7 uczuć

7 uczuć

1h 58min Komedia

7.9
IMDb 7.9/10 20 892 votes

2018

Opis

7 uczuć cały film 2018 premiera oglądaj online kino cda 208x300 - 7 uczuć

Sorry. No research found.Sorry. No research found.Dorośli w filmie Marka Koterskiego nie zdają sobie sprawy, że ponownie stali się dziećmi (płaszczyzna fabularna stanowi retrospekcję) – wraz ze specyficznym ubiorem, wiernie wcielają się w postawy znane z każdej szkolnej klasy: kolejno mamy zatem kujonkę Porankowską (znakomita kreacja Gabrieli Muskały ), lesera Bolechowskiego ( Andrzej Mastalerz ), uwodzicielską Gosię ( Katarzyna Figura ) oraz nieśmiałego Grubego ( Tomasz Karolak ). Nie zabraknie również alter ego reżysera, Adasia Miauczyńskiego, który pojawia się niemal w każdym filmie twórcy Dnia Świra ( Koterskiego z protagonistą swoich filmów wiąże już „kocie” nazwisko). Kooperacja z reżyserem sprawiała Kondratowi sporo problemów; odtwórca roli Adasia w trakcie kręcenia filmu musiał odwieźć Koterskiego do kliniki z powodu złego stanu zdrowia 5 Reżyser Dnia świra twierdził, iż pracując u niego, „trzeba zapisać rolę potem, krwią, żółcią, bezwstydem, strachem, złością, buntem przeciw ekshibicji” 5 Sam uciekał niejednokrotnie z planu, a przy kręceniu jednej z scen pokazywał Kondratowi na oczach całej ekipy swój ceremoniał poprawiania spodni w kroku, który aktor miał odtworzyć 5 W wywiadzie udzielonym w 2016 roku Kondrat wspomniał, iż już w trakcie prac nad filmem mówił Koterskiemu, „że go zabije deską z gwoździem, jeśli jeszcze chwilę będą pracowali razem” 6 Matkę bohatera zagrała Janina Traczykówna , jego byłą żonę odtworzyła Joanna Sienkiewicz , a w natrętnego sąsiada Rączkę wcielił się Andrzej Grabowski Syna Adasia zagrał syn reżysera, Michał Koterski Gościnnie w filmie wystąpił Cezary Pazura , który odtwarzał postać Miauczyńskiego w poprzednich dziełach reżysera, Nic śmiesznego (1995) i Ajlawju (1999) 7. Po jej odnalezieniu zatrudnia się w prowadzonym przez nią schronisku dla zwierząt, a już wkrótce między tą dwójką zaczyna rodzić się uczucie… Kobieta jest jednak w skomplikowanej sytuacji życiowej, przez co film trzyma nas cały czas w napięciu i wielokrotnie wzrusza. Szczerość i bezkompromisowość Koterskiego sprawiła, że jego filmy stały się uniwersalne i wielu widzom posłużyły i nadal służą za lustra, w których mogą obejrzeć swoje niedoskonałości, identyfikować się z porażkami zarówno zawodowymi jak i osobistymi.

Tadeusz Lubelski sukces filmu uzasadniał na przykładzie własnych obserwacji: „Polacy utożsamili się z Adasiem, z jego fobiami i śmiesznostkami, 7 uczuć, premiera, 2018, kino, cda, zalukaj z bezwstydnie wydobytą na wierzch cechą, określaną niemieckim mianem Schadenfreude Projekcjom filmu towarzyszyły gromkie wybuchy śmiechu, ale scena zbiorowej «modlitwy Polaków».. przyjmowana była na ogół w milczeniu” 11 Krzysztof Kłopotowski stwierdził, że Dzień świra znamionuje powrót polskiego kina do czasów świetności i rozrachunek z polską tradycją romantyczną 12 Tadeusz Sobolewski natomiast relacjonował, że wyszedł z kina pełen nienawiści do narodu, kraju, reżysera oraz siebie samego. Pragnie od życia czegoś więcej i dusi się przy nudnej, nierozgarniętej partnerce (trzeba tutaj zaznaczyć, że jest to jedyny film Koterskiego, w którym postać byłej żony jest ukazana w taki właśnie sposób), ale… czy sam ma sobą coś więcej do zaoferowania? Siedem lat musieliśmy czekać na najnowszy film twórcy Dnia świra oraz Wszyscy jesteśmy Chrystusami – efekt końcowy może nie wprowadza w euforię, pozostaje jednak smakowitym kąskiem, posiadającym w sobie nutkę Gombrowicza , która łapie za serducho.

Doskonałe tempo (znajdźcie mi drugiego polskiego reżysera, który przez dwie godziny filmu potrafi utrzymać taki rytm), genialne dialogi (teksty policjantów, postać notariusza), niezłe gagi, kapitalne aktorstwo (nie tylko znakomity Dziędziel, ale przecież świetne role grają tu Bielska, Topa, Rogalski, Jakubik, czy nawet Paweł Wilczak). 7 uczuć, premiera, 2018, kino, cda, zalukaj

7 uczuć - OGLĄDAJ CAŁY FILM ONLINE

  • Oglądaj Online Serwer Język / Audio Jakość
Related movies
×
Życzymy miłego seansu!