Kler Cały film (2018) • CDA • Online

PL HD
Kler cały film CDA online

Kler • Cały Film • CDA

2h 12min Filmy Obyczajowe

7.3
7.3/10 31 879 głosów

2018

Taka jest fabuła „Kleru”, nowego filmu Wojciecha Smarzowskiego, polskiego reżysera cieszących się powodzeniem dzieł „Wesele”, „Don zły”, „Róża”, „Drogówka”, „Pod Mocnym Aniołem” czy „Wołyń”. Nowy film Wojciecha Smarzowskiego, który ma w swoim dorobku takie tytuły jak „Wołyń”, „Drogówka” czy „Dom zły”, od poniedziałku był reklamowany w serwisie YouTube Zwiastun filmu był szeroko komentowany w mediach, a wszystko za sprawą kontrowersyjnej tematyki produkcji. Klerze było głośno już wtedy, kiedy pojawił się tytuł w zbitce z nazwiskiem reżysera Wojciecha Smarzowskiego , który od lat jedzie po bandzie, serwując nam czasem zabawne, ale najczęściej gorzkie produkcje pokroju Wesela, Wołynia, Pod mocnym aniołem, Róży, Drogówki czy Domu złego – traktujące nas, Polakach. Jego premiera dopiero w piątek (28.09), obraz widziała przedpremierowo niewielka ilość widzów, ale film od kilku tygodni wzbudza spore kontrowersje, począwszy od pojawiającego się i znikającego zwiastuna, aferze rozpętanej przez księdza Isakowicza-Zaleskiego na Facebooku a także unikach Radia Gdańsk, które nie chciało przyznać produkcji Złotego Klakiera podczas 43. Festiwalu Filmów Fabularnych w Gdyni.

Zwiastun filmu Kler w reżyserii Wojciecha Smarzowskiego zniknął z sieci niemal równie szybko, jak się pojawił. Nie chcę pisać cudzie, ale udało mi się dotrzeć do księdza, który nie dość, że widział „Kler” (w wersji roboczej, zaprezentowanej przez samego Smarzowskiego), to jeszcze chciał mi nim opowiedzieć – tyle tylko, że anonimowo, bo taka była umowa z producentem. Zwiastun filmu Kler w reżyserii Wojciecha Smarzowskiego pojawił się w sieci w poniedziałek.

A dlatego pokaże to na Showmaxie, bo pewnie mało który dystrybutor w Polsce podjąłby się tego filmu, w końcu katotaliban ma silne wpływy w tym kraju. Najnowszy film Wojciecha Smarzowskiego „Kler” trafi do serwisu Showmax – dowiedział się portal Platforma jest jednym z koproducentów filmu. W sieci pojawił się właśnie zwiastun najnowszego filmu Wojciecha Smarzowskiego pt. „Kler”.

Nie dane mi było zapytać Wojciecha Smarzowskiego, czy jest osobą wierzącą, która chciała pokazać instytucję, by ta oczyściła się, czy może ukazać ją jak bardzo jest zła. W internecie pojawił się zwiastun filmu „Kler” w reżyserii Wojciecha Smarzowskiego. W poniedziałek 6 sierpnia na serwisie pojawił się zwiastun najnowszego filmu Wojciecha Smarzowskiego pt. „Kler”.

Już w zwiastunie nowego filmu Smarzowskiego widać, że szykuje się mocne kino, do którego zresztą przyzwyczaił swoich widzów reżyser „Kleru”. Problem w tym, że na jego drodze staje arcybiskup Mordowicz, pławiący się w luksusach dostojnik kościelny, używający politycznych wpływów przy budowie największego sanktuarium w Polsce… Drugi z księży – Trybus w odróżnieniu od Lisowskiego jest wiejskim proboszczem. Dlaczego kino nie planuje emisji filmu znakomitego polskiego reżysera, jakim jest Wojciech Smarzowski?

Jak wielkie było moje zdziwienie, kiedy pani poinformowała mnie, że filmu w naszym kinie nie będzie można wcale zobaczyć. A abstrahując od tego tematu, całego zamieszania politycznego, to z punktu widzenia reżyserskiego, jest to świetnie zrobiony film, to się ogląda z zapartym tchem, jest to chwilami zabawne, chwilami straszne. Dość przypomnieć krótki film z ulubionym aktorem Smarzowskiego, Arkadiuszem Jakubikiem, pokazujący księdza chorobliwie uzależnionego od oglądania pornografii, by wiedzieć, czego można się po filmie spodziewać..

Bardzo dobrze że jest taki film a ile w nim prawdy to niech sami księża ocenią w swoim gronie,ja nie mogę zniesc tego że oni mają nauczać przyciągać do BOGA a nie do kościoła,ja rozumiem że może to są jednostki a popatrzcie w skali świata co się dzieje z kościołem.A najgorsze i najobrzydliwsze w tych księżach że oni wszystkim wiedzieli wiedzą i do tej pory to ukrywają i twierdzą że nic się nie swoich dzieci jak usłyszę że mają jechac na wycieczkę z jakimiś ksiezami to nigdy ich nie puszczę.Powinni to tępić otwarcie w swoim gronie.A oni ludzi poniżają przy konfesjonale,a sami gorsi są.

Zalukaj też