Bohemian Rhapsody Cały film (2018) • Online • CDA Vider

CDA Vider » Filmy Biograficzne » Bohemian Rhapsody
Bohemian Rhapsody cały film CDA

Bohemian Rhapsody • CDA

Opublikowano pierwszy zwiastun Bohemian Rhapsody, czyli filmu, który opowie nie tylko historii zespołu Queen, lecz także przedstawi losy jego wokalisty – legendarnego Freddiego Mercury’ego (w jego rolę wcieli się Rami Malek). filmowej biografii wokalisty grupy Queen mówiło się od lat – pierwotnie do roli Freddiego Mercury’ego przymierzany był komik Sacha Baron Cohen (. „Borat”), ale ostatecznie jego kandydatura została odrzucona po tym, jak nie mógł dojść do porozumienia z gitarzystą Brianem Mayem i perkusistą Rogerem Taylorem. Pewnym natomiast jest to, że „Bohemian Rhapsody” łamiąc wszystkie reguły typowej piosenki: nie posiada refrenu, tytuł ani razu nie pojawia się w tekście, a cudaczna barokowa forma zawiera fragment operowy z włoskimi wstawkami, co do doboru których językoznawcy łamią sobie głowę od lat; zapewniło sobie miejsce w historii, a po 40 latach nadal postrzegamy Cygańską Rapsodię jako opus magnum Queen, które mimo tylu lat ani na jotę się nie zestarzało. Film Queen jest bardzo oczekiwany przez fanów zespołu, którzy liczą na dobrze przedstawioną opowieść grupy oraz Freddiego Mercury’ego.

26 lat po śmierci legendarnego Freddiego Mercury’ego muzycy zespołu Queen nie zgodzili się, by film koncentrował się wyłącznie na postaci wokalisty. Sacha Baron Cohen zrezygnował z udziału w filmie z powodu różnic twórczych z członkami Queen Brian May sprzeciwił się pomysłowi, by film był jedynie biografią Freddiego Mercury’ego i chciał, aby przedstawiał również losy zespołu po śmierci wokalisty. 29 listopada 1975 r. na miejsce pierwsze wskoczyło „Bohemian Rhapsody” i nie oddało go przez najbliższe 9. W jak dużym stopniu pomógł tutaj pamiętny teledysk (zrealizowany w niespełna 4 godziny!), który podobnie jak okładka 2 albumu zespołu, w sporej części stylizowany był na zdjęciu Marleny Dietrich z filmu „Shanghai Express” – trudno powiedzieć.

Choć dla wielu fanów zespołu Queen grupa nigdy nie będzie taka sama jak za życia słynnego Freddie’go Mercury’ego, Adam Lambert stara się swopja osobowością wpisywać w repertuar zespołu. Po koniec 2017 roku, już w trakcie prac nad obrazem, wytwórnia Fox zrezygnowała niespodziewanie z jego usług, jako powód podając „zaskakującą niedostępność” artysty na planie filmu. W zwiastunie „Bohemian Rhapsody” pojawiaj± się także inni członkowie zespołu; Ben Hardy w roli Rogera Taylora, Gwilym Lee jako Brian May i Joseph Mazzello, który zagra Johna Deacona.

Pierwszy zwiastun Bohemian Rhapsody pozwala spojrzeć na Ramiego Maleka wcielającego się w rolę Frieddiego Mercury’ego; to także okazja, by zobaczyć, jak twórcom udało się oddać atmosferę epoki oraz oczywiście klimat, w jakim powstawały kultowe utwory zespołu Queen. Pochodzący z wydanej w 1975 roku płyty grupy Queen „A Night at the Opera” utwór „Bohemian Rhapsody” był pomysłem wokalisty, Freddiego Mercury’ego. Pojazd jest nawiązaniem do filmu Świat Wayne’a, gdzie Garth, jeden z bohaterów posiada AMC Pacera, w którym w słynnej początkowej scenie filmu jest grana piosenka Bohemian Rhapsody zespołu Queen.

Obraz w reżyserii Bryana Signera (odpowiedzialnego m. in. za nagrodzony dwoma Oscarami film Podejrzani i serię X-Men) opowie historię zespołu Queen – począwszy od uformowania grupy w latach 70., przez ikoniczny występ zespołu podczas Live Aid w 1985 roku, po śmierć Freddiego Mercurego. Z kolei 6 września Queen Online poinformował, że postać Mary Austin – przyjaciółki i ukochanej Freddiego – zagra 23-letnia amerykanka Lucy Boynton, pozostająca w branży filmowej i telewizyjnej od 2006 r. (Zło we mnie; Baba Jaga; Młodzi przebojowi), ostatnio zwerbowana do roli Hrabiny Andrenyi w remake’u Morderstwa w Orient Expressie, gdzie zagra u boku Johnny’ego Deppa, Judi Dench oraz Willema Dafoe. Reżyserem filmu „Bohemian Rhapsody” będzie Bryan Singer, który wcześniej reżyserował filmy, takie jak np. „X-Men” czy Superman: Powrót”.

Rami Malek wcięli się w postać Freddiego Mercury’ego w filmie „Bohemian Rhapsody”. Film celebruje twórczość zespołu Queen, ich wyjątkową muzykę i niezwykłą postać lidera, Freddiego Mercury’ego. W Bohemian Rhapsody widzowie będą mogli prześledzić rozwój zespołu, który szybko wspiął się na wyżyny popularności, a jego utwory (z tytułowym na czele) cieszą się dzisiaj statusem kultowych; ponadto zobaczymy w nim najważniejsze wydarzenia z życia samego Mercury’ego, który pomimo śmiertelnej choroby „poprowadził grupę w jednym z największych występów w historii muzyki rockowej”.

Film ukazuje błyskotliwą karierę zespołu, który dzięki ikonicznym utworom i rewolucyjnemu brzmieniu wspiął się na szczyty sławy, dopóki skandalizujący styl życia Mercury’ego nie postawił wszystkiego pod znakiem zapytania. Tyle tylko, że nie będzie to tak jak wcześniej zakładano biografia Freddiego, a film opowiadający losach Queen. Magnetyzująca osobowość i nadzwyczajny głos spowodowały, że zespół Queen okrzyknięto jednym z najlepszych rockowych bandów wszech czasów, a Freddie Mercury stał się legendą już za życia.

W dotychczasowym dorobku zespołu odpowiadającego za reżyserię i scenariusz znajdziemy między innymi takie obrazy jak Eddie zwany Orłem (historia brytyjskiego skoczka narciarskiego Michaela „Eddie’ego” Edwardsa), Czas mroku (film ukazujący pierwsze dni rządów Winstona Churchilla), Teoria wszystkiego (historia życia niedawno zmarłego genialnego astrofizyka Stephena Hawkinga), serial The Crown (opowiadający życiu Elżbiety II) czy Wyścig (historia rywalizacji dwóch kierowców wyścigowych – Nikiego Laudy oraz Jamesa Hunta).

Podobne filmy do Bohemian Rhapsody:
Inne filmy online CDA