Pierwsza noc oczyszczenia Cały film (2018) • Online • CDA Vider

CDA Vider » Filmy Science Fiction » Pierwsza noc oczyszczenia
Pierwsza noc oczyszczenia cały film CDA

Pierwsza noc oczyszczenia • CDA

Oryginalny tytuł: The First Purge

Przy czwartym filmie noc pełna brutalnych przestępstw nie jest już tylko mrocznym, filmowym trikiem na przyciągnięcie tłumów do kina, a odpowiedzią na politykę Donalda Trumpa, na pojawiające się wciąż doniesienia kolejnych strzelaninach, na coraz mniej kontrolowane użycie broni przez obywateli kraju wuja Sama. Włodarze Universala zdają sobie oczywiście sprawę, że Pierwsza noc oczyszczenia nie będzie w stanie przebić rezultatu, jaki osiągnie Ant-Man – aktualnie mówi się kwocie 80 milionów dolarów – ale oczekują, że ich film zarobi w swój pierwszy weekend od 25 do 30 milionów dolarów. Wraz z twórcami filmu przenosimy się do początku historii, kiedy to organizacja New Founders of America (NFFA), by zmniejszyć roczne współczynniki przestępczości, postanawia przeprowadzić kontrowersyjny eksperyment, zwany „Nocą Oczyszczenia”, który zapoczątkował coroczną tradycję bezprawia i bezkarności przez 12 godzin. Myślę, że film dokładnie pokazuje palcem, z czym mamy problem – mówił podczas promocji pierwszej części Ethan Hawke, który wcielił się w jedną z głównych postaci „Nocy oczyszczenia”.

Recenzja filmu „Noc oczyszczenia: Anarchia” (reżyser: James DeMonaco) #PRZETRWAJNOC Kasowy sukces „Nocy oczyszczenia” sprawił, że na realizację drugiej odsłony tegoż cyklu przeznaczono trzykrotnie więcej środków. Niestety w filmie od samego początku przeszkadzał mi ten ogromny zgrzyt towarzyszący faktowi, że wszyscy tu popierają święto oczyszczenia, pozwalające na zapewnienie dobrobytu Ameryce przez kolejny rok, ale jednocześnie nikt nie chce wziąć w oczyszczaniu aktywnego udziału. – Może się wydawać, że taka agresja doprowadzi do uwolnienia emocji, ale prawda jest taka, że jedna noc pełna przemocy tylko zwiększyłaby agresję w społeczeństwie i żadnym oczyszczeniu nie ma mowy – uważa dr Carolyn Kaufman, psycholog.

– Filmy opowiadają tak naprawdę naszym chorym przywiązaniu do broni i tym, że jest jej dziś więcej niż ludzi w Stanach – mówi Jason Blum , producent „Pierwszej nocy oczyszczenia”. W thrillerze w taką właśnie noc pewna rodzina musi stawić czoła testowi i dowiedzieć się, jak daleko jest w stanie się posunąć, aby obronić się przed okrutnym światem, który zagraża ich domowi. Początek natomiast był tak źle zagrany, napisany i zrealizowany, że sprawiał wrażenie amatorskiej produkcji zrobionej przez fanów, którzy dla żartu opowiedzieli przygotowaniach do pierwszej Nocy Oczyszczenia.

Niczego z tego nie ma w najnowszym filmie, „Pierwszej nocy oczyszczenia”, pierwszym niewyreżyserowanym przez DeMonaco (ale opartym na scenariuszu jego autorstwa). W lipcu 2016 roku trzecia część serii Noc oczyszczenia zarobiła 31,5 miliona podczas pierwszego weekendu po tym, jak w czwartkowych pokazach zebrała 3,6 miliona dolarów. Od 25 maja 2018 r. wchodzi w życie istotna zmiana przepisów dotyczących ochrony danych osobowych, dlatego chcielibyśmy przekazać Ci kilka informacji, które zawarliśmy w tym miejscu i w Polityce Prywatności oraz regulaminie Jeśli chciałbyś otrzymywać od nas wiadomości, wyraź swoja zgodę zaznaczając poniższe pola.

21 marca 2022 rok to dzień piątej już dorocznej Czystki powołanej do życia w 2018 roku przez rząd zwany Nowymi Ojcami Założycielami Stanów Zjednoczonych, a której to głównym celem jest zmniejszenie poziomu przestępczości. Pierwsza Noc Oczyszczenia opowiada genezie wydarzeń znanych z poprzednich części i rozjaśnia nieco kontekst w jakim doszło do wprowadzenia tak radykalnego i eksperymentalnego sposobu do walki z przestępczością, jak tytułowa noc, w której zalegalizowane jest każde, ale to absolutnie każde przestępstwo.

Podobne filmy do Pierwsza noc oczyszczenia:
Inne filmy online CDA