Joker 2019

Joker 2019

Joker

2h 2 min DramatKryminał

7.9
IMDb 7.9/10 103 123 votes

2019

Joker 2019 - OGLĄDAJ ONLINE

Gdzie oglądać cały film Joker 2019 online?

Joaquin Phoenix gra Arthura Flecka w filmie Joker 2019 online. Czyli żałosnego przegranego i samotnika w Gotham City, jakiś czas na początku lat 80. Arthur jest byłym pacjentem szpitala psychiatrycznego, ale teraz może mieszkać ze swoją starszą matką Penny (Frances Conroy) w swoim mieszkaniu. Biedny Artur ma stan neurologiczny, co oznacza, że ​​może wybuchnąć śmiechem w nieodpowiednich momentach. Uwielbia swoją samotną sąsiadkę Sophie (Zazie Beetz). To istny horror, oczywiście to nie to co To: Rozdział 2. Robi wszystko by zostać komikiem. Ale może dostać pracę tylko jako klaun w uśmiechniętym makijażu i miękkich butach, kręcąc baner reklamowy przed sklepem. Niestety tam jest prześladowany i bity przez przechodzących młodych bandytów.

Joker jest być może istotą w zachodniej kulturze, która jest najbardziej synonimem złoczyńców. Od pokoleń powstają różne narracje na temat tej wątpliwej antytezy do stoickich obliczeń Batmana w komiksach, grach wideo i filmie. Czyli pozycji, z których wszystkie przedstawiają go jako socjopatycznego fanatyka, który istnieje poza granicami społeczeństwa. Nieco ponad dziesięć lat temu zmarły Heath Ledger wystąpił w „Mrocznym rycerzu” jako wersja Jokera. Teraz DC Comics i Warner Bros. podjęli szczególnie błyskotliwą decyzję, aby wyprodukować film jako badanie postaci, które skupia się wyłącznie na Jokerze i jego psychologii.

To zdecydowanie najlepszy film 2019 roku

Znakomity projekt produkcyjny Marka Friedberga. Wspaniałe zdjęcia z pejzażu miejskiego autorstwa Lawrence’a Shera oraz dobre wykonanie Phoenixa, choć nie najlepsze. Nie jest tak dobre, jak jego występ w filmie Paula Thomasa Andersona The Master. Film przyciąga twoją uwagę aż do okropnej zemsty Jokera we krwi w metrze na początku. To być może mającego na celu powtórzenie słynnego zdjęcia Bernharda Goetza z 1984 roku – chociaż Phillips rozważnie czyni go nie rasistowskim atakiem. Po tym, film traci twoje zainteresowanie, z nudnym i wymuszonym materiałem o rzekomym wywołaniu przez Jokera ruchu antykapitalistycznego, bogatego z protestującymi przebierającymi się za klaunów. Własna kariera kryminalisty i seryjnego mordercy Jokera zaskakuje.

Oczekiwanie na publiczną premierę tego filmu jest po prostu śmieszne. Cały film Joker online w swoim debiucie wygrał Złoty Lew na Festiwalu Filmowym w Wenecji. Warto zauważyć, że poprzednimi dwoma zwycięzcami byli „Roma” i „Kształt wody”, z których oba całkowicie wyczyściły dom na swoim Oscary w poszczególnych latach. Joaquin Phoenix nawet brzęczał o Oscara tak bardzo, że natychmiast wzniósł się na szczyt niemal wszystkich rankingów dziwaków. Następnie film wywołał kontrowersje, najwyraźniej krytykowany za gloryfikację przemocy i potencjalnie inspirujące incydenty agresji w życiu codziennym. Chociaż film nie był jeszcze oglądany przez publiczność, narracja była dostępna i uznano ją za ważną wiadomość wartą omówienia.

Zobacz też