Life

Life

1h 58min Sci-FiThriller

6.5
IMDb 6.5/10 21 785 votes

2017

Opis

No właśnie – te „bzdurki” odnośnie Calvina i braku konsekwencji w jego rozwoju (później traci jakby nie patrzeć pierwotną oryginalność i upodabnia się już do „bardziej standardowego” stwora z gębą i oczyma) i jego super-zdolności wytrzymania w każdych warunkach – również w próżni – miałem na myśli jako rozwiązania ocierające się te ze słabych filmów kategorii B. podejściu naukowców wspomniałem w punkcie 5. i tutaj też jak widzę się zgadzamy (traktując ich rzeczywiście jako naukowców, choć znowu cały czas nie wykluczam, że w tak skrajnej sytuacji instynkt samozachowawczy człowieka i reagowanie pod wpływem emocji mogłoby wziąć górę nad tym, co na zimno ocenilibyśmy jako jedyne zdroworozsądkowe zachowanie). Dawno nie widziałem tak dobrego filmu Sci-fi i jako fan serii ‚Obcym’ miałem wrażenie, że właśnie obejrzałem mocnego konkurenta dla serii i film, który powinien powstać jako prequel Obcego zamiast tego gniota Prometeusza (gdyby Life trochę inaczej się skończyło). Life nie odkrywa na tym polu Ameryki – może klasycznym filmem grozy nie jest, ale podąża wiernie szlakiem wyznaczonym chociażby przez Ósmego pasażera Nostromo czy nawet Coś. „Life” jest bowiem dopiero drugim w historii filmem po „Grawitacji”, w którym po częstokroć obserwowana przez nas stacja kosmiczna staje się miejscem filmowych wydarzeń – ucieszę się, jeśli nie ostatnim, choć tym razem w przeciwieństwie do oscarowej produkcji Cuaróna ISS i jej wnętrza mimo, że bardzo efektownie przedstawione, pozostają w większości scen odległe od rzeczywistości.

Po kliknięciu w powyższy player zostaniesz przekierowany do wiele popularniejszej od nas strony, na której możesz oglądać filmy i seriale online, w tym właśnie Life w jakości Full HD! W rzeczywistości film co prawda opowiada wegetariańskiej nastolatce zaczynającej studia i przez przypadek smakującej mięsa, jednakże danie to jest nam podane w sposób, nomen omen, wysmakowany, bez zbędnego epatowania pewnymi treściami, chociaż mocne sceny oczywiście są. Tym niemniej całość to świetna zabawa kliszami horrorowymi i tak naprawdę dramat opowiadający walce ze swymi skłonnościami. Więcej – powiedziałbym, że z wszystkich ostatnich produkcji s-f, które chciałyby pod tym względem doścignąć przełomową dla mnie w efektach ” Grawitację ” – a więc ” Interstellar „, ” Marsjanin „, i ci. jak im tam było, ” Pasażerowie „, to właśnie „Life” najbardziej upodabnia się do filmu Cuaróna (sceneria, długie ujęcia przestrzeni jak i wewnątrz ISS z klaustrofobicznym klimatem, niepokojącą ścieżką dźwiękową) i w tym aspekcie trzeba to traktować jako wielki plus.

Reszta filmu, nie licząc pewnego fragmentu, od tego miejsca staje się łatwa do przewidzenia i wydawać by się mogło – niczym w tym gatunku zaskoczeni pozytywnie już być nie możemy. Francuskich filmów nie pojawia się w kinach wiele, ale jak już są, to potrafią zachwycić, a w każdym razie zapewnić niecodzienne emocje i takiż punkt widzenia. Tak, po Life nie należy spodziewać się większych zaskoczeń; może poza finałem, ale i on jest naturalną konsekwencją wcześniejszych wydarzeń i pokazania, że mackowaty stwór z Marsa przerasta inteligencją głowę elitarnych naukowców, którzy zostali wysłani, by go przebadać.

Nie zabrakło paru elementów, na które zawsze syczę widząc je w tego typu produkcjach, ale pod dostatkiem było też scen i emocji, których nie powstydziłyby się inne dobre filmy science fiction, na których mógłbym w kinie przytwierdzić się do fotela na dłużej. Koło arcydzieła czy filmu rewelacyjnego „Life” nie stał nawet przez moment, ale mimo oklepanego schematu wspomniane pozytywne elementy tworzą z tej produkcji film, jaki w ogólnym rozrachunku jestem skłonny uznać za udany. Dostaliśmy przecież przykład, jak realistycznie można to przedstawić – Cuarón w ” Grawitacji ” zrezygnował ze wszelkich dźwięków w próżni, co nie tylko okazało się strzałem w dziesiątkę z perspektywy wiarygodności filmu, ale wywoływało wręcz jeszcze bardziej piorunujące wrażenie, gdy naszym oczom ukazywały się katastroficzne obrazy, lecz pozbawione dźwięku, który wpychany jest w 99% fabularnych produkcji.

Life - OGLĄDAJ ONLINE

Related movies
×
Życzymy miłego seansu!