Mroczne umysły Cały film (2018) • Online • CDA Vider

CDA Vider » Filmy Science Fiction » Mroczne umysły
Mroczne umysły cały film CDA

Mroczne umysły • CDA

Oryginalny tytuł: The Darkest Minds

Ja ten film odebrałem inaczej Pani psychiatra ma guzaNowy niesprawdzony lek testuje na jednym ze swoich pacjentów i na sobie Nie dziwi to bo Samanta chce żyć Skutkiem ubocznym tej kuracji jest to że kobieta sama staje się świrem i okalecza się Cała akcja filmu to wytwór jej wyobrażni bo to co jest opisane powyżej nigdy się nie wydarzyłoNiemniej jest to przestroga dla nas przed zgadzaniem się na branie przymusowych szczepionek których skutki uboczne mogą być zagrożeniem dla milionów ludzi My zgadzamy się na to jak stado bezmyślnych baranów by…… wzbogacić żydowskie koncerny farmaceutyczne Czyli de/ facto to oni są panami naszego życia i śmierci Pewnie to chodzi by tym sposobem wyludnić kiedyś Ziemię Taka ”bomba z opóżnionym działaniem. W prostym stylu i potocznym języku, którymi posługuje się ta młoda i początkująca dopiero pisarka, wyraźnie widać, że „Mroczne umysły” skierowane są do czytelników młodych i nie wątpię, że przez wielu nastolatków powieść zostanie odebrana bardzo pozytywnie i entuzjastycznie (co zresztą już się dzieje, jak wynika z tego, co zdążyłam zaobserwować). Również relacje między bohaterami oraz ciąg powieściowych wydarzeń autorka stworzyła znakomicie: w sposób dynamiczny, zupełnie nieprzewidywalny, z odrobiną mrocznej (jak nakazuje zresztą tytuł) atmosfery, nie ma zatem innej możliwości jak tylko czytać powieść z zapartym tchem, czekając na kolejne niespodzianki jakimi raczy nas pisarka, przyprawiając od czasu do czasu mocniejsze bicie serca i pojedyncze łzy spływające po policzkach prosto na karty powieści – sądzę, że 90% sprzedanych egzemplarzy będzie miało w pewnych miejscach lekko zmarszczone strony. „Mroczne umysły” to powieść, którą można pokochać za całokształt lub znienawidzić za poszczególne części i zaszufladkować jako dystopię jakich wiele, składającą się z wszechobecnych motywów, powielanych przez kolejnych autorów, niby wciąż przekształcanych, ale i tak bliźniaczo podobnych do elementów obecnych w większości tego typu książek.

Mroczne Umysły nie potrafią wciągnąć czytelnika w wir wydarzeń, emocji, strachu, akcji… ja odniosłem wrażenie, że ciągle ślizgam się po lodzie powieści i nie mogę się przebić przez krę, pod którą być może jest ten świat, do którego chciałbym wkroczyć i przeżyć. Po prostu naprawdę warto sięgnąć po książkę Alexandry Bracken, by przekonać się, że jest „totalnie wow” – jak to powiedziałam parę minut po lekturze pierwszej osobie, która spytała mnie, czy spodobały mi się „Mroczne umysły”. – Ten film nie powstałby, gdyby nie Internet i internauci, dlatego bardzo cieszymy się, że po kinowych pokazach studyjnych i festiwalowych, możemy zaprezentować go właśnie w Internecie – mówi Agnieszka Adamek , producentka „Strange sounds”

Wina może leżeć tu po stronie scenariusza, który w żaden sposób nie daje możliwości identyfikacji widzów z bohaterami, czego efektem jest powszechna obojętność odczuwalna po tym filmie. Opowieść tym, jak to zrobił, jest wstrząsająca i inspirująca – tak producenci, którzy chcą nakręcić film amerykańskim psychologu Jacku Apsche’u, tłumaczą zainteresowanie jego osobą. W ten sposób zyskujemy okazję, by wkroczyć do mrocznego wnętrza człowieczego umysłu, w którym powoli kiełkują ziarna szaleństwa – przed naszymi oczami rozpościera się panorama skomplikowanych procesów myślowych, których skutkiem są rzeczy ostateczne i nieodwracalne.

Reżyser „Zabójczych maszyn” rósł pod jego skrzydłami, zaczynał jako autor storyboardów, czyli „komiksów”, na których rozrysowane są wszystkie sceny powstającego filmu, pomocne w pracy na planie. Podsumowując, Mroczne Umysły są dobrym wstępem do trylogii, myślę że mogą się spodobać nie tylko nastolatkom i fanom fantastyki. Głowna bohaterka, której nie da się nie pokochać, tajemnica, którą owiana jest cała historia Ruby, miłość, która pojawia się w najmniej oczekiwanym momencie, i poświęcenie własnego szczęścia by zapewnić bezpieczeństwo innym – to wszystko powoduje, że „Mroczne umysły” to absolutne mistrzostwo, które powinien przeczytać każdy.

Ale choć powieść nie grzeszy oryginalnością i w głównej mierze składa się z elementów, które wszyscy już znamy, to jest połączeniem naprawdę bardzo dobrym, a co najważniejsze – urozmaiconym motywami będącymi wyrazem niewątpliwej pomysłowości autorki, tak olśniewającymi i zapadającymi w pamięć, tak wpływającymi na całokształt, że grzechem byłoby nazwać „Mroczne umysły” „kolejną typową dystopią”. Przyjazne dla twórców warunki, interesujący repertuar i osobisty kontakt z autorami sprawiają, że serwis staje się coraz popularniejszy wśród niezależnych filmowców z całego świata.

Podobne filmy do Mroczne umysły:
Inne filmy online CDA