Dusza i ciało Cały film (2018) • Online • CDA Vider

CDA Vider » Dramaty » Dusza i ciało
Dusza i ciało cały film CDA

Dusza i ciało • CDA

Oryginalny tytuł: Testről és Lélekről

1h 56min

Dramaty

6.2
6.2/10 7 511 głosów

2018

Najnowszy album Voo Voo zatytułowany „7” jest – podobnie jak film Jarmuscha – podzielony na poszczególne dni tygodnia, choć, co dziwne, tydzień nie zaczyna się w tym przypadku od poniedziałku, tylko od środy, co Waglewski tłumaczy specyfiką uprawianego przez siebie zawodu, kiedy to środa jest dla muzyka, który w weekendy zazwyczaj pracuje, dniem odpoczynku, regeneracji i spotkania z bliskimi. Dlatego co roku pokazujemy filmy z najważniejszych festiwali takich jak: Cannes, Berlin, Wenecja, Karlowe Wary czy Locarno, a także te wskazane przez Europejską Akademię Filmową i Amerykańską Akademię Filmową. Rozumiem, że reżyserce (która również żyje poza ojczyzną) zależało na przedstawieniu realiów życia na imigracji, pokazania bycia „pomiędzy” (Michał nie jest dla Niemców „swój”, nie jest też „obcy”, sam bohater nie jest Niemcem, nie czuje się również Polakiem), ale w ostatniej części filmu to po prostu się nie udało. A chociaż często wyraża się przeświadczenie, że człowiek jest „obrazem Boga” tylko dzięki swej duszy, to w parze z tym idzie przekonanie, że również i ciało na swój sposób uczestniczy w godności „obrazu Bożego”, tak jak uczestniczy w godności osoby.

Nagrodę dla reżysera, za całokształt dokonań, odebrał natomiast australijski filmowiec Phillip Noyce – kojarzony przede wszystkim z takimi amerykańskimi dreszczowcami, jak „Czas patriotów”, „Spokojny Amerykanin” czy „Salt”, ale także twórca kina społecznego i takich obrazów, jak „Front nowin”. W epoce nadprodukcji rzadko zdarzają się filmy, które działają jak przysłowiowe uderzenie obuchem, takie, których nie da się zapomnieć, nawet mimo usilnych starań. Film z lektorem Dusza i ciało Testről és Lélekről 2017 Los tych dziewięciu marynarzy, tak jak wynik ich misji, będzie zależał od tego, czy wykażą się braterstwem, instynktem, umiejętnością pokonania własnych lęków i zdolnością walki z czasem.

Oprócz romansu i komedii, znajdzie się tam miejsce na wątek kryminalny… a nawet kilka naturalistycznych, dosyć drastycznych scen z realiów rzeźni… Dodając do tego bardzo dobre aktorstwo, a także wzmacniające klimat technikalia (zdjęcia i muzyka)… otrzymujemy film, który zasłużenie zdobył na festiwalu w Berlinie cztery nagrody za najlepszy film (najlepszy film w konkursie – nagroda Jury Ekumenicznego, nagroda krytyków (FIPRESCI), nagroda czytelników Berliner Morgenpost” i w końcu Złoty Niedźwiedź) Tych, których zdążyły zmęczyć majowe upały, zapraszamy do chłodnej sali kina REJS:) U nas można nie tylko schronić się przed palącym słońcem, ale także zobaczyć najlepsze filmy polskie i europejskie… Więcej.. Dusza to nasza sfera ducha, duchowość, która odróżnia człowieka od innych gatunków zamieszkujących naszą planetę… Jedno z pytań stawianych w filmie dotyczy konsekwencji, jakie może mieć w dzisiejszych czasach podpisanie cyrografu, złożenie podpisu na dokumencie, w którym sprzedaje się komuś własną duszę.

Zbliżają ich sny: przypadkiem okazuje się, że oboje w snach są jeleniami i razem chodzą po lesie (sekwencje ich snów są najpiękniejszą częścią tego filmu). 3. Czy oglądając filmy, czytając książki historyczne, albo odwiedzając jakieś miejsca masz poczucie, że już uczestniczyłaś w zbliżonych czy takich samych zdarzeniach, mówisz: ja już tu wcześniej kiedyś byłam… Film lękach i zahamowaniach, które towarzyszą otwieraniu się na drugiego człowieka i tym, jak porywającym doświadczeniem może być moment, gdy w końcu się na to zdecydujemy.

Podobne filmy do Dusza i ciało:
Inne filmy online CDA