online CDA