Resident Evil: Witajcie w Raccoon City - ONLINE

Resident Evil: Witajcie w Raccoon City

Resident Evil: Witajcie w Raccoon City

Resident Evil: Welcome to Raccoon City

Oglądaj cały film Resident Evil: Witajcie w Raccoon City online HD

Zobaczyliśmy niedawno pierwszy zwiastun Resident Evil: Witajcie w Raccoon City, a już możemy zobaczyć całość. Moim zdaniem aprawdę nie jest zbyt dobry, ale pod innym tego słowa znaczeniem. Każdy kto oglądał wcześniejsze filmy powinien wiedzieć co mam na myśli. Wszystkie ciekawe postacie i akcje są w tym filmie. Widzimy niesamowite psy zombie, wybuchające helikoptery, nieodpowiedzialni naukowcy i posterunek policji, który zdecydowanie nie jest najbezpieczniejszym miejscem w mieście. Po tym opisie od razu wiemy, że to film Resident Evil. To druga pozycja zaraz po filmie King Richard: Zwycięska rodzina, którą koniecznie musicie obejrzeć.

Ale podobnie widzimy, że Racoon City wydaje się obejmować tradycję widzianą w wielu produkcjach horrorowych. Taką tradycję z przeładowanymi dialogami, niskonakładowymi efektami, Nealem McDonough i jednym z najdzikszych wyborów muzyki do zwiastunów, jakie kiedykolwiek prowadziłem do. Nawiasem mówiąc, Neal McDonough jest świetny. Tutaj moglibyśmy zagłębić się w ten temat ale zostawiam to na dyskusję po obejrzeniu filmu online bez limitu. Wtedy dyskusja będzie ciekawsza.

Resident Evil: Witajcie w Raccoon City online Lektor PL

Reżyser Johannes Roberts, który wyreżyserował takie filmy jak 47 metrów w dół i Nieznajomi: Ofiarowanie poradził sobie przy pracy z tym filmem. Właśnie przy Resident Evil: Witajcie w Raccoon City reżyser obiecuje przywrócić franczyzę do korzeni horroru, który trafi do kin 24 listopada. To zdecydowanie nowy wszechświat inspirowany fabułą i postaciami z klasycznych gier Resident Evil firmy Capcom. Wielu z nas grało w te świetne gierki. Dlatego czystą przyjemnością będzie dla nas ten film.

Hannah John-Kamen (Ant-Man and the Wasp) występuje w filmie jako kultowa postać z gier wideo Jill Valentine, a postać ta zostaje wyróżniona w zupełnie nowym filmie fabularnym. Jest tu mroczno i tajemniczo jak w serialu Chyłka, chociaż to porównanie może nie być trafione. Ja natomiast staram się zauważać rzeczy, których inni nie widzą. Dlatego właśnie lubię to co robię.

Fabuła i efekty specjalne powalają

Resident Evil: Witajcie w Raccoon City online Lektor PL łączy wydarzenia i lokalizacje z dwóch pierwszych gier. Widzimy tutaj Spencer Mansion z pierwszej gry, o której scenarzysta i reżyser Johannes Roberts powiedział w marcu, że będzie przerażająca, oraz posterunek policji z RE2. Odzwierciedla to wystarczająco dobrze zwiastun, który ukazuje stosunkowo cichy, pełzający horror w dużym domu i bardziej obfite ilości strzałów i eksplozji na stacji. To po prostu będzie bardzo przerażający horror dla ludzi o mocnych nerwach. Ale to, co naprawdę imponuje, to to, jak to wszystko jest dziwne.

Obsada aktorska jest idealnie dobrana

W obsadzie znaleźli się tacy aktorzy jak Kaya Scodelario jako Claire Redfield i Hannah John-Kamen (Ant-Man i Osa) jako Jill Valentine. Widzimy też Robbie Amell jako Chris Redfield, Tom Hopper jako Albert Wesker, Avan Jogia (Zombieland: Double Tap) jako Leon S. Kennedy i Neal McDonough (Yellowstone) jako William Birkin. Ponadto Donal Logue, który zrgał między innymi w serialu Gotham, tutaj gra Chief Irons w adaptacji oryginalnej fabuły gier. To właśnie ta adaptacja, której akcja toczy się w Raccoon City w 1998 roku. Według mnie to najciekawsze role.

Jak zauważyli niektórzy fani Resident Evil, nie ma to być poważne doświadczenie filmowe. Na przykład starszy pisarz GameSpot, Phil Hornshaw, który kilka lat temu napisał również nieoficjalną książkę o ciekawostkach Resident Evil i prawdopodobnie coś o niej wie, powiedział na Twitterze, że „będzie fajnie, jeśli pozwolisz, by było fajnie”. Cieszy mnie takie podejście, bo każdy będzie mógł podejść obiektywnie do filmu online i porównać go z grami. Taki zabieg idealnie też sprawdził by się w innych filmach. Natomiast sami wiecie, że Witajcie w Raccoon City online jest jedyny w swoim rodzaju.

Zobacz też