Kurier Francuski z Liberty, Kansas Evening Sun - ONLINE

Kurier Francuski z Liberty, Kansas Evening Sun

Kurier Francuski z Liberty, Kansas Evening Sun

The French Dispatch

Oglądaj cały film Kurier Francuski z Liberty, Kansas Evening Sun online HD

Filmy Wesa Andersona, ze swoimi misternie ułożonymi detalami i fanatycznie drobiazgowym projektem, prawie zawsze nagradzają drugie obejrzenie. Z pewnością tak jest w przypadku jego najnowszego, The French Dispatch, czyli Kurier Francuski z Liberty, Kansas Evening Sun. Polski tytuł jest bardzo długi. To film, który stanowi punkt wyjścia do ostatniego wydania magazynu uzupełniającego fikcyjną gazetę Liberty, Kansas Evening Sun. Podczas pierwszego oglądania uznałem, że jest to jeden z najmocniejszych filmów, jakie kiedykolwiek widziałem. Ta informacja powinna zachęcić wielu fanów do obejrzenia filmu bez limitu.

Wes Anderson miał już za sobą dwie role, gdy The Royal Tenenbaums został wydany w 2001 roku. Był też oczywiście jego debiut, Bottle Rocket To słaba komedia o nieudolnych niedoszłych przestępcach, grana przez Luke’a i Owena Wilsonów. W porównaniu z filmem Pogromcy duchów. Dziedzictwo to zupełne szaleństwo. Potem był Rushmore, o przyjaźni między nastoletnim dziwakiem granym przez Jasona Schwartzmana, a bogatym gościem, granym przez Billa Murraya. No ale dość już o innych produkcjach. Skupmy się na tym filmie.

Kurier Francuski (2021) już na VOD

Kurier Francuski to film pełen gwiazd. To dramat opowiadający o dysfunkcyjnej rodzinie byłych cudownych dzieci żyjących na fantazyjnym Manhattanie, który rozciąga się na 375 minut. To bardzo długi film. Takie produkcje szybko oddzielają fanów od tych drugich. W tym filmie misterny, pozbawiony powietrza styl wizualny i ton tęsknej melancholii, z której zasłynął Anderson, naprawdę współgrają. Gdybyś zasmakował w całej jego sprawie, Tenenbaums zaznaczył punkt, w którym byś wiedział. Ale to ma małe znaczenie akurat w tej kwestii.

Kurier Francuski z Liberty składa się z trzech dyskretnych historii, z których każda oparta jest na felietonie autorstwa jednego z czołowych pisarzy magazynu. To akurat bardzo mi się podoba w tym filmie. Każda historia składa się też z krótkiej scenicznej opowieści z podróży. Te historie delikatnie zagłębiają się w niezdrowe zakątki miasteczka Ennui-sur -Blasé. Najbardziej wciągająca jest ostateczna historia filmu. Moim zdaniem najbardziej satysfakcjonująca z niemałym marginesem; recenzja kulinarna, która zamieniła się w thriller o napadach, z narracją i udziałem Jeffreya Wrighta. Takie filmy online na długo zapadną w pamięć.

Dramat, komedia czy romans?

Film, którego akcja toczy się w latach 60. i został nakręcony w prawdziwym mieście Angoulême. Cały film online rozpoczyna się od śmierci Arthura Howitzera Juniora. To założyciel i redaktor tytułowego magazynu fikcyjnego. Krnąbrny syn właściciela gazety, Arthur wyjechał do Francji jako młody człowiek i nigdy nie wrócił. French Dispatch po raz pierwszy ożył jako wkładka do gazety jego ojca, Liberty Kansas Evening Sun, zakładanego miłosnego aktu nepotyzmu. Arthur przekształcił ją w udaną publikację, którą jednak podyktował, zakończyła się wraz z jego śmiercią. Dialogi są tak ciekawe, że szkoda oglądać film w wersji Lektor PL. Tutaj lektor zagłusza wspaniałą grę aktorską.

To opowieść o studenckim proteście. Obsada aktorska jest świetna. Widzimy film z Frances McDormand, Lucindą Krementz i Timothée Chalametem.  To drugi tytuł, zaraz po serialu Arcane: League of Legends, który tak dobrze się oglądało. To mówi coś o hermetycznie zamkniętym przywileju Andersona, że ​​może wziąć coś tak istotnego jak sprzeciw i oddać to w palecie tonalnej, która składa się wyłącznie z uroczych pasteli i uroczego kiczu, jednocześnie zgrabnie omijając wszelkie ślady polityki. Jednak gdzie indziej jest więcej do podziwiania. Serdecznie zapraszamy na wspaniały seans, ze świetną fabułą.

