Najmro. Kocha, kradnie, szanuje Cały film (2021) • Online • CDA Vider

CDA Vider » Filmy Akcji » Najmro. Kocha, kradnie, szanuje
Najmro. Kocha, kradnie, szanuje cały film CDA

Najmro. Kocha, kradnie, szanuje • CDA

Oryginalny tytuł: Najmro. Kocha, kradnie, szanuje

Rok premiery:

1h 45min

Filmy AkcjiFilmy Komediowe

6.2
6.2/10 3905 głosów

2021

Polska

Oglądaj cały film Najmro. Kocha, kradnie, szanuje online

Najmro. Kocha, kradnie, szanuje to zaskakująca propozycję w polskim kinie. I to z bardzo prostego powodu. Czasy PRL-u nie są pokazywane tylko jako mroczny i ponury okres w naszym kraju. Tym razem twórcy prezentują go nam z innej perspektywy. Moim zdaniem to całkiem ciekawy zabieg. Przede wszystkim jest kolorowa, nie tak przygnębiająca jak inni ją opisują. Poczuj, że ten świat na ekranie ma swój własny charakter i nie jest to tylko przygnębiająca próba rozwiązania trudnych doświadczeń z przeszłości. Podobnie jak w filmie The Kissing Booth 3 online. Chociaż tylko kilka scen i zabiegów wydają mi się identyczne.

Takie podejście pozwala na wytyczenie innego świata akcji, który choć inspirowany wydarzeniami, wyróżnia się na tle wielu polskich filmów osadzonych w podobnym okresie. Rakowicz zdaje się nie znać powściągliwości – formalne sztuczki, takie jak zamrażanie obrazu, dzielenie ekranu czy montowanie sklejki, nawiedzają ich bez końca i splatają ze sobą w każdej scenie. W większości przypadków reżyser wydaje się panować nad zalewem portfolio pomysłów „jak je pokazać, aby wyglądało tak fajnie, jak to tylko możliwe”. Najmro. Kocha, kradnie, szanuje online może solidnie namieszac w tym roku.

Polski film online bez limitu na VOD

W niektórych miejscach można jednak wyczuć lekki nadmiar. Historia filmu jest podobna. Jest tu wiele logicznych dziur, jeszcze więcej niesamowitych zbiegów okoliczności. Film jednak angażuje i bawi, głównie dzięki celowemu przeprojektowaniu, które pozwala na łagodniejsze spojrzenie na ewentualne uproszczenia. Jedynie serial Dom z papieru sezon 5 może mieć lepszą oglądalność wśród polaków.

To film na nieco innym poziomie niż zwykłe polskie kino. Postrzegam to jako grę kształtów. Twórcy wykorzystują różne narzędzia, aby nadać mu odpowiedni charakter wizualny i nakręcić coś, co w Polsce jest dość rzadkie. Mamy tu pościg samochodowy, nakręcony na zaskakująco dobrym poziomie dynamiki, co w połączeniu z samochodami z dawnych czasów daje całkiem niezły efekt. Jest też dość specyficzne zwolnione tempo, które natychmiast kojarzy się ze stylem Zacka Snydera. No może tylko mi. Cały film online dostępny jest bez limitu w jakości 4k lub Ultra HD. Każdy znajdzie idealną wersję dla siebie.

Najmro. Kocha, kradnie, szanuje online to świetny film

Czasami może wydawać się to dość dziwne, ale czasami działa zaskakująco dobrze i dobrze wpisuje się w całą konwencję opowieści. Wygląda na to, że to nie tylko zabawa dla zabawy ale przemyślane i trafne. Niestety film miejscami traci rytm, zwłaszcza w nie tak beztroskim zakończeniu. Jakub Gierszał rozbija obsadę, której przekrzywionej kreacji nie łagodzi nawet luźny ton spektaklu. Niektóre zabiegi stylistyczne są też żmudne w finale. Najmro. Kocha, kradnie, szanuje zdobył wiele dobrych opinii krytyków. Fabuła też jest bardzo ciekawa, dlatego film możemy ocenić wysoko.

 

Podobne filmy do Najmro. Kocha, kradnie, szanuje:
Inne filmy online CDA