Bodyguard Zawodowiec Cały film (2017) • Online • CDA Vider

CDA Vider » Filmy Akcji » Bodyguard Zawodowiec
Bodyguard Zawodowiec cały film CDA

Bodyguard Zawodowiec • CDA

Oryginalny tytuł: The Hitman's Bodyguard

Można przyczepić się jednak do przewijającego się przez cały film schematu, który polega na tym, że główni bohaterowie nie ważne w jakich tarapatach by się znaleźli, zawsze znajdą wyjście, a salwy wrogich kul się ich nie imają. Nie dlatego, że z aktora taki dobry muzyk, choć i na tym obszarze ma się czym pochwalić, ale ze względu na sceny, w których występuje w wyjątkowo bujnym afro rodem z barwnych lat 70. Hindsowi takiej fryzury mógłby pozazdrościć sam Jules Winnfield z „Pulp Fiction”, który do czasu premiery „Z muzyką soul” był posiadaczem najlepszego afro w filmografii Jacksona. Ale jednak fani Reynoldsa i Jacksona myślę, że będą bardziej zadowoleni, bo dostajemy typowy dla nich film, tak jak wspomniałem wcześniej, pełen przekleństw i innych gagów. Zgodnie z obowiązującymi trendami proponuje film – mimo że buddy movie to kino raczej męskie – mocno sfeminizowany (większość najważniejszych stanowisk zajmują kobiety), dotykający współczesnych lęków (terroryzm, który może dosięgnąć każdego), nie wykraczający poza ramy poprawności, ale przede wszystkim układa zabawę dla dużych chłopców: z gonitwami, strzelaninami, bójkami, rozbitymi samochodami i przyziemnymi dowcipasami (kilkoma całkiem udanymi).

Ten film miał potencjał żeby być fajnym nawiązaniem do takich hitów jak „Zabójcza Broń”, a stał się zlepkiem żartów, które wszystkie są w trailerze, kiepskiego scenariusza pisanego na haju lub kacu i postaci, z których próbowali coś dobrego zrobić Reynolds i Jackson (bezskutecznie). Tytuł filmu może i słaby, za to serdeczne podziękowania i wyrazy uznania na rączki Pani Martyny Łukomskiej, której nazwisko pojawiło się na końcu filmu jako autorki tłumaczenia za nie ugrzecznianie tekstów wypowiadanych przez Samuela L. Jacksona, teksty typu „chje muje dzikie węże” i inne.. Dla kreacji Samuela L. Jacksona, którego śmiech jest zaraźliwy, a także Ryana Reynoldsa można zaryzykować seans Bodyguarda Zawodowca, ale tylko dla nich.

Nie znajdziemy w niej nic oryginalnego, a wielokrotnie zastanowimy się, czy za scenariusz nie odpowiada jakiś nowicjusz, który nie tylko postawił w złym świetle Interpol czy policjantów – którzy w filmie są zgrają nieprzydatnych nieudaczników i zawsze dają się wyprowadzić w pole – ale również postawił na starą bondowską szkołę, czyli strzelanie do bohaterów przez pół filmu i dziurawienie wszystkiego dookoła. Samuel L. Jackson i Ryan Reynolds potrafią odnaleźć się w filmie, w którym tło komediowe ma skutecznie zagłuszyć wszystkie mielizny scenariusza. Za reżyserię filmu odpowiada Patrick Hughes, natomiast w obsadzie znaleźli się Ryan Reynolds, Samuel L. Jackson, Gary Oldman oraz Salma Hayek.

Tylko Interpol może zmienić elegancki pogrzeb z wyśmienitym jedzeniem w apokaliptyczny spektakl niekompetencji), a w całym filmie pojawia się właściwie tylko jeden żart fekalny (i to relatywnie dyskretny), co w przypadku amerykańskiej produkcji stanowi szok i niedowierzanie. Na początku filmu Hughesa poznajemy Michaela Bryce’a (Ryan Reynolds), dumnego właściciela agencji ochrony najwyższej kategorii, w chwili kolejnego tryumfu, który… niestety zmienia się w klęskę. Gwiazdorska obsada – Ryan Reynolds (Deadpool), Samuel L. Jackson („Pulp Fiction”), Gary Oldman („Szpieg”) i Salma Hayek („Frida”) – w filmie reżysera „Niezniszczalnych 3”. Gwałtowne zwroty akcji, fantastyczne sceny walk, wysokooktanowe pościgi samochodowe i solidna dawka zabawy na śmierć i życie – to wszystko sprawi, że będziecie szukać szczęk na podłodze!

Podobne filmy do Bodyguard Zawodowiec:
Inne filmy online CDA