Cudowny chłopak Cały film (2018) • Online • CDA Vider

CDA Vider » Dramaty » Cudowny chłopak
Cudowny chłopak cały film CDA

Cudowny chłopak • CDA

Oryginalny tytuł: Wonder

By nie dublować tych „dydaktycznych” sugestii, warto odesłać do materiałów pomocniczych dla nauczycieli, które dystrybutor przygotował na okazję premiery filmu i udostępnia na stronie internetowej 1 Sądzę, że Cudowny chłopak może się okazać wartościowym seansem nie tylko wtedy, gdy zostanie omówiony w trybie „szkolnym”, ale również (jeśli nie przede wszystkim) wówczas, gdy będzie swoistą lekcją czy tematem do rozmowy w gronie rodzinnym – jak przystało na produkcję familijną. Wygląd chłopaka wpływa nie tylko na niego samego, jednak dotyka też Vię, jego starszą siostrę, która musi pogodzić się z faktem, że jest bardzo często uważana przez rodziców za mniej ważną. Do niewątpliwych zalet filmu należą także decyzje obsadowe reżysera – zarówno jeśli chodzi tytułową rolę Jacoba Tremblaya (który świetnie odegrał rozterki Auggie’ego i doskonale sobie poradził w skomplikowanej charakteryzacji), gwiazdorski udział Julii Roberts (spokojna, nieprzeszarżowna rola matki) oraz Owena Wilsona (nadal pozostającego w swoim komediowym emploi, choć rysującego postać czułego, dojrzałego ojca), jak i wdzięczną rolę Izabeli Vidovic (która jako Via – nastoletnia siostra Auggie’ego – potrafiła dobrze oddać bliską relację łączącą ją z bratem). Tych, których zdążyły zmęczyć majowe upały, zapraszamy do chłodnej sali kina REJS:) U nas można nie tylko schronić się przed palącym słońcem, ale także zobaczyć najlepsze filmy polskie i europejskie… Więcej..

Oto kilka przeplatających się filmowych nowelek, które znajdą wspólny finał – powrót z wakacji, eksperymentowanie z narkotykami, seks przed internetową kamerką, rozmowa w restauracji… Atak paniki jest jednak dużo więcej, niż tylko kopią. Utrzymany na dobrym poziomie film Chbosky’ego wydaje się idealnym, pełnym rozmaitych tropów materiałem do przeprowadzenia z młodymi widzami dyskusji na temat tego, jak postrzegamy innych ludzi, zwłaszcza gdy cechuje ich różnie rozumiana odmienność, dlaczego kierujemy się uprzedzeniami bądź w jaki sposób możemy przyczynić się do poprawy relacji z naszymi bliskimi czy koleżankami i kolegami. W dyskusjach nad filmem warto z młodymi widzami podjąć ten właśnie aspekt formalny filmu, bo jest to jedna z być może niewielu okazji, kiedy struktura obrazu może stać się dla młodej widowni tematem równie istotnym, jak warstwa czysto fabularna (zwłaszcza jeśli strona formalna jest wyraźnie sfunkcjonalizowana względem tej treściowej).

Mimo różnych wad i scenariuszowych wpadek, które dałoby się pewnie wyeliminować, gdyby trochę dłużej posiedzieć nad tekstem, Cudowny chłopak jest filmem wartym obejrzenia. Film Chbosky’ego twierdzi, że wszyscy jesteśmy z natury dobrzy, czasem trzeba tylko znaleźć odpowiedni sposób na to, by się z kimś porozumieć. Cudowny chłopak jest zatem prostą, opowiedzianą z wdziękiem i humorem, historią przypominającą, że prawdziwa wartość każdego człowieka nie zależy od tego, jak wygląda, jak się ubiera, tylko co robi, co mówi i co ma w sercu.

„Cud chłopak” to historia, która powinien przeczytać każdy, a już napewno powinna być uwzględniona jako lektura szkolna, gdyż brak empatii wśród dzisiejszej młodzieży jest bardzo smutnym objawem i czasami warto by było pchnąć ją (młodzież) we właściwym kierunku – klasyka klasyką, ale to współczesny świat bardziej porafi wpłynąć na młodego człowieka niż czytanie topornych grubaśnych tomów jakich się od nich oczekuje. Dostępne dla widzów stały się rozmaite ciekawy filmy i równie interesujące seriale, więc nawet jeśli pogoda czasem nie dopisze, będzie co robić w majówkę. Miłośników produkcji dokumentalnych może z kolei zainteresować film Koniec gry ostatnich dniach śmiertelnie chorych pacjentów oraz złożony z czterech odcinków serial Evil Genius przedstawiający „nieprawdopodobną, choć prawdziwą historię, zaczynającej się od krwawej śmierci dostawcy pizzy, który obrabował bank z bombą na szyi”.

Jesteś w dobrym miejscu – przyglądamy się temu, jakie ciekawe filmy i seriale zadebiutowały ostatnio w najpopularniejszym serwisie VOD, który na świecie ma już ponad 125 milionów użytkowników. Film opowiada Auggie, chłopcu, który od urodzenia ma zdeformowaną twarz i pomimo swojego wyglądu, w nowej szkole chce udowodnić, że wygląd nie jest najważniejszy.

Podobne filmy do Cudowny chłopak:
Inne filmy online CDA