Nina Cały film (2018) • Online • CDA Vider

CDA Vider » Dramaty » Nina
Nina cały film CDA

Nina • CDA

1h 58min

Dramaty

7.0
7.0/10 3 171 głosów

2018

Tym razem jednak mamy zdecydowanego faworyta, który nie dość, że wyjechał z laurem z Cannes, gdzie w ogóle nie było od lat polskiego kina, to jest też wymieniany przez krytyków jako jeden z liczących się konkurentów do Oscara w głównej kategorii – Najlepszy Film, niemal całkowicie zdominowanej przez produkcje anglojęzyczne. Od 25 maja 2018 r. wchodzi w życie istotna zmiana przepisów dotyczących ochrony danych osobowych, dlatego chcielibyśmy przekazać Ci kilka informacji, które zawarliśmy w tym miejscu i w Polityce Prywatności oraz regulaminie Jeśli chciałbyś otrzymywać od nas wiadomości, wyraź swoja zgodę zaznaczając poniższe pola. W 2014 roku z Orkiestrą Symfoniczną w Los Angeles u boku Andrea Bocellego wykonała najpiękniejsze miłosne duety w premierze filmu „Namiętność to ja”, uczestniczyła też w nagraniu muzyki skomponowanej przez Johna Williamsa do filmu „Gladiator”. – Troche się śmiejemy, że to powinno się nazywać „chore spojrzenie” – mówi Jagoda Szelc, reżyserka filmu „Monument”.

W konkursie znalazł się też drugi film ubiegłorocznej laureatki nagrody za najlepszy debiut oraz najlepszy scenariusz Jagody Szelc pod tytułem „Monument” oraz debiut Olgi Chajdas – „Nina”. Główną bohaterką filmu jest młoda DJ Mini… choć słowo „młoda” średnio do niej pasuje – grana jest przez 40-letnią Maję Hirsch. Po małym irlandzkim miasteczku grasuje zabijający młode kobiety seryjny morderca, a tymczasem nienawidząca swojego życia Molly – główna bohaterka filmu, poznaje tajemniczego, niecieszącego się zbyt dobrą reputacją Pascala.

Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni 2018: Złoty Pazur dla najlepszego filmu w konkursie Inne Spojrzenie, Nagroda Onetu: Odkrycie Festiwalu, Nagroda od marki dr Irena Eris za najodważniejsze spojrzenie. Wydało mu się, że Nina uśmiecha się do niego tak samo ciepło jak pół godziny wcześniej, był gotów uwierzyć, że jest w niebie. Aby wygrać, do 22 sierpnia 2018 roku trzeba podać najbardziej wypatrywany przez siebie tytuł, który ma premierę w tym właśnie miesiącu, i krótko uzasadnić swój wybór.

W oddanej właśnie do użytku gruntownie wyremontowanej nowej siedzibie NInA chce zaproponować odbiorcom kultury stały program koncertów, pokazów filmowych i zajęć edukacyjnych, a także udostępnić na miejscu zgromadzone w swoich archiwach materiały audio i wideo, w sumie blisko dziesięć tysięcy filmów, audycji, spektakli, koncertów i innych rejestracji stanowiących część polskiego dziedzictwa audiowizualnego. W jej ocenie działalność NInA „to nowa jakość w kulturze”, która teraz zyskuje dodatkowo „zupełnie nowy hardware’owy potencjał”. NInA od 10 lat udostępnia, promuje i aktywnie współtworzy polską kulturę audiowizualną za sprawą portali internetowych , i Muzykoteka Szkolna; a także dzieki wydawnictwom filmowym, teatralnym i muzycznym oraz licznym eventom i produkcjom, w której jest zaangażowana.

Za jednym z portali: „Nina Geld (Mary Elizabeth Winstead) jest utalentowaną stand-uperką, która dla równowagi kompletnie nie radzi sobie w życiu osobistym. Do Konkursu Filmów Krótkometrażowych w Gdyni zakwalifikowało się 26 filmów wyprodukowanych przez szkoły filmowe, a także zrealizowane w ramach słynnego programu „30 minut” Studia Munka Stowarzyszenia Filmowców Polskich. Dwa z nich to pełnometrażowe debiuty reżyserskie, a trzy to drugie filmy w dorobku ich autorów, co jest kolejnym dowodem na utrzymujący się wysoki poziom młodego polskiego kina (przypomnijmy, że w ubiegłym roku „Cicha noc” będąca debiutem reżyserskim Piotra Domalewskiego, została uznana w Gdyni za najlepszy film).

Podobne filmy do Nina:
Inne filmy online CDA