Renegaci Cały film (2017) • Online • CDA Vider

CDA Vider » Filmy Akcji » Renegaci
Renegaci cały film CDA

Renegaci • CDA

Oryginalny tytuł: Renegades

1h 58min

Filmy Akcji

5.9
5.9/10 5 621 głosów

2017

Można się krzywić, że bohaterowie filmu strzelają do wroga jak do kaczek, a owe kaczki odpowiadają strzelając wszędzie tylko nie w bohaterów, ale poza tym akcja jest wartka, efektowna, szybko zmontowana i zapewnia widzowi dużo wojskowego funu. Film momentami ratuje J.K. Simmons , ale po pierwsze jest go zbyt mało, a po drugie kategoria wiekowa ogranicza jego ostry jak brzytwa język, więc nie może całkowicie popłynąć podczas rozmów ze swoimi żołnierzami. Z szarą masą trudno jest się utożsamić, jeszcze trudniej nawiązać nić porozumienia – dlatego ich losy nie obchodzą nas zupełnie na przestrzeni całego filmu. Jednakże w połączeniu z mało wyszukaną akcją, szkolnymi dialogami, a przede wszystkim nieciekawymi postaciami, z których żadna nie jest szczególnie fortunnie rozpisana, film można potraktować jako ciekawostkę przyrodniczą w kategorii, jak nurkować na terytorium wroga i nie zostać szybko odkrytym.

Niby w Renegatach nie ma żadnych niespodzianek, jednak film jest zrobiony na tyle porządnie, że nie nudzi, choć też – z drugiej strony trudno w tym przypadku mówić jakimkolwiek „trzymaniu w napięciu”. Nie szkodzi, że w zwiastunie było tak podobnie, że nawet dwa pojedynkujące się czołgi były, film to już zupełnie inna historia i trzeba ze smutkiem napisać, że jak coś jest dobre, to nie ma co za dużo zmieniać. To podstawowy problem filmu Renegaci: wychodząc z identycznego punktu wyjścia co klasyczny Kelly’s Heroes, stara się zrobić wszystko, żeby tylko nie być do niego podobnym.

Sęk w tym, że w „Renegatach” zabrakło luzu i wigoru, jaki musi wystąpić w tego typu filmach, by nie nużyły, lecz wciągały poprzez atrakcyjną prezentację przygotowań do skoku, jego realizacji i towarzyszących im komplikacji. Elitarny oddział ma tylko 10 godzin, aby wykonać swoją misję… Informujemy, że film na życzenie, który zamierzasz kupić, możesz obejrzeć w mobilnym nc+ GO, jak i w serwisie nc+go TV dostępnym w Twoim dekoderze, po podłączeniu go do Internetu. Renegaci” nie są filmem, który koniecznie musicie obejrzeć, natomiast jeśli planujecie wypad do kina i macie ochotę na niezobowiązującą rozrywkę w otoczce kina akcji, to produkcja Luca Bessona może się dla was okazać udanym strzałem.

Nie jest to jakiś hicior, ale film dość przyjemny, nie ma specjalnie na co narzekać, jak komuś się podobał serial Strike Back to i to mu podejdzie :-P. Najnowsze dzieło utalentowanego reżysera, to unikalny obraz świata arktycznej przyrody, zrealizowany przy pomocy najnowocześniejszej technologii: kamer filmujących w jakości 4K, łodzi podwodnych i dronów. „Renegaci” od samego początku wyrafinowaniem nie grzeszą, jednak im dalej pod wodę, tym bliżej dna – każda kolejna scena wtłacza w film jeszcze więcej absurdu.

Renegaci są jednym z tych filmów, które określam jako bezpieczne w odbiorze, a to dlatego że zbudowane są na sprawdzonych po wielokroć schematach. Jak ktoś nieopatrznie pominął film Camerona Sanctum 3D, tu może z powodzeniem nadrobić braki w ilości ujęć pod wodą. Filmowi sygnowanemu nazwiskiem Stevena Quale’a brakuje nie tylko wyrazistych charakterów, bo ci na ekranie, z wyjątkiem wspomnianego Simmonsa i Sullivana Stapletona (Blindspot) są tylko papierowymi bohaterami, którzy nie mają wiele do zagrania i błyskawicznie ulatują z pamięci, ale także pełnokrwistego czarnego charakteru.

Podobne filmy do Renegaci:
Inne filmy online CDA