Gotowi na wszystko. Exterminator Cały film (2018) • Online • CDA Vider

CDA Vider » Filmy Komediowe » Gotowi na wszystko. Exterminator
Gotowi na wszystko. Exterminator cały film CDA

Gotowi na wszystko. Exterminator • CDA

Oryginalny tytuł: Gotowi na wszystko. Exterminator

Są, ale zajęci siedzeniem w domach i całą tą dzisiejszą technologią – tajemnicą poliszynela jest to, że w np. PSX Extreme, jak i na PPE redaktorami jest praktycznie tylko stara gwardia, czyli osoby co najmniej po trzydziestce, bo przypływu młodych nie ma, stawiam, że im się nie chce, no ale ja nie tym i wracając do tematu trzeba przyznać, że różne takie smaczki „społeczne” twórcy filmu oddali perfekcyjnie. Metalu w Gotowych na wszystko jest tyle, co zombie w ostatnich sezonach The Walking Dead, więc jeżeli zaliczacie się do tej grupy potencjalnych odbiorców, która doskonale wie, że na przestrzeni kilku dekad istniały przynajmniej trzy zespoły noszące nazwę Exterminator (francuski, działający w latach 1984-1987; brazylijski, funkcjonujący w zbliżonym okresie, oraz belgijski, założony na początku lat 90., aktywny do 2008 roku), to ignorancja autorów filmu może was razić. W tym dziele producentów wielokrotnie nagradzanej Ostatniej Rodziny co najmniej leciutki hołd oddany polskiej muzyce spotyka się z brawurową pogonią za marzeniami, a doborowa obsada daje z siebie wszystko, tak że na pierwszy rzut oka opowieść jakich wiele próbie realizacji swoich życiowych pasji nabiera większej głębi, może i nieco naciąganej, ale autorom udało się przemycić pod płaszczykiem przyjemnej rozrywki dla każdego kilka niegłupich kwestii. „Kolekcja 5 filmów, musicale” Filmy, „Deszczowa piosenka”, „The Jazz Singer – śpiewak jazzbandu”, „Narodziny gwiazdy”, „Czarnoksiężnik z Krainy Oz”, „Viva Las Vegas”, Warszawa, Galapagos, 2013, 5 płyt (DVD), ok. 540 min, GCWYP 904 F. Filmik zaczyna się czołówką wytworni z holiłód, film aktualnie grany w kinie, w nazwie filmu nazwa pirackiej grupy która zajmuje się zgrywaniem filmów i rozpowszechnianiem pitatów, a Ty dalej będziesz mówił, że to nie wiarygodne zgłoszenie bo przecież szef wytwórni mógł wgrać film na jakiś polski serwisik.

Mimo wszystko film mi się bardzo podobał i chętnie do niego wrócę…ale nie można traktować go jako film Death Metalu albo biografi kapeli Death Metalowej….to jest kur… komedia i taką miała być…czysta rozrywka…wyluzuj! Film Gotowi na Wszystko – EXTERMINATOR nie tylko śmieszy, skłania również do refleksji i jest dowodem na to, że polscy producenci filmowi przypomnieli sobie, jak robi się naprawdę dobre komedie! A jednak, jak sam tytuł filmu podpowiada, bohaterowie są „gotowi na wszystko” i w drodze do realizacji marzeń nie cofną się przed niczym.

Trochę słabiej w tej grupie wypada Piotr Żurawski, jednak z minuty na minutę jego postać się rozkręca, dając nam ciekawą kreację, szczególnie w ostatnim akcie filmu, na co wpływa także interesująca rola Aleksandry Hamkało, pokazująca swoje szalone oblicze, które bardzo mi się podoba. Exterminator to nazwa zespołu death metalowego, który nasi bohaterowie założyli i zniszczyli gdzieś tak dekadę przed rozpoczęciem akcji filmu i od tego czasu przez to ze sobą nie rozmawiali niemal w ogóle. Gotowi na wszystko: Exterminator jest niestety jakieś trzydzieści czy czterdzieści lat za światowymi standardami dla tego typu filmów.

Mimo ogólnie prostego wykonania, Exterminator to dobra, potrzebna i ciekawie pomyślana komedia, która stara się może trochę za bardzo, ale generalnie jest tak urocza, że prawdopodobnie każdemu z Was się spodoba. Drugim problemem jest poziom techniczny, a raczej mizerny budżet filmu – Exterminatora ogląda się przez to niczym odcinek Rancza. Dodatkowo reżyser produkcji wyolbrzymia wszystko, nurkuje w rejony groteski i karykatury z poszczególnymi wątkami, postaciami, nawet samym krajobrazem, co wcale w tym wypadku nie jest minusem, wręcz pozwala lepiej odebrać przekaz filmu, wszystkie narracyjne i ekspozycyjne punkty doskonale się ze sobą komponują, właśnie za sprawą tych parodystycznych elementów.

Nie zrozumcie mnie też źle, jeśli chodzi ocenę tego filmu – nie twierdzę, że jest wybitny, albo chociaż bardzo dobry, lub że to komedia, jakiej jeszcze nie widzieliście etc. Sytuacja zmienia się, gdy lider kapeli umiera i chłopaki chcąc nie chcąc muszą spotkać się pierwszy raz po wielu latach na wspomnianej stypie, by uczcić jego pamięć… Są to pierwsze sekundy filmu, więc niczego nie zaspoilowałem i nie zrobię tego również mówiąc Wam, że koniec końców protagoniści będą musieli reaktywować kapelę (co zresztą wiadomo z trailera), jednak to będzie dopiero początek kłopotów… Szczerze?

Podobne filmy do Gotowi na wszystko. Exterminator:
Inne filmy online CDA