Maria Magdalena Cały film (2018) • Online • CDA Vider

CDA Vider » Dramaty » Maria Magdalena
Maria Magdalena cały film CDA

Maria Magdalena • CDA

Oryginalny tytuł: Mary Magdalene

2h 11min

Dramaty

6.5
6.5/10 14 142 głosów

2018

Wielka Brytania

Ponieważ problemy kobiet są tak samo aktualne dzisiaj jak były w pierwszym wieku naszej ery, Inspirational Films pragnie aby „Maria Magdalena” była głosem na rzecz kobiet na całym świecie i dlatego w 2007 roku odbyła się premiera filmu w ONZ w Nowym Jorku w obecności ambasadorów ponad 40 krajów świata. Od poruszającej dosłownie, posłusznej historii Pasji Mela Gibsona , z kilkoma przeciętnymi produkcjami puszczanymi w telewizji przed świętami, po Żywot Briana , który tak naprawdę opowiada nie Jezusie, a człowieku wziętym za niego z absurdalnym humorem Monty Pythona Pojawił się też wśród tego „obrazoburczy” dla niektórych portretu Jezusa wątpiącego, bez obserwacji tylko jego drogi, a bardziej stanu ducha i pokazania człowieczego wymiaru jego postaci w Ostatnim kuszeniu Jezusa Tym razem mamy historię, która też opowiada Mesjaszu, ale nie przede wszystkim – bo tak naprawdę tytuł Maria Magdalena nie jest tutaj nadużyciem. Twórcy starają się pokazać jak ważną dla historii chrześcijaństwa jest Maria Magdalena, jak istotną rolę pełniła za życia Jezusa, ale przede wszystkim po jego odejściu, w pełni rozumiejąc przesłanie głoszonej przez niego wiary. Ale to historia na tyle bogata i otwarta, że właściwie nie jest niespodzianką, że sięgają po nią kolejni twórcy, tacy jak np. Iain Canning i Emile Sherman, producenci filmu „Maria Magdalena”.

Obejrzało go wówczas 6,638,000, co stanowiło 30,20% całej widowni, zasiadającej przed telewizorami tego wieczoru 4 Oprócz prezentacji telewizyjnych film wydany został na płytach DVD w wielu krajach, we Włoszech przez wydawnictwo San Paolo z komentarzem biblisty z Katolickiego Uniwersytetu Najświętszego Serca w Mediolanie Gianantonio Borgonovo 5 Zarówno we Włoszech jak i w Niemczech podawano rozbudowany tytuł filmu: Przyjaciele Jezusa − Maria Magdalena. Niezły film,chciałbym jednak zobaczyć film,gdzie Maria Magdalena bedzie głównym Ewangelia Marii ,jest Pistis Sophia,są,choć często któtkieprzekazy jej życiu i działalności.Kościół,ojcowie założyciele pozbawili ja naleznego miejsca,bo była bardzo blisko Jezusa,wiemy,ze Piotr za nia nire przepadał…duzo by mówic.Byc moze powstanie taki film bo odegrała ogromna rolę w chrześcijaństwie i jest niedocenionym wciąż wielkim symbolem oddania Bogu,nauce,nauce Jezusa.Pozdrawiam Odpowiedz. W filmie „Batman v Superman: Świt sprawiedliwości” dialogista dopisał Batmanowi zwrot „Twoja stara”, niemający nic wspólnego z tym, co bohater mówił w oryginale, a w dodatku niezgadzający się z jego naturą – Batman, który z przestępczością zaczął walczyć po tym, jak jego rodzice zostali zamordowani przez rabusia, nie rzucałby takimi żarcikami.

Maria Magdalena podobnie jak w wielu innych filmach, których jednak nie była postacią pierwszoplanową, również w tym dołączonym do książki przedstawiona jest jako kobieta cudzołożna. Maria Magdalena podobnie jak w wielu innych filmach, których jednak nie była postacią pierwszoplanową, również w tym przedstawiona jest jako kobieta cudzołożna. Skrępowana hierarchią i obyczajowością swych czasów, Maria przeciwstawia się swej tradycjonalnej rodzinie i dołącza do nowego społecznego ruchu kierowanego przez Jezusa z Nazaretu ( Joaquin Phoenix ). Wkrótce odnajdzie tam dla siebie miejsce, znajdując się w sercu podróży wiodącej do Jeruzalem.

W tym aspekcie Maria Magdalena staje się interesującą próbą stworzenia filmu Jezusie, który ucieka od prostego odtworzenia opowieści zawartych w najlepiej sprzedającej się książce wszech czasów. Ten sposób przedstawienia kierował uwagę na jej „przedewangeliczny” żywot kobiety upadłej, a imię Maria Magdalena przez jakiś czas było synonimem prostytucji, czym może świadczyć fakt, iż to właśnie jej imieniem nazywano domy dla nawróconych ulicznic.

Podobne filmy do Maria Magdalena:
Inne filmy online CDA