Najlepszy Cały film (2017) • Online • CDA Vider

CDA Vider » Filmy Biograficzne » Najlepszy
Najlepszy cały film CDA

Najlepszy • CDA

1h 58min

Filmy BiograficzneFilmy Dokumentalne

8.3
8.3/10 38 892 głosów

2017

Polska

Dodajmy do tego powalającą i niebywale konsekwentną w realizacji stronę wizualną filmu, świetne dialogi, iskrzące się inteligencją i prawdą oraz pełne ogromnych emocji, dodajmy jeszcze fenomenalne, rzadko spotykane nie tylko w polskim kinie role Justyny Wasilewskiej – wielkie aktorskie odkrycie tego roku, zapamiętajcie to nazwisko i te twarz, na której namalować można dosłownie wszystko i Jacka Poniedziałka i mamy film, który bez przesady, staje się jednym z większych wydarzeń artystycznych kina w 2017 roku, nie tylko w Polsce. Jeżeli w przeciągu kilku dni obejrzałem dwukrotnie film trwający 150 minut, bez znudzenia i irytacji, a za to z przyjemnością i zaciekawieniem, wyłapując przy tym różne fajne detale, które umknęły przy pierwszym podejściu, no to ośmielę się twierdzić – że jest to bardzo udany film. Przyczyną tego dziwnego ożywienia (dziwnego, gdyż filmy z udziałem „Avengers” są dla mnie jak dżuma wymieszana z cholerą) była postać reżysera – Taika Waititiego, Nowozelandczyka odpowiedzialnego za zaliczających się do najlepszych komedii dekady dwóch filmów – „Co robimy w ukryciu” („What We Do in the Shadows”) oraz „Dzikich łowów” („Hunt for the Wilderpeople”). Jakaż szkoda, że nie zobaczymy kolejnego filmu z jego udziałem w tak krwawym stylu – nie tylko dlatego, że Jackman odwiesił pazury, ale raczej dlatego, że prawa do X-Menów przejął Disney, który na kategorię R patrzy raczej niezbyt przychylnie.

Nie jest to film, który przypadnie do gustu każdemu (ale z drugiej strony – który taki jest?), ale jego duchowość (sic) i nietypowe podejście do narracji, które jest proste i zarazem śmiałe oraz głęboki, jest niezwykle poruszające. Zanim przejdę do mojego numeru jeden 2017 roku, chciałbym się z Wami podzielić listą filmów, które darzę równie wielką sympatią, ale musiałem dokonać wyboru. Do zagranicznych filmów 2017 roku możemy zaliczyć takie filmy jak Wojna Planetę Małp”, Obcy: Przymierze”, Valerian i Miasto Tysiąca Planet” czy Jak dogryźć mafii” Polskie filmy 2017 to z kolei takie produkcje jak: Gwiazdy” x Wszystko albo nic”.

A jest to jeden z najdziwniejszych, najbardziej pokręconych filmów ostatnich lat – jednen z tych tytułów, który zbierze skrajne oceny, ale którego zapomnieć się nie da. „W pionie” to jakby kino drogi – bohater, scenarzysta filmowy w kryzysie twórczym, opuszcza miasto i jedzie na francuską prowincję szukać – może autentyczności, może inspiracji (chętnie przygarnia zaliczki za scenariusz, ale nie jest w stanie napisać ani linijki), może jeszcze czegoś innego, czym sam nie ma pojęcia. Końcówka grudnia – jak co roku – stoi po znakiem podsumowań, dlatego też przygotowaliśmy dla Was zestawienie najlepszych filmów, jakie pojawiły się w 2017 roku na ekranach naszych kin! Film zaczyna się jak niewinna urocza komedia, z czasem jednak ewoluuje, dotykając coraz mroczniejszych tematów, humor jest tutaj stale obecny, ale jest to często śmiech przez łzy, a prezentowany obraz długoletnich związków (i w ogóle jakichkolwiek relacji międzyludzkich) jest dość ponury i przygnębiający.

Moją 20 najlepszych kinowych filmów 2017 roku otwiera produkcja na tyle niezwykła, skromna i oryginalna, że z miejsca stała się dla mnie jedną z najważniejszych tegorocznych pozycji. Sukces Uciekaj przypisywałbym nie tylko dlatego, że film wykracza poza typowe ramy gatunkowe, ale także przez to, że jest to meta-film. Trochę niewdzięcznie, że bardzo wiele się TYM mówiło i były to w przeważających ilościach superlatywy, ale jak przyszło co do czego, to gdzieś się TO wszystko schowało w listach najlepszych filmów ubiegłego roku.

W rzeczywistości film co prawda opowiada wegetariańskiej nastolatce zaczynającej studia i przez przypadek smakującej mięsa, jednakże danie to jest nam podane w sposób, nomen omen, wysmakowany, bez zbędnego epatowania pewnymi treściami, chociaż mocne sceny oczywiście są. Tym niemniej całość to świetna zabawa kliszami horrorowymi i tak naprawdę dramat opowiadający walce ze swymi skłonnościami. Raz jeszcze bardzo serdecznie zachęcamy do zapoznania się z przygotowaną ofertą kolekcji filmów darmowych oraz płatnych 2017 na Mamy nadzieję, że proponowane przez nas tytuły będą umilać Wam długie zimowe wieczory. Pewnie przydałoby się „Ukrytym działaniom” więcej chropawości oraz historycznej świadomości, że temat rasizmu w Ameryce do dziś niezupełnie przepracowano – film jest raczej wyrazem wiary w USA jako kraj postępu, w którym wszystko jest możliwe.

Podobne filmy do Najlepszy:
Inne filmy online CDA