The French Dispatch, czyli oglądamy bez limitu

Format filmu naśladuje zbiór opowiadań, które składają się na ostatni numer. Oprócz trzech dłuższych historii są też mniejsze biznesy. Jeden z nich to historia jak Owen Wilson pracuje jako korespondent ds. podróży Herbsaint Sazerac. To taki trochę kurier jeżdżący na rowerze i dostarczający zwięzły opis życia w Ennui-sur-Blasé. Jedna z nich, o genialnym uwięzionym artyście o nazwisku Moses Rosenthaler (Benicio del Toro), opisana przez specjalistę od sztuki J.K.L. Berensen (Tilda Swinton) jest zabawna i czarująca. Ciężko opisać to słowami.

Inny, o niepokojach z 1968 r. kierowanych przez studenta Zeffirelliego (Timothée Chalamet) i zgłoszonych przez pracownicę Lucindę Krementz (Frances McDormand), jest nie do zniesienia. Trzeci kawałek, o sytuacji zakładnika, w którą wpada pisarz Roebuck Wright (Jeffrey Wright), opowiadając historię o jedzeniu, jest wzniosły. Całości nie trzeba oglądać w aż tak dobrej jakości. Nie ma tutaj zadziwiających efektów specjalnych. Dlatego spokojnie film można obejrzeć bez limitu nawet w jakości HD.

Film online, na który czekało wiele osób

Pierwsza część, portret kryminalnie szalonego artysty to chytra przyjemność, nie tylko dlatego, że opowiada ją Tilda Swinton jako korespondentka ds. sztuki JKL Berensen, bajecznie efektowna istota z wykrzywionymi zębami, mandarynkowa suknia wieczorowa i kusząca nuta skandalicznej przeszłości. Dziennik podróży – napędzana rowerem podróż na ciemną stronę, z Owenem Wilsonem w roli głównej. Ale o tym już wspominaliśmy wyżej. Po obejrzeniu filmu sami rozwiniecie tę historię.

W roli, w której występują kieszonkowcy, pływające zwłoki i zespoły zbuntowanych chórzystów – ma krzepiącą dzikość, która jest sprzeczna z świadomie uroczą estetyką filmu. A tło Andersona, rodzaj sterydowo wzmocnionej francuszczyzny, przypominającej filmy takie jak Belleville Rendez-Vous i Amélie, jest raczej urocze, choć ostatecznie tak odległe od rzeczywistości, jak romantyczne spojrzenie na dziennikarstwo. Jednego aktora na pewno będziecie kojarzyć z serialu Westworld. To całkiem nowa produkcja od HBO.

Kurier Francuski z Liberty, Kansas Evening Sun online Lektor PL

The French Dispatch (Kurier Francuski z Liberty, Kansas Evening Sun) migocze między żywymi kolorami a nostalgiczną czernią i bielą, przy czym ta ostatnia czasami wskazuje na spojrzenie w przeszłość. Jest tak wypełniony wizualnymi szczegółami, jak stali współpracownicy Andersona, a wielkie nazwiska, takie jak Edward Norton i Saoirse Ronan, pojawiają się w ilości epizodów. Ale Wright – grający Roebucka jako człowieka, który zawdzięcza coś zarówno Jamesowi Baldwinowi, jak i A.J. Lieblingowi – jest nowy we wszechświecie Andersona, a jego występ drażni się z podstawowym bólem serca, jak nikt inny w filmie. Nic tak nie zaskakuje fanów jak porządnie zrobiona produkcja filmowa.

Segment Roebucka jest oprawiony przez jego pojawienie się w talk show, aby porozmawiać z gospodarzem granym przez Lieva Schreibera, który błaga go, aby opowiedział historię o tym, jak to miało być wycieczką, aby spróbować „kuchni policyjnej”, stylu haute gotowania ukształtowanego przez potrzeby gliniarzy i udoskonalone przez wielkiego kucharza, porucznika Nescaffiera (Stephen Park), w końcu dały mu miejsce w pierwszym rzędzie na temat tego, co wydarzyło się, gdy młody syn komisarza (Mathieu Amalric) został porwany. Podsumowując, krytycy ocenili ten film na mocne siedem, my oceniamy ten film na mocne osiem punktów. Oczywiście w skali dziesięciopunktowej.

Zobacz też