Obietnica poranka

Obietnica poranka

La promesse de l'aube

2h 12min BiografiaDramat

7.2
IMDb 7.2/10 1 397 votes

2018

Opis

W filmie udało się zachować piękno pierwowzoru, czyli autobiograficznej książki Romaina Gary’ego, ale ten projekt jest dla mnie ważny także przez wzgląd na moje pochodzenie. Myślę, ze wszyscy w tym momencie obiecują sobie więcej po filmie „Obietnica poranka” życiu Romaina Gary’ego ijego matki, rosyjskich Żydów, dla których Francja stała się uosobieniem marzeń. 13 najlepszych polskich tytułów ostatniego sezonu, a wśród nich: „Cicha noc” – pokazywany na festiwalach w Sofii, Wilnie oraz na Słowacji, „Człowiek z magicznym pudełkiem” – nagroda główna dla najlepszego filmu science fiction na Festiwalu Science+Fiction w Trieście 2017, „Dzikie róże” – obraz zdobył 4 nagrody w Cottbus 2017: najlepszy film, nagroda aktorska dla Marty Nieradkiewicz, nagroda FIPRESCI, nagroda Jury Ekumenicznego, był również pokazywany na MFF w Sztokholmie, „Pomiędzy słowami” – międzynarodowa premiera filmu odbyła się podczas MFF w Toronto, obraz rywalizował także w konkursie głównym MFF w San Sebastián 2017, „Twarz” – zdobywca Srebrnego Niedźwiedzia, Grand Prix Jury na tegorocznym MFF w Berlinie, „Twój Vincent” – jeden z najbardziej nagradzanych filmów polskich w ostatnich latach, zdobywca Europejskiej Nagrody Filmowej 2017 dla najlepszego filmu animowanego, obraz ten był również nominowany do Oscara oraz Złotego Globu. 25 kwietnia zmarł w Łodzi w wieku 65 lat kaskader Bogdan Michalak Jako kaskader i aktor – epizodysta pracował na planach kilkudziesięciu filmów i seriali od połowy lat 80. do roku 2005, kiedy choroba uniemożliwiła mu dalszą pracę.

Obietnica Poranka to hołd złożony przez autora matce,wyraz miłości wobec opisuje swoje próby bycia tancerzem,malarzem,szermierzem,tenisistą i matka w każdym okresie wspiera swojego syna najlepiej jak umie.Obietnica poranka to w dużej mierze hołd miłośći wobec matki,gdy oboje żyli w różnych miastach i przeżywali trudy swojego życia,ale także opowieść autorze to kim był,w jakich czasach żył będąc dzieckiem,uczniem,studentem,żołnierzem. Obietnica Poranka opisuje ukształtowanie syna który był wychowywany przez matkę,matka chciała żeby jego syn był kimś został pisarzem,ważnym chciał spełnić marzenie matki,zwłaszcza że Obietnice Poranka opisuje sukcesy syna,matki ale też ciężkie chwile dla ich obojga. Film miłości matki do syna i syna do matki, na podstawie autobiograficznej powieści Romaina Gary’ego z 1960 roku – urodzonego w Wilnie pisarza, który w latach 20. XX wieku mieszkał z matką Niną Kacew w Warszawie.

Od dzieciństwa w Polsce, przez okres dojrzewania w Nicei, do lat studenckich w Paryżu i ciężkiej służby lotniczej podczas II wojny światowej – film opowiada niezwykłą historię Romaina Gary’ego, jedynego francuskiego powieściopisarza, który dwukrotnie zdobył prestiżową Nagrodę Goncourtów. Film miłości matki do syna i syna do matki na podstawie autobiograficznej powieści Romaina Gary’ego z 1960 roku – urodzonego w Wilnie pisarza, który w latach 20. mieszkał z matką Niną Kacew w Warszawie. Film Erica Barbiera miłości matki do syna i syna do matki, na podstawie autobiograficznej powieści Romaina Gary’ego z 1960 roku – urodzonego w Wilnie pisarza, który w latach 20. XX wieku mieszkał z matką Niną Kacew w Warszawie.

Od dzieciństwa w Polsce, przez okres dojrzewania w Nicei, do lat studenckich w Paryżu i ciężkiej służby lotniczej podczas II wojny światowej – film Erica Barbiera opowiada niezwykłą historię Romaina Gary’ego, jedynego francuskiego powieściopisarza, który dwukrotnie zdobył prestiżową Nagrodę Goncourtów. Od dzieciństwa w Polsce, przez okres dojrzewania w Nicei, do lat studenckich w Paryżu i ciężkiej służby lotniczej podczas II wojny światowej, film Erica Barbiera opowiada niezwykłą historię Romaina Gary’ego, jedynego francuskiego powieściopisarza, który dwukrotnie zdobył prestiżową Nagrodę Goncourtów. Od dzieciństwa w Polsce, przez okres dojrzewania w Nicei, do lat studenckich w Paryżu i ciężkiej służby lotniczej podczas II wojny światowej, film Erica Barbiera opowiada romantyczną historię Romaina Gary’ego, jedynego francuskiego powieściopisarza, który dwukrotnie zdobył prestiżową Nagrodę Goncourtów.

Tych, których zdążyły zmęczyć majowe upały, zapraszamy do chłodnej sali kina REJS:) U nas można nie tylko schronić się przed palącym słońcem, ale także zobaczyć najlepsze filmy polskie i europejskie… Więcej.. Wraz z premierą filmu, która zaplanowana jest na 20 lipca, ukaże się wznowienie książki Romaina Gary’ego „Obietnica poranka”. ERPeG-owy Maraton – impreza po¶więcona grom fabularnym 14 lipca 2018 roku godzinie 10:00 w ¶więcimskim Centrum Kultury odbędzie się, dla młodzieży 13+, w ramach wakacyjnych spotkań z fantastyk± – organizowanych przez ¶więcimski Klub Fantastyki – ósma edycja „eRPeG-owego Maratonu” W tym dniu każdy będzie mógł zagrać w gry… czytaj więcej…

Obietnica poranka - OGLĄDAJ ONLINE

Related movies
×
Życzymy miłego seansu!