Fuga

Fuga

1h 58min Thriller

7.0
IMDb 7.0/10 3 981 votes

2018

Opis

Jeśli ktoś powątpiewał, czy w swoim przelewającym się od stylu debiucie maskuje tym ekscesem jakieś niedociągnięcia, to jej nowy film stoi na dowód, że tak nie jest. Jeśliby najważniejszą nagrodę przyznawano zawsze na gdyńskim festiwalu filmowi najbardziej spełnionemu artystycznie, to w tym roku Złote Lwy (niestety w niewielkim odstępie czasu po raz drugi, co może być przeszkodą…) powinny trafić do rąk Pawła Pawlikowskiego. Także drugie w karierze reżyserskiej filmy, czyli „Fuga” Agnieszki Smoczyńskiej i „Zabawa, zabawa” Kingi Dębskiej, raczej nie rozbiją banku z najważniejszymi nagrodami, choć na pewno ten drugi tytuł (z poruszającą rolą Doroty Kolak; czy dostrzeże to jury?) potwierdził, że Dębska, która w Gdyni zadebiutowała dobrze przyjętym filmem „Moje córki krowy”, nadal potrafi układać filmową opowieść tak, że świetnie się to ogląda. Na ostatniej prostej festiwalowego wyścigu można już powiedzieć, że w tym roku – inaczej niż na poprzednim festiwalu – nie pojawił się czarny koń, film nieopierzonego reżysera, który niespodziewanie (chociaż zasłużenie) zdobywa Złote Lwy.

NAGRODĘ „SREBRNE LWY” 43. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych dla filmu „KAMERDYNER” otrzymuje reżyser FILIP BAJON oraz producenci OLGA BIENIEK i MIROSŁAW PIEPKA. NAGRODĘ „SREBRNE LWY” 43. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych dla filmu „KAMERDYNER” otrzymał reżyser FILIP BAJON oraz producenci OLGA BIENIEK i MIROSŁAW PIEPKA, „Fuga” to drugi film fabularny Agnieszki Smoczyńskiej, reżyserki wielokrotnie nagradzanych „Córek dancingu” – (. : Nagrodą Specjalną Jury za „unikalną wizję i design” na prestiżowym amerykańskim festiwalu filmowym Sundance, wyróżnieniem dla Najlepszego Debiutu Reżyserskiego na Festiwalu Filmowym w Gdyni oraz Polską Nagrodą Filmową Orła 2016 w kategorii „Odkrycie roku”).

31 lipica 2018 roku, w ramach 18. edycji festiwalu Nowe Horyzonty, odbędzie się polska premiera filmu „Fuga” w reżyserii Agnieszki Smoczyńskiej. Młoda Gala 43. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gd-smoczynska-i-marta-drozdz.jpeg1500998-gwiazda-elle-dla-agnieszki-smoczynskiej-mloda-gala-43-festiwalu-polskich-filmow-fabularnych-w-gdyni-1809210737212018-09-21 – Gala finałowa Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych 2018 w Gdyni odbyła się w sobotę, 22.09.2018 roku.

Siedem razy z rzędu (w latach 2007 – 2014) firma otrzymała nagrodę Budowlana Marka Roku w kategorii „kleje do płytek” oraz „ fugi” przyznawaną przez ASM – Centrum Badań i Analiz Rynku na bazie niezależnego badania przeprowadzonego wśród reprezentatywnej grupy polskich wykonawców. Na program Festiwalu składają się: trzy sekcje konkursowe (Konkurs Główny, Konkurs Inne Spojrzenie, Konkurs Filmów Krótkometrażowych), liczne sekcje pozakonkursowe, a także wydarzenia towarzyszące. Film Smoczyńskiej, jak autorka zauważa w wywiadzie dla Radia Olsztyn , to pierwszy, od niemal czterdziestu lat, polskojęzyczny film pełnometrażowy wyreżyserowany przez kobietę, który dostał się do selekcji konkursu.

Agnieszka Smoczyńska znana jest przede wszystkim z musicalu filmowego „Córki Dancingu”, który przyniósł jej Nagrodę za debiut reżyserski w Gdyni oraz nagrodę specjalną jury prestiżowego Festiwalu Filmowego Sundance. Co robimy, gdy tracimy funkcje społeczne – mówi Agnieszka Smoczyńska, reżyserka „Fugi”, która na 43. FPFF w Gdyni otrzymała Nagrodę za debiut lub drugi film oraz Nagrodę za zdjęcia. W sobotę 22 września 2018 roku odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród podczas Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.

Dodatek drobnoziarnistego kruszywa kwarcowego, mączki wapiennej albo dolomitowej powoduje, że niektóre z fug cementowych nadają się bardziej na wąskie spoiny, czyli takie szerokości 1-6/8 mm. Z kolei fugi grubokruszywowe lepiej sprawdzą się w spoinach szerokich – wymiarach 4-25 mm. Dostępne są też cementowe zaprawy uniwersalne, które można stosować na spoiny szerokości 2-20 mm.fuga online cały film cda - Fuga

Fuga - OGLĄDAJ CAŁY FILM ONLINE

  • Oglądaj Online Serwer Język / Audio Jakość
Related movies
×
Życzymy miłego seansu!