Kręcisz mnie Cały film (2018) • Online • CDA Vider

CDA Vider » Filmy Komediowe » Kręcisz mnie
Kręcisz mnie cały film CDA

Kręcisz mnie • CDA

Oryginalny tytuł: Tout le monde debout

1h 58min

Filmy Komediowe

6.7
6.7/10 2 971 głosów

2018

Administratorem Twoich danych osobowych jest Instytucja Filmowa MAX-FILM Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, ul. Panieńska 11, Wpisana do Rejestru Przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Warszawy Mokotowa, XIII Wydział Gospodarczy pod numerem KRS 0000236457 Posiadasz prawo dostępu do treści Swoich danych osobowych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych osobowych, prawo wniesienia sprzeciwu, a także prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie. Załóżmy, że bohaterem filmu jest ksiądz, nie ideał, bo idealni ludzie nie istnieją, który walczy ewangeliczny kształt Kościoła i kapłaństwa i znajduje się w sytuacji kafkowskiej, zarówno w rzeczywistości kościelnej, jak i w rzeczywistości liberalnych przyjaciół, bo tak mu się do tej pory wydawało, że to są przyjaciele, otwarci i tolerancyjni; mylił się okrutnie. Nie bawią się w ocieplanie jej wizerunku, jak miało to miejsce w przypadku innego festiwalowego filmu, Jak pies z kotem Wręcz przeciwnie: Ewa Bukowska przedstawia portret kobiety zagnanej w róg swojego umysłu przez nieodpowiedzialnego mężczyznę oraz społeczną znieczulicę, nie zwracającą uwagi na psychologicznych dyskomfort bliskich im osób. W marcu 2017 roku objawił się w 17-minutowej etiudzie pod tytułem „Ksiądz” (w roli tytułowej oczywiście Arkadiusz Jakubik), zrealizowanej dla platformy Showmax, w której, puszczając oko do widza, reżyser żongluje elementami, jakie już znamy z jego wcześniejszych filmów.

W zapowiedziach zarówno reżysera, jak i dystrybutora podkreśla się, że celem filmu nie jest podejmowanie dyskusji na temat wiary czy krytyka osób wierzących: „Wiarę uznajemy za jedną z najbardziej intymnych sfer każdego człowieka”. Poza tym przy okazji omawiania jego działań wspinam się na wyżyny złośliwości, co również nie jest bez znaczenia, jako że jest w pełni zgodne z moim paskudnym charakterem (wciąż trwają dyskusje, czy paskudniejszym niż filmy Vegi). Akcja filmu rozpoczyna się dorocznym spotkaniem trzech księży, w których wcielili się Jacek Braciak jako Lisowski, Robert Więckiewicz jako Trybus i Arkadiusz Jakubik jako Kukuła, a którzy świętują kolejną rocznicę swojego ocalenia – przed laty uratowali się z katastrofy pożaru.

W filmie „Kler” Smarzowski kolejny raz wytyka „polskie grzechy główne”, ukazując tym razem obraz Kościoła katolickiego przez przyłożenie oka kamery do losów trójki duchownych, dla których „nic, co ludzkie, nie jest im obce”. Urodził się 18 stycznia 1963 roku w Korczynie koło Krosna, wychował w miejsko-wiejskiej gminie Jedliczach, żywcem wyjętej z tych miejscowości, jakie pokazuje w swoich filmach. Nikt przecież nie przeczy, że istnieją księża zdziercy, ale dlaczego musi nim być także Kukuła, postać jednak trochę z innego wymiaru niż pozostali bohaterowie filmu? kręcisz, mnie, oglądaj, online, napisy, lektor, pl, po polsku, cały, film, cda, zalukaj, chomikuj, premiera, 2018

Nowy film polskiego reżysera, który – przypomnijmy i trafnie skwitujmy to jako wymierzoną w twórcę złośliwość – jest co najmniej czwartą lub piątą produkcją, jaką Vega kręci albo kręcić ma w planach (wybaczcie, zaczynam się już nieco gubić). Podczas gdy widzowie na całym świecie otrzymali już niejeden wojenny tytuł, w którym protagonistą był walczący na froncie żołnierz, tak niewiele filmów odnosi się do sytuacji ich bliskich w domu. Przyznawane przez Jury Konkursu Głównego, któremu w tym roku przewodniczy reżyser Waldemar Krzystek, należą do najcenniejszych nagród polskiej branży filmowej.

Ten film powstał głównie po to, żeby oddać hołd i walczyć prawa tych wszystkich pokrzywdzonych osób, których kościół nie pamięta – dodaje Jakubik.

Podobne filmy do Kręcisz mnie:
Inne filmy online CDA