Dom Gucci - ONLINE

Dom Gucci

Dom Gucci

House of Gucci

2h 03min BiografiaDramat

7.2
IMDb 7.2/10 21 821 votes

Reżyser:  

2021

Oglądaj cały film Dom Gucci online HD

Dom Gucci to filmowa opowieść o prawdziwej historii mody kryminalnej. Tak, dobrze przeczytaliście, w świecie mody też było dużo mrocznych historii. Cały film jest morderstwie reżysera Gucci Maurizio Gucci, czyli wnuka założyciela marki, Guccio Gucci. To marka znana na całym świecie. Uznawana za markę premium. Wydarzenia z filmu, który wyreżyserował Ridley Scott, opierają się na książce Sary Gay Forden z 2001 roku, Dom Gucci: Sensacyjna historia morderstwa, szaleństwa, uroku i chciwości. Opowiada historię nikczemnego morderstwa Gucciego, które zostało zlecone przez jego byłą żonę, Patrizię Reggiani.

Zwaśniona dynastia mody, szokujące morderstwo i wiele dobrego. Lady Gaga i Adam Driver w niesamowitych dzianinach z lat 80. Dom Gucci (House of Gucci) to nadchodzący film reżysera Ridleya Scotta. Moim zdaniem jest już jednym z najbardziej komentowanych filmów roku. Oparta na książce dziennikarki Sary Gay Forden, opowiada szokującą, prawdziwą historię Patrizii Reggiani, czarującej bywalczyni, która została oskarżona o zaaranżowanie morderstwa jej męża Maurizio Gucci w 1997 roku. Ale o tym wspomnieliśmy już wyżej. To jeden z najbardziej wyczekiwanych filmów w tym roku, zaraz po polskim filmie Pitbull (2021). Oczywiście mówimy o polskich fanach.

O czym jest ten film, czyli świetna fabuła?

Według Deadline, biografia obejmie ponad trzy dekady. Wszystko po to aby śledzić historię Maurizio i Patrizii, od ich małżeństwa do rozwodu, Maurizio dziedziczącego markę po śmierci ojca i morderstwa Maurizio w 1995 roku, kiedy został zastrzelony na kroki jego biura w Mediolanie. Wszystko to prowadzi do procesu Patrizii (aka „Czarnej Wdowy”), w którym została skazana na 29 lat więzienia za nakazanie morderstwa jej byłego męża. Film koniecznie trzeba obejrzeć online w dobrej jakości 4k lub przynajmiej ultra HD. Obie są dostępne, tak jak wersja Lektor PL. Czyli każdy znajdzie coś dla siebie.

Dom Gucci online Lektor PL

Gaga wyruszył we włoską trasę, kręcąc zdjęcia w Mediolanie i Rzymie. Po nominowanej do Oscara roli w Narodziny gwiazdy Gaga (AKA Stefani „Jestem tylko włoską dziewczyną z Nowego Jorku” Germanotta) wydaje się oczywistym wyborem na główną rolę. Prawdziwa Reggiani nie jest jednak zachwycona obsadą, ponieważ gwiazda nie dotarła do niej. „To nie jest kwestia ekonomiczna” – powiedziała. „Nie dostanę ani centa z filmu. To kwestia zdrowego rozsądku i szacunku”. Ja tu widzę sporo tajemnicy, podobnie jak w polskim serialu Pajęczyna. Można to odczuć w wielu scenach. Dlatego tak bardzo podoba mi się ten film.

Kogo zobaczymy w tym filmie?

Lepsze pytanie brzmi, kogo nie ma w House of Gucci. Ridley Scott jest dobrze znany ze swoich legendarnych filmów, takich jak Alien, Bladerunner, Gladiator i Hannibal. Natomiast w tym dramacie występuje Lady Gaga jako Patrizia Reggiani; Adam Driver w roli Maurizio Gucci; Jeremy Irons w roli ojca Maurizio, Rodolfo Gucci; Al Pacino jako brat Maurizio, Aldo Gucci; Jared Leto grający syna Aldo, Paulo Gucci; oraz Salma Hayek wcielająca się w rolę Piny Auriemmy, przyjaciółki Reggianiego, skazanej za pomoc w planowaniu morderstwa. Jak widać obsada aktorska jest wyjątkowa.

Reszta obsady jest nie mniej imponująca. Al Pacino zagra wujka Maurizio, Aldo Gucciego, a muza IRL Gucci. Natomiast Jared Leto zagra jako jego syn Paolo. Do tej roli założył starzejącą się protezę i łysy czepek. Moim zdaniem ten film jest jedną z lepszych premier w tym roku.

Zobacz też