Dywizjon 303. Historia prawdziwa Cały film (2018) • CDA • Online

PL HD
Dywizjon 303. Historia prawdziwa cały film CDA online

Dywizjon 303. Historia prawdziwa • Cały Film • CDA

1h 58min Filmy AkcjiFilmy Wojenne

6.8
6.8/10 1 489 głosów

2018

To coś absolutnie normalnego, że w Fabryce Słów kręci się filmy w zasadzie tym samym i często wchodzą one do kin w krótkich odstępach czasu (choć nie tak krótkich jak w przypadku „Dywizjonu 303” i „Bitwy Anglię”). Rozpoczęły się promocyjne zmagania konkurencyjnych dystrybutorów, którzy w krótkim odstępie czasu wprowadzają do polskich kin dwa filmy Dywizjonie 303, który tak dzielnie walczył w Bitwie Anglię. Historia polskich asów lotnictwa z Dywizjonu 303 nigdy tak naprawdę nie doczekała się filmu fabularnego. Premiera filmu zbiega się nie tylko z przyszłorocznymi obchodami 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, ale także stuleciem polskiego lotnictwa oraz powołania Królewskich Sił Powietrznych (RAF-u), stąd zainteresowanie filmem członków rodziny królewskiej.

Ksi±żka Fiedlera się na niego niezbyt nadaje, to zbiór historii, których parę można włożyć do filmu, ale scenariusz trzeba zrobić „z głowy” (owszem, jest punkt zaczepienia w tym gorzkim zapomnieniu bohaterach…) – nie dość, że to nieoczywiste, to jeszcze trzeba zrobić jakieś sceny walki powietrznej, co wymaga dużego profesjonalizmu i jeszcze większego portfela. Wiadomo, że członkowie dywizjonu nie od razu zostali mężnymi bohaterami, ale nie jest też jasno powiedziane, jak z buntowniczych chłopaków, tak się wzięli w garść, że stali się pogromcami Niemców. Administratorem Twoich danych osobowych jest Instytucja Filmowa MAX-FILM Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, ul. Panieńska 11, Wpisana do Rejestru Przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Warszawy Mokotowa, XIII Wydział Gospodarczy pod numerem KRS 0000236457 Posiadasz prawo dostępu do treści Swoich danych osobowych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych osobowych, prawo wniesienia sprzeciwu, a także prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie.

Jako osoba, która znała osobiście niektóre opisywane w scenariuszu postacie, mogę powiedzieć, że autorzy należycie oddali ich charakter – powiedział Witold Aleksander Herbst, pilot Dywizjonu 303, uczestnik Bitwy Anglię, autor książki „Pod angielskim niebem”. Marek Fiedler podkreślił, że niezwykle cieszy go, że historia bohaterskich lotników Dywizjonu 303 doczekała się w tym roku ekranizacji. ”Hurricane: Squadron 303”) to pełna rozmachu i emocjonuj±cych podniebnych walk superprodukcja opowiadaj±ca niesamowit± historię polskich bohaterów wojennych z Dywizjonu 303 imienia Tadeusza Ko¶ciuszki – legendarnych polskich lotników, którzy stali się najskuteczniejszymi pilotami podczas bitwy Anglię w czasie II wojny ¶wiatowej.

Książka oraz zapowiedziany właśnie film przedstawiają historię lotników wchodzących w skład dywizjonu 303 Polskich Sił Powietrznych w Wielkiej Brytanii, biorącego udział w obronie wyspy podczas II wojny światowej. Będzie wiele dyskusji tym, jak został potraktowany każdy z pilotów i dlaczego jego historia nie była potraktowana pełniej, ale nie sposób zrobić filmu, który jest w stanie opowiedzieć każdym z tych bohaterów z osobna. tym projekcie portal pisał wielokrotnie , a jego twórcy odwiedzali Londyn Twórcy filmu spotkali się też w Pałacu Kensington z księciem Kentu Michaelem, bratem stryjecznym królowej Elżbiety II, który jest 45. w linii sukcesji do brytyjskiego tronu.

Dramat opowiada historii Dywizjonu 303 imienia Tadeusza Ko¶ciuszki – legendarnych polskich lotnikach, którzy stali się najskuteczniejszymi pilotami podczas bitwy Anglię w czasie II wojny ¶wiatowej. Wisząca na ścianie lista zwycięstw dywizjonu była aktualizowana a jour, oklaskiwana przez podpitych gości, a potem w szczególny sposób czczona przez przedstawicielki płci pięknej, które im lista była dłuższa, tym bardziej słabły w naszych ramionach – wspominał Zumbach i dodawał, że kiedyś przeczytał niechcący pamiętnik jednej z takich dam.

Zalukaj